Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce vă enervează(acum)

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by adip1962 View Post

    1. Ca a venit iarna...

    2. Ca atunci cand mi-am luat masina diesel, motorina s-a scumpit enorm.
    Dupa ce mi-am luat masina pe benzina, si aceasta s-a scumpit.
    In primavara probabil o schimb si pe asta. Tare sunt curios...

    3. Ca desi petrolul e ieftin, combustibilul din Romania este foarte scump.

    4. Ca RCA se va scumpi. Iarasi. Desi acum e cu 50% mai mare decat anul trecut pe vremea asta.

    5. Ma mai enerveaza ca masinile diesel se incalzesc mai greu. Si nu pricep de ce. Bine ca acum am benzina...

    6. Ma enerveaza copiii astia ca nu au rabdare sa caute ce-i intereseaza pe forum. Deschid topicuri aiurea. As restrange mult drepturile de deschidere de noi topicuri. Poate la 100 de postari constructive?

    7. Ma enerveaza cumplit lucrarile (care nu-s) la pasajul de la BIG Berceni. Coada zilnica de 15 minute pentru a trece de intersectie.

    8. Ca e cam frig si s-au inchis terasele. Berea nu mai e asa buna... Vinul de anul asta parca e mai naspa decat cel de anul trecut?
    Cam multe motive ai, si avand niste motive interesante incerc sa iti mai reduc enervarea pe acestea raspunzand la ele:

    1. Motiv de stat in casa si pe net pe ca vara sa iesim pe-afara si sa dam ture cu mertzurile sau alte acareturi din dotare.

    2. Ia-ti pe GPL in primavara, poate a creste si acesta, sau macar s-a ieftini benzina si motorina de nu mai merita acesta! ))

    3. Pt asta laudati-l pe ponta, deshteptul caruia i-am zis faptul ca asta o sa il faca sa piarda alegerile pe pagina d fb fix inatinte sa o introduca, si se pare ca i-am purtat bostoaca, ma bucur! ...oricum bine k e mai ieftina decat inainte de ponta si e chiar aproape la pretul de acum 2 ani, azi am luat benzina cu 5.44 si nu chiar de la cea mai ieftina statie

    4. Aici ne descurcam...mai bine ne limitam, mai mergem fara, asta este, eu sunt obisnuit...suntem romani, ne descurcam!

    5. Daca ai benzinar acuma, ce-ti mai pasa?!

    6. O sa se potoleasca majoritatea dupa ce o sa isi dea seama ca postatul pe forum nu il face mai vedeta decat Smiley sau Dragusanca

    7. Si la Cluj e la fel, da sa nu uitam ca nu demult ne plangeam ca nu mai lucra nimeni si toate se strica...

    8. Aia nici mie nu imi place, eu daca as avea posibilitatea iarna as petrce in Dubai si Hawaii, dar nah in alta ordine de idei e un alt motiv sa stam in casa la prieteni/prietene
    Last edited by NinjaV12; 12-05-2014, 19:23 PM.
    Nu o sa cumpar masina noua in veci atata timp cat ne mai mintiti cu poluarea motoarelor termice...pai atunci faceti masini electrice ieftine, si nu mai veniti cu povesti pt pesti ca nu merita sau nu tin sau blah blah ca de aia ies scumpe!!!

    Comment


    • Salutare ! .
      Ma enerveaza faptul ca anul acesta nu pot sa-mi petrec vacanta de bugetar in Palm Bech California . Ma obisnuisem sa fac acest lucru in ultimii 14 ani .

      Ma mai enerveaza faptul ca nimeni nu-mi poate spune de unde se vor plati cateva miliarde de euro , in 2015 , transa din imprumultul de 20 miliarde , fara sa cresca taxe , impozite sau accize , fara sa se taie salariii sau sa recurga la disponibilizari din sectorul bugetar , fara sa se vanda din tezaurul Bancii Nationale , fara sa inchida spitale sau sa apeleze iar la alte imprumuturi masive de pe piata externa cu dobanzi mari pe termen scurt , asa cum sa intamplat in ultimii 10 ani ? .
      Stima ! .

      Comment


      • Originally posted by NinjaV12 View Post
        Cel mai tare ma enerveasa in tzara asta programul guvernului de depopulare a tzarii....parca nu le trebuie platitori de impozite si taxe...si asta o fac cel mai bine cu sistemul medical, iar cel mai tare ce ma enerveaza e cand aud (doamne-ti multumesc ca nu am fost) ca trebuie sa stai la urgentza minim 3-4-5 ore bune ca sa te preia, si cel mai tare imi da maxim faptul ca nimeni, da absolut nimeni nu ia atitudine in privintza asta!!!!!!!!!! In afara de cazul cu Gore de la UPU Cluj cand normal ca a facut scandal, singurul ce mi s-a parut normal, ca nu s-a resemnat si mai bine a dat cu ei de pamant! Inteleg ca nu-s de vina cei care erau acolo, partial, pentru ca partial sunt si ei de vina tacit pentru ca nu protesteaza sau mai mult sa ia atitudine dura fatza de faptul ca le e compromisa chiar punerea in practica a meseriei si chiar a juramantului lui Hipocrate!!! Ba inteleg cu greu, da inteleg ca nu ia nimeni atitudine sa protesteze fatza de impozitele si taxele aberante, bun, de la ele chiar nu mori, da de la sanatate nu ma poate contrazice nimeni ca nu se moare!!!!!!!!!!!!!!!
        Fenomenul face parte din programul de reducere a populației lumii,al masoneriei care considera ca nu le mai ajunge haleala si energia

        Comment


        • Cel mai tare ma enerveasa in tzara asta programul guvernului de depopulare a tzarii....
          Pe mine ma enerveaza ca nu il accelereaza... vreau sa ii vad roadele mai repede
          1991 R129 300SL-24
          1991 w124 300CE-24
          1993 w202 C280
          1978 w116 450SEL 6.9
          1987 w201 190E 2.0
          1991 Lancia Thema 8.32 Ferrari

          Comment


          • Pe mine ma enerveaza ca suntem primii la avorturi in Europa...
            Asta asa ca o continuare a ideii de mai sus! (sau mai bine zis contra ei).
            E220 cdi W210, 2001

            E320 W210, 1997
            C180 W202, 1994
            W123 200D, 1978 cu inima de W124


            Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

            Comment


            • Originally posted by adidc View Post
              Pe mine ma enerveaza ca suntem primii la avorturi in Europa...
              Asta asa ca o continuare a ideii de mai sus! (sau mai bine zis contra ei).
              Pe mine nu. Cel mult o compatimesc.
              Suntem o tara in stare metastatica si mi-e teama ca doar un Potop ne mai salveaza...
              proud owner of "Jeanette" - A160 W168, Elegance, 102 hp, anul 2000

              Comment


              • Cretini frate... le rupi capu daca iti pui mintea, a dat la lopata ca sa iasa de acolo, sau percheaza de cateva ori in acelasi loc si cred ca e locul lor, sunt cam multi daca iti pui mintea cu genul asta, boxezi in fiecare zi...

                Comment


                • Originally posted by sees View Post
                  ...doar un Potop ne mai salveaza...
                  In cartea neagra inchisa in coperti de piele scrie ca un potop a fost si altul nu va mai fi...
                  Zice ca-i da cu foc si pucioasa...
                  E220 cdi W210, 2001

                  E320 W210, 1997
                  C180 W202, 1994
                  W123 200D, 1978 cu inima de W124


                  Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                  Comment


                  • Originally posted by Ford_V6 View Post
                    Pe mine ma enerveaza ca nu il accelereaza... vreau sa ii vad roadele mai repede
                    Bine, atunci sa mai vada taxe de la mine cand o sa imi dea completare la alocatia pe care mi-au dat-o ca maruntii si anume macar 10000E si nunumai dar sa vada cand or mai avea ei forta de lucru ieftina si buna daca o sa ajungem sa fim 10mil, plus si aia bolnavi majoritatea daca ei nu fac serviciul asta de urgenta mai bun si la fel tot serviciul de sanatate. Daca totusi chiar ar vrea sa ne extermine repede, sunt niste metode atat de ieftine, accesibile, usoare si nedemonstrabile de nu e voie, si s-ar parea k deja suntem afectati de asa ceva...totusi le spun ca, daca o sa faca asa ceva si o sa ne extermine sau macar prin unele substante ne duc la depresii sau chestii d genu cum am vazut ca e trendul, atunci sa coboare din avioane si elicoptere si limuzine si sa puna mana pe lucru ca altfel o sa ne urmeze!
                    Nu o sa cumpar masina noua in veci atata timp cat ne mai mintiti cu poluarea motoarelor termice...pai atunci faceti masini electrice ieftine, si nu mai veniti cu povesti pt pesti ca nu merita sau nu tin sau blah blah ca de aia ies scumpe!!!

                    Comment


                    • Pe mine ma leaga de acest sistem un simplu CNP. Am rupt orice forma de legatura cu orice forma de autoritate din acesta tara cu multi ani in urma. Si totusi .... si totusi mai am momente cand pun capul pe perna si adorm zambind cu gandul la un atentat terorist de proportii in propria tara.

                      Eu am totusi niste intrebari pentru oricine este suparat pe orice; De ce nimeni nu isi manifesta public supararile si frustrarile ? De ce nimeni nu face nimic pentru a combate acest sistem ... ? A facut cineva macar un gest inainte sa se planga ca este abuzat de sistem ?
                      1991 R129 300SL-24
                      1991 w124 300CE-24
                      1993 w202 C280
                      1978 w116 450SEL 6.9
                      1987 w201 190E 2.0
                      1991 Lancia Thema 8.32 Ferrari

                      Comment


                      • Taranul Gigel a venit la oras cu Mercedesul improvizat sa se faca de ras. In comuna toti consatenii il stiu pe Gigi cu Mertanul. Cand sa ies din Dedeman ce vad in fata ochilor , nu stiam sa rad sau sa plang. Am facut 2 fotografii cu telefonul sa va arat ce m-a enervat la culme ! Voi nu v-ati fi enervat in locul meu?
                        Attached Files
                        Last edited by cutaresku; 12-14-2014, 22:08 PM.

                        Comment


                        • Pe mine momentan ma scoate din sarite, programele de la mercedes atat WIS-NET cat si STAR Finder.
                          Sunt varza pe partea electrica la modelul W203.
                          Incercam sa ajut un coleg de pe forum cu cateva informatii de natura electrica, dar pauza ambele programe in loc de scheme electrice afiseaza doar tampenii, nici macar traseul firelor si culoarea lor nu sunt afisate.
                          Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
                          Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

                          Comment


                          • Cum ne minte VW

                            Tepari fara frontiere...

                            Sunt 11 milioane de masini la care au mintit cumparatorii. Din ele 450.000 sunt in SUA, dar restul? Asta este hotie la drumul mare si nimeni nu se astepta de la producatorul 1 mondial.
                            Iar ca dovada, numai din ce a aparut astazi pana la ora asta, au fost deschise anchete in Europa, Australia si Coreea. In SUA & Canada toate vanzarile de VW si Audi au fost stopate. Asta ar trebui sa se intample peste tot in lume. Astazi, actiunile lor au scazut cu 22% la bursa din Frankfurt.
                            In plus, sa nu uitam ca in anii 2000, VW a spionat centrul de cercetare Ford din Spania. Au fost documentati si pedeapsa primita a fost de aproape 10 miliarde USD (cash si piese de schimb pentru Ford in urmatorii ani).
                            Acum au ales sa fure cumparatorii si nu competitorii...
                            Last edited by adip1962; 09-22-2015, 15:12 PM.
                            Chiar imi place masinuta asta!

                            Comment


                            • Originally posted by adip1962 View Post
                              Tepari fara frontiere...

                              Sunt 11 milioane de masini la care au mintit cumparatorii. Din ele 450.000 sunt in SUA, dar restul? Asta este hotie la drumul mare si nimeni nu se astepta de la producatorul 1 mondial.
                              Iar ca dovada, numai din ce a aparut astazi pana la ora asta, au fost deschise anchete in Europa, Australia si Coreea. In SUA & Canada toate vanzarile de VW si Audi au fost stopate. Asta ar trebui sa se intample peste tot in lume. Astazi, actiunile lor au scazut cu 22% la bursa din Frankfurt.
                              In plus, sa nu uitam ca in anii 2000, VW a spionat centrul de cercetare Ford din Spania. Au fost documentati si pedeapsa primita a fost de aproape 10 miliarde USD (cash si piese de schimb pentru Ford in urmatorii ani).
                              Acum au ales sa fure cumparatorii si nu competitorii...
                              Numai VAG? TOTI NEMTII MAI NOU!!! Uita-te ce rele sunt noile modele si de la marca specificului acestui forum deci MB sau BMW asta ca sa nu zic de Opel si Ford care macar erau tot timpul consumabile dar si la bani mai decenti...sincer eu nu mi-as lua masina noua nemteasca nici la sfert de pret, nu ca ar merita vreo alta, ca mai nou nici una noua nu mai merita!!! Si pe mine asta ma enerveaza cel mai mult!!!
                              Nu o sa cumpar masina noua in veci atata timp cat ne mai mintiti cu poluarea motoarelor termice...pai atunci faceti masini electrice ieftine, si nu mai veniti cu povesti pt pesti ca nu merita sau nu tin sau blah blah ca de aia ies scumpe!!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF