Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

GL tunat

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GL tunat

    Exista o linie fina intre a incerca sa imbunatatesti produsul de fabrica si a-l strica,intre tuning si kitsch.
    Ce parere aveti despre varianta celor de la Carlsson ?

    GL by Carlsson
    CUORE SPORTIVO

  • #2
    Ochii mei inca lacrimeaza..... mi se pare o chinezarie de 3 euro, parerea mea!!!!!!!!!!!!!

    Comment


    • #3
      Masina de mers la mall cu sau fara pitzipoance...

      As fi mers pe ideea sa scot in evidenta puterea,robustetea si capacitatea de a ajunge in locuri dificile.

      Acum arata ca masina de parvenit.

      Comment


      • #4
        Sunt sigur ca pe piata americana are succes. Au aceleasi gusturi cu ''tziganusii'' nostri.
        Attached Files

        Comment


        • #5
          Sincer, nu mai arata a Mercedes.
          * 2011 RENAULT FLUENCE PASSION 1.5dCI 110 CP
          * 2007 YAMAHA FZ1-N 998 cmc 150 CP


          In trecut:
          2001 Mercedes-Benz w203 C180 ELEGANCE
          2002 Jaguar X-TYPE 2.5i 4x4
          1999 Peugeot 106 1.4i

          Comment


          • #6
            Personal, imi place masina.Cred ca este normal sa aiba culori deosebite ,pentru ca nu este o masina de serie. Fiind a priori o masina foarte impunatoare, iese si mai mult in evidenta prin elementele de tuning. Desigur, gusturile nu se discuta, dar cred ca a spune ca o asemenea masina ,care in plus e preparata de o asemenea casa de prestigiu, este pe gustul unor conationali, suna cumva exagerat, ca sa nu spunem altfel...
            Carlsson este o firma de prestigiu, care nu face tuning cu fibra de sticla la coltul strazii la " nea Gigel " sub aplecatoarea din curte.
            Am de curand un GL 450 cu motor V8 de 4,7 , 350 CP , si este ceva absolut fantastic, un monstru mecanic. Cu toate astea, nici nu indraznesc sa ma gandesc cum merge modelul tunat, daca modelul de serie merge asa cum vad in fiecare zi.
            Nu vreau sa vexez pe nimeni, insa niste pareri oarecum avizate in materie de tuning si nu numai, nu ar strica...
            Cu multa stima,
            Last edited by AMG style; 05-09-2009, 11:34 AM.

            Comment


            • #7
              Originally posted by AMG style View Post
              Nu vreau sa vexez pe nimeni, insa niste pareri oarecum avizate in materie de tuning si nu numai, nu ar strica...
              Cu multa stima,
              Din singele femeii... la maniera cea mai sincera posibila. Sintem romani si nu avem treaba cu tuning-ul. De ce ? Pentru ca ala ieftin nu exista. Asta ca idee generala...

              Personal, GL mi se pare o mare voma, si tunat si ne-... Scurt, deja o dam in corcituri, exact cum e si CLS. Nici laie, nici balaie...

              Carlsson... Pe vremea cind prestau, era ceva... Acum, vad ca s-au cam varsat. Restul tunerilor oficiali prestau cu preponderentza tehnicaraie. Ashtia se mai uitau si in ochii omului...Cam asta intzeleg eu, care dicleshte semnificatzia, e foarte bine, de detaliat nu mai extrapolez si nici nu vreau sa fiu apelat pentru detalii.

              Comment


              • #8
                Dupa parerea mea asta ar fi o alternativa la Cadilac Escalade, Hummer H cat o fi sau alte masini pe care celebritatile de prin americi sau alte tari le personalizeaza. E un fel de pimp my ride de marca. Mie personal nu-mi place pentru ca promoveaza ideea de "show off". Dupa mine cel mai frumos e sa nici nu fie masina inscriptionata cu capacitatea motorului si daca e posibil cu nimica. Stema isi face treaba, si ca exemplu as da Fordul Mustang. In egala masura si iubita noastra stema MB (spun iubita pentru ca toti tin sa le "atinga") isi face datoria suficient dupa parerea mea...asa ca a mai scrie capacitatea motorului sau alte "personalizari" mioritice mi se pare de prost gust. A se vedea noua moda dupa care multi compatrioti isi scriu pe masina numele sau alte "insemnari".
                Ca urmare bling-urile si rim-urile exagerate si neaparat cromate nu sunt pe gustul meu. Mai mult lipsa stemei de pe sus numitul Geu, o sa-l fac greu de recunoscut de multi si ca atare mi se pare ca se pierde exact ideea de baza. Cine stie...poate o sa scrie baietii pe laterala cu vopsea in cinspe straturi Mercedes GL.
                N-am treaba cu cei care-si tuneaza masinilie pe bune si nu ma deranjeaza ca altii au bani. Doar ca mie imi place o masina sa aiba muschi si nu globuri si beteala de brad.
                Pana una alta merg cu bicicleta iar cei sub 200 de caluti adunati de pe masinile mele se odihnesc linistiti.
                E220 cdi W210, 2001

                E320 W210, 1997
                C180 W202, 1994
                W123 200D, 1978 cu inima de W124


                Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                Comment

                Working...
                X
                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF