Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce ziceti de asta ?

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Cumapar E 220 AVANGARD sau E 200 KOMPRESOR, AUTOMAT ( W211)

    Salut. As dori sa cumpar un E class cum am scris si in titlu de mai sus preferabil dupa 2003 - 2005. Pe internet slabe sanse sa gasesti ceva calumea.In cazul in care stie cineva o masina intretinuta cu km reali, nelovita la cineva de vanzare dati-mi si mie de stire. Si o intrebare, poate sa fie model avangard taxi ? Ce are in plus un taxi fata de una normala ? ( cunosc cateva chesti si eu cum ar fi ; antena de pe cupola , butonul ala de la cutia de viteze, la scrumiera mai este o chestie ..) daca stiti diferentele care ar mai fi v-as fi foarte recunoscator sa mi le spuneti si mie. Multumesc.

    Comment


    • #62
      Răspunsul la întrebarea legată de taximetriste îl găsești în topicul dedicat: http://www.clubmercedes.ro/semne-dis...xi-t19391.html
      ...

      Comment


      • #63
        Ce ziceti de asta e taxiu ?

        http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C19052632.html ( dupa antena )

        Comment


        • #64
          Originally posted by spike2002 View Post
          Cum s-a mai scris pe forumul asta de 1000 de ori : evitati TRANSILVANIA AUTOCENTER !


          Si da, e taxi (ca si restul masinilor aduse de aia)
          Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

          Comment


          • #65
            Si daca este taxiu........... ce.
            Mie unul mi-ar conveni. Insa nu sint deacord cu smecheria ( adica sa vinzi un lucru cu o valoare mai mica cerind mult mai mult pentru simplu fapt ca ai dat niste km inapoi)
            Au aparut deja aparate care smekeresc perfect Km in asa fel incit nici testerele nu isi dau seama.

            Insa cu toate astea daca vrei sa aflii Km reali, vi la mine si ii aflii si nu ai sa te pacalesti.

            Dar de regula apreciez fostele taxiuri fiindca au doatari technice deosebite fata de ce vedeti la celelalte Mercedesuri private.
            Originally posted by spike2002 View Post

            Comment


            • #66
              http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C20626955.html asta e ,, bijuteria,, in caz ca mai este cineva interesat .........

              Comment


              • #67
                Ce parere aveti despre acest E 270

                Salut.Dupa mai multe incercari de a-mi cauta masina ( nu am gasit decat epave pana in prezent) am gasit acest E 270 care din poze arata bine.

                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                Omul zice ca e fosta masina a lui PINALTY primarul din piatra neamt, si ca e cam full dupa cum zice si in anunt volan nahon incalzire in scune si in bancheta din spate inclusiv racire, navigatie, aprope full si ca e model pt SUA nu ar fi facuta pentru europa.Ultimul pret zice el ar fi 10.500.Probleme zice ca ar avea la mtor un tampon de schimbat in rest totul ok.
                Voi ce parere aveti ?
                Cunoaste cineva masina ? MULTUMESC.
                Attached Files
                Last edited by Luxian; 09-18-2011, 15:42 PM. Reason: Adăugat pozele

                Comment


                • #68
                  Probabil alta dezamagire pentru tine.

                  Model de SUA nu este.

                  Macar de ar fi doar acel tampon motor


                  PS : cere si tu seria VIN si mai multe poze (mai ales la interior)
                  Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                  Comment


                  • #69
                    Wdb211016a046408 asta e seria

                    Comment


                    • #70
                      Modelele pentru america au semnalizari in spoilere pe laterale,
                      Jantele nu sunt originale....
                      Sincer mie nu imi place, nu ii sta bine la un avantgarde culoarea aia, dar nu stiu, pozele pot insela.
                      Pare a fi un taxi de fite , cu crom si avantgarde
                      Nici la a mea nu imi placea culoarea in poze dar in realitate imi place ...

                      Comment


                      • #71
                        Poate decoda cineva seria si sa-mi explice mai pe intelesul meu ceva despre masina ?

                        Comment


                        • #72
                          Ma ajuta cineva cu decodarea pls ?

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by spike2002 View Post
                            Ma ajuta cineva cu decodarea pls ?
                            211.016 E 270 CDI

                            vin Wdb2110161a046408
                            whc Wdb
                            chassbm 211016
                            chass_ident 1a046408
                            type 211
                            subbm1 016

                            delivery_date 020522

                            engine 647961 30 012226

                            front_axle2 BE602521026829

                            interior 831A

                            order_num1 0223657036

                            paint1 960U

                            release_date 020521
                            retarder 3 020522 (22 - 05 - 2002)

                            transmission 722640 03 684313


                            Code


                            M27 Unknown
                            U36 Unknown
                            249 AUTOMATICALLY DIPPING INSIDE REAR VIEW MIRROR
                            260 TYPE DESTINATION ON TRUNK LID - ELIMINATION
                            287 THROUGH-LOADING FEATURE
                            289 WOOD/LEATHER STEERING-WHEEL
                            293 Unknown
                            354 ANTENNA FOR TELEPHONE D/E-NET
                            382 Unknown
                            401 Unknown
                            423 5-SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION
                            525 Unknown
                            540 ROLLER BLIND, ELECTRIC, FOR REAR WINDOW
                            581 AUTOMATIC AIR CONDITIONER
                            600 HEADLAMPS - CLEANING EQUIPMENT
                            614 Unknown
                            690 Unknown
                            803 AEJ 06/1/M/X
                            910 DYNAMO WITH HIGHER CAPACITY (FFO)
                            915 FUEL TANK WITH LARGER CAPACITY
                            954 EQUIPMENT PACKAGE FOR AVANTGARDE VEHICLES
                            988 REG. DOC. AND COC CERTIFICATE WITH EC TYPE LABEL
                            830A Unknown
                            2XXL FEDERAL REPUBLIC OF GERMANY
                            202B OWNERS MANUAL AND SERVICE RECORD - GERMAN
                            230B CUSTOMER SERVICE - STATION EUROPE
                            236L FREIBURG BRANCH
                            960U Unknown
                            831A Unknown
                            Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                            Comment


                            • #74
                              Daca te intereseaza achizitia unui E class 270 cdi w211, iti ofer eu masina mea, este din 2005, achizitionata de la reprezentanta de noua din Romania, cu service-urile la reprez cu stampile pe cartea service. Daca te intereseaza suna-ma pe 0766.934.113. Ciau

                              Comment


                              • #75
                                Nu a fost taxi (de fite) cum a zis colegu..nu ?
                                Fabricatie 2002...asta inseamna retarder ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF