Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Restaurare W123 Coupe

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Daca o fotografiezi fara rufe la uscat ajunge direct la mine pe desktop...fara suparare!
    By the way, nu are numere sau inca nu le pui?
    O sa o vad prin trafic in Tm?
    E220 cdi W210, 2001

    E320 W210, 1997
    C180 W202, 1994
    W123 200D, 1978 cu inima de W124


    Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

    Comment


    • #92
      Originally posted by adidc View Post
      Daca o fotografiezi fara rufe la uscat ajunge direct la mine pe desktop...fara suparare!
      By the way, nu are numere sau inca nu le pui?
      O sa o vad prin trafic in Tm?
      Astea sunt poze asa la botu calului de bucurie ca am terminat cu ea. O sa-i fac si poze calumea si iti dau.
      Daca te uiti in ultima poza unde e langa cea alba o sa vezi numerele.
      De scos o sa o scot prin Timisoara dar nu o sa o tin in oras. Destul de slabe sanse sa fie vazuta in trafic.

      Comment


      • #93
        Originally posted by cHELU View Post
        De scos o sa o scot prin Timisoara dar nu o sa o tin in oras. Destul de slabe sanse sa fie vazuta in trafic.
        Sper sã avem ocazia sã o vedem mãcar la una din întâlniri. Tot uitându-mã la topic ajunsesem sã cred cã ai abandonat lucrarea, n-ai mai postat de mult. Mașina aratã foarte bine, sunt convins cã a meritat efortul.
        ...

        Comment


        • #94
          Urmaresc aproape zilnic forumul dar postez destul de rar . Ai tot respectul meu - e absolut superba.
          Stefan

          Comment


          • #95
            Foarte frumoasa masina, tot respectul. Sunt curios cat valoreaza in momentul de fata..? Ma refer care ar fi pretul pentru care ai fi dispus sa renunti la ea?
            Last edited by danger0su; 01-21-2013, 15:08 PM.
            *Smart Fortwo 451 Passion
            *w123 230CE
            *w211 E270 cdi Avantgarde
            *w203 c220 cdi Avantgarde
            *w215 CL55 AMG
            *w202 C180 Esprit
            *w210 e320 162kw 1996 Avantgarde
            *w202 c250 TURBODIESEL 110kw 1998 Elegance
            *w201 190E 2.0
            *w123 langversion pullman

            Comment


            • #96
              cHELU,

              Iti urmaresc acest thread...si sunt fara cuvinte. Iti doresc numai plimbari extraordinare cu masina asta, locul ei este numai in super sedinte foto.

              Daca o sa imi ceara candva cineva o informatie despre o masina frumoasa numai buna de facut senzatie in fotografii, permite-mi sa te recomand.

              Numai bine,
              Costin
              Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
              https://w124-coupe.com

              Comment


              • #97
                Salut
                Multumesc pentru aprecieri! Cat despre partea cu despartitul ... nu cred ca sunt pregatit sa ma despart de ea, in concluzie nu m-am gandit la un pret.

                Comment


                • #98
                  Salutare! Tin sa te felicit pentru tot ce ai facut pana in momentul de fata! Intradevar este o masina de invidiat...multi dintre noi am dori sa avem asa ceva in ograda....

                  O intrebare daca imi permiti:...de unde ai achizitionat suportii de numere?


                  Sa ai parte de ea!
                  Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                  W126 280SE
                  W123 280CE
                  W126 500SEC
                  W220 500L

                  'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by mer_se280 View Post
                    Salutare! Tin sa te felicit pentru tot ce ai facut pana in momentul de fata! Intradevar este o masina de invidiat...multi dintre noi am dori sa avem asa ceva in ograda....

                    O intrebare daca imi permiti:...de unde ai achizitionat suportii de numere?


                    Sa ai parte de ea!
                    Suportii de numere sunt de pe ebay.
                    Uite linkul :




                    Dar am gasit ceva si mai fain dar mai scump :

                    Comment


                    • Originally posted by cHELU View Post
                      Suportii de numere sunt de pe ebay.
                      Uite linkul :

                      Find many great new & used options and get the best deals for Mercedes Benz chrome European size license number plate at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!



                      Dar am gasit ceva si mai fain dar mai scump :

                      http://www.mercedes-benz-classic-sto...ee89a%2fmd5%7d
                      Oooo...foarte tare...multan pentru link!
                      Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                      W126 280SE
                      W123 280CE
                      W126 500SEC
                      W220 500L

                      'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                      Comment


                      • Salutare......deci e absolut superba,n-am cuvinte.Sa o stapanesti sanatos.Ce vroiam sa te intreb:de unde fac si eu rost de un volan ca al tau? E original?

                        Comment


                        • Originally posted by Andrey92 View Post
                          Salutare......deci e absolut superba,n-am cuvinte.Sa o stapanesti sanatos.Ce vroiam sa te intreb:de unde fac si eu rost de un volan ca al tau? E original?
                          Salut
                          Daca te referi la volanul din postul #73 atunci pe www.ebay.de trebuie sa cauti. Am cautat sa-ti pun link dar nu am gasit.

                          Comment


                          • Superba masina !!! Felicitarile mele pentru munca depusa si pentru rabdarea din tine
                            Te asteptam in data de 3 Februarie la ora 15 in parcarea complexului comercial Galeria1 , poate reusesti sa vi cu bijuteria sa o vedem si noi live !
                            Toate ni se întâmplă tuturor , mai devreme sau mai târziu , dacă există timp suficient

                            Comment


                            • Originally posted by Sashatm View Post
                              Superba masina !!! Felicitarile mele pentru munca depusa si pentru rabdarea din tine
                              Te asteptam in data de 3 Februarie la ora 15 in parcarea complexului comercial Galeria1 , poate reusesti sa vi cu bijuteria sa o vedem si noi live !
                              Salut
                              Merci. Bijuteria sta iarna in garaj la 100 de km de Timisoara dar vin cu alta bijuterie. Sper sa pot ajunge!

                              Comment


                              • De unde ai cumparat chederele pentru geamuri?..ca nu reusesc sa gasesc si la geamurile din spate nu le mai pot pune pe cele vechi..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF