Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cine a pus boxe la vito

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine a pus boxe la vito

    La vito modelul 2004+ a pus cineva boxe pe fata si pe spate sau are idee ce dimensiuni au boxele care trebuiesc luate ? pe fata se desfac usor dar pe spate e mai greu si vreau sa iau boxele si cand desfac sa le si montez ... Daca a mai desfacut cineva il rog sa imi spuna si mie ce dimensiuni sunt ca sa stiu daca iau de 13cm sau de 16 cm....

  • #2
    Eu stiu ca boxele pe spate , la modelul tau au 13 cm.

    Comment


    • #3
      Si pe fata tot 13 ? le-am vazut ca sunt cam mici dar nu le-am masurat.!!!

      Comment


      • #4
        Eu am pus de 13, dar merg cred si mai mari.
        Mercedes are prioritate din fabrica.

        Comment


        • #5
          Daca vrei sa folosesti locasul original intra 13 fix, eu am desfacut panourile, pentru ca vreau sa schimb, deoarece am inlocuit radioul cu navigatie, si acum am 4x55 w la care difuzoarele de fabrica obosesc la un sfert de volum. Problema a ca un set de 8 difuzoare de caalitate acceptabila ma va costa in jur de 800 lei.Acuma strang la puschiulita......

          Comment


          • #6
            Pe fata e posibil sa fie de 10 cm...nu stiu sigur.

            Comment


            • #7
              Originally posted by grigorean View Post
              Pe fata e posibil sa fie de 10 cm...nu stiu sigur.

              Care parte nu s-a inteles din ce am scris eu?Ca am desfacut panoul, deci am masurat personal si este 13 cm....Nu am citit nicaieri, nu mi-a zis mecanicul si nici tata....


              Posturile celor care nu stiu dar dau cu parerea NU NE SUNT UTILE.
              Eu consider ca este cel mai important ca pe acest forum sa ne ajutam reciproc cu niste informatii bazate pe cunostinte exacte, pe experiente personale nu pe ghicit si dat cu parerea.

              Comment


              • #8
                Deci si pe fata si pe spate sunt de 13 cm ... mai am o intrebare , este nevoie de inele dintracelea adaptoare pentru boxe ? sau se prind direct acolo in usi ?

                Comment


                • #9
                  Eu vreau sa pun amplificator si pentru difuzoarele din masina si si m-ar ajuta mult daca ar incapea de 16cm , dar s-ar auzi si unele de 13 scumpe destul..

                  Comment


                  • #10
                    Mi-am dat cu parerea ,din ceea ce am mai vazut , nu am dat in cap , nu primesc bani de nicaieri ca sa faci pretentii la informatiile pe care le ofer.Daca am tinut minte gresit nu trebuie sa te transformi.Iar referitor la experienta si informatii , stai linistit ca am vazut si am studiat multe , nu cred ca e cazul sa imi povestesti de postari inutile.Scuze de off-topic.
                    Drumuri Bune!

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by grigorean View Post
                      Mi-am dat cu parerea ,din ceea ce am mai vazut , nu am dat in cap , nu primesc bani de nicaieri ca sa faci pretentii la informatiile pe care le ofer.Daca am tinut minte gresit nu trebuie sa te transformi.Iar referitor la experienta si informatii , stai linistit ca am vazut si am studiat multe , nu cred ca e cazul sa imi povestesti de postari inutile.Scuze de off-topic.
                      Drumuri Bune!
                      Ai vazut unde? ca pe w639 nu aveai unde sa vezi decat locasul original cu inelul de centrare avand diametrul de 13 cm.
                      Last edited by vitotrans; 08-29-2010, 18:52 PM.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by ionutrsu View Post
                        Deci si pe fata si pe spate sunt de 13 cm ... mai am o intrebare , este nevoie de inele dintracelea adaptoare pentru boxe ? sau se prind direct acolo in usi ?
                        Nu trebuie sa folosesti inele de centrare, ele sunt folosite la difuzoarele din fabrica.Daca nu le ai in usa, sau nu vrei sa le folosesti atunci iti vor intra si cele de 16 cu modificari minore, in functie de unde iti vin gaurile de pe boxe.Daca ai pus de 16 te rog sa postezi cateva poze sa vedem cum a iesit, poate imi scot si eu inelele de adaptare si pun difuzoare mai mari.

                        Comment


                        • #13
                          Am pus pe fata tot de 13cm cum erau din farbrica iar pe spate de 6x9 .. dar pe spate merce oricat de mari ar fi o sa postez poze in cateva zile cand e gata masina ca o am desfacuta toata ca sa pun statii subwoofer cablaraie etc....

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF