Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce vă enervează(acum)

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma enerveaza asta:
    Auf den Rescue Days in Geldern wurden an 3 Tagen ca. 30 Neufahrzeuge und Fahrzeuge mit Fabrikationsfehlern etc. der Firmen BMW, Audi und Mercedes von Feuerwe...


    L.E.
    Si inca una...
    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


    Si ceva dragut, de final:
    Rhesus macaque monkeys at a safari park in England wreaked havoc on a gift from their keepers - a Mercedes station wagon stocked with treats.
    Last edited by Zeus; 04-06-2014, 06:39 AM.

    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

    Comment


    • Tare filmuletul cu maimutele...au fost in stare sa fure si capacul de la roata...
      Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

      W126 280SE
      W123 280CE
      W126 500SEC
      W220 500L

      'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

      Comment


      • Pe mine ma enerveaza ca de ceva vreme visez ceva ce ma sperie tot mai mult iar senzatia chiar si in somn este tot mai mai profunda si inspaimantataoare. Se face ca o mana ma arunca peste un gard si cad, de fapt, intr-un abis iar apoi ma trezesc panicat.. Poate suna a ciudatenie, dar nu e placut sentimentul si nu mai sgtiu cce s afac. Deja am inceput sa caut pe net interprtari de vise si semnificatia lor. Voi ce parere aveti??

        Comment


        • Părerea mea e că se justifică o diagnoză. Și nu cu STAR-ul...

          https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

          Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
          Va rugam sa le schimbati din User Settings.

          Comment


          • Originally posted by vania View Post
            Pe mine ma enerveaza ca de ceva vreme visez ceva ce ma sperie tot mai mult iar senzatia chiar si in somn este tot mai mai profunda si inspaimantataoare. Se face ca o mana ma arunca peste un gard si cad, de fapt, intr-un abis iar apoi ma trezesc panicat.. Poate suna a ciudatenie, dar nu e placut sentimentul si nu mai sgtiu cce s afac. Deja am inceput sa caut pe net interprtari de vise si semnificatia lor. Voi ce parere aveti??
            Esti singur/casatorit,urmezi vreun tratament ?

            Nici eu nu stiu cum sa reactionez,sa rad sau sa-mi fac griji

            Originally posted by Zeus View Post
            Părerea mea e că se justifică o diagnoză. Și nu cu STAR-ul...
            ))

            sigpic

            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

            Comment


            • ))))) cata consideratie. A citit intamplator si mi-a fost satisfacuta curiozitatea legata de semnificatia visului. pe dreamgeek.ro gasiti mai multe detalii, cei curiosi.

              Comment


              • Ei, ai vazut? Ai încurcat forumurile... Despre curiozitate, ma abțin .

                https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                Comment


                • Si sa nu te enervezi cand vezi asemenea derbedeu of, of... http://www.4tuning.ro/filme-masini/v...sletter_162244
                  Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                  W126 280SE
                  W123 280CE
                  W126 500SEC
                  W220 500L

                  'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                  Comment


                  • De cateva zile au inceput sarbatorile prin Spania, costuri reparatie 40 euro, din nou, ca nu e prima data cand mi-o rup...no comment.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Cel mai tare ma enerveasa in tzara asta programul guvernului de depopulare a tzarii....parca nu le trebuie platitori de impozite si taxe...si asta o fac cel mai bine cu sistemul medical, iar cel mai tare ce ma enerveaza e cand aud (doamne-ti multumesc ca nu am fost) ca trebuie sa stai la urgentza minim 3-4-5 ore bune ca sa te preia, si cel mai tare imi da maxim faptul ca nimeni, da absolut nimeni nu ia atitudine in privintza asta!!!!!!!!!! In afara de cazul cu Gore de la UPU Cluj cand normal ca a facut scandal, singurul ce mi s-a parut normal, ca nu s-a resemnat si mai bine a dat cu ei de pamant! Inteleg ca nu-s de vina cei care erau acolo, partial, pentru ca partial sunt si ei de vina tacit pentru ca nu protesteaza sau mai mult sa ia atitudine dura fatza de faptul ca le e compromisa chiar punerea in practica a meseriei si chiar a juramantului lui Hipocrate!!! Ba inteleg cu greu, da inteleg ca nu ia nimeni atitudine sa protesteze fatza de impozitele si taxele aberante, bun, de la ele chiar nu mori, da de la sanatate nu ma poate contrazice nimeni ca nu se moare!!!!!!!!!!!!!!!
                      Last edited by cutaresku; 07-23-2014, 08:49 AM. Reason: L-am mai românizat putin, sa semene cu regulile.
                      Nu o sa cumpar masina noua in veci atata timp cat ne mai mintiti cu poluarea motoarelor termice...pai atunci faceti masini electrice ieftine, si nu mai veniti cu povesti pt pesti ca nu merita sau nu tin sau blah blah ca de aia ies scumpe!!!

                      Comment


                      • Ah si ma mai enerveaza si c am scris la semnatura...
                        Nu o sa cumpar masina noua in veci atata timp cat ne mai mintiti cu poluarea motoarelor termice...pai atunci faceti masini electrice ieftine, si nu mai veniti cu povesti pt pesti ca nu merita sau nu tin sau blah blah ca de aia ies scumpe!!!

                        Comment


                        • Salutare, pentru ultima data din partea mea pe acest forum.
                          Din pacate aceasta "comunitate" nu mai este cea fost candva, si pe zi ce trece se inrautateste situatia.
                          Asa zise regulile forumului, nu se mai respecta nici de catre moderatori, dapoi de userii noi inregistrati.

                          O sa mai frecventez asa ocazional forumul pentru a urmari eventualele schimbari spre binele lui, si atat.

                          Va rog nici sa nu ma mai contactati, nici telefonic, nici prin email, sau pe PM.
                          Oricum numarul de telefon se va schimba curand.

                          Toate cele bune si mult succes pe viitor.

                          Nu te-ai tinut de cuvant! Razgandeala...
                          Last edited by cutaresku; 12-02-2014, 20:26 PM.
                          Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
                          Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

                          Comment


                          • Da... E posibil sa aflam punctual ce te-a dezamagit la cei doi moderatori? Public, privat, cum vrei tu...
                            In alta ordine de idei forumul va merge mai departe, asa cum o face din 2007, cu useri noi sau vechi, moderatori noi sau vechi, blamat de unii, utilizat de altii... Nimeni nu e de neinlocuit si in mod sigur nimeni nu va fi regretat.
                            https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                            Comment


                            • Și eu sunt foarte curios...

                              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                              Comment


                              • Ca a venit iarna...

                                Ca atunci cand mi-am luat masina diesel, motorina s-a scumpit enorm.
                                Dupa ce mi-am luat masina pe benzina, si aceasta s-a scumpit.
                                In primavara probabil o schimb si pe asta. Tare sunt curios...

                                Ca desi petrolul e ieftin, combustibilul din Romania este foarte scump.

                                Ca RCA se va scumpi. Iarasi. Desi acum e cu 50% mai mare decat anul trecut pe vremea asta.

                                Ma mai enerveaza ca masinile diesel se incalzesc mai greu. Si nu pricep de ce. Bine ca acum am benzina...

                                Ma enerveaza copiii astia ca nu au rabdare sa caute ce-i intereseaza pe forum. Deschid topicuri aiurea. As restrange mult drepturile de deschidere de noi topicuri. Poate la 100 de postari constructive?

                                Ma enerveaza cumplit lucrarile (care nu-s) la pasajul de la BIG Berceni. Coada zilnica de 15 minute pentru a trece de intersectie.

                                Ca e cam frig si s-au inchis terasele. Berea nu mai e asa buna... Vinul de anul asta parca e mai naspa decat cel de anul trecut?
                                Chiar imi place masinuta asta!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF