Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

As avea nevoie de o parere din partea voastra !w124 250 D

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • As avea nevoie de o parere din partea voastra !w124 250 D

    Buna seara!As dori sa cumpar aceasta masina,Dar as avea nevoie si de parerea voastra!Am vorbit si cu colegul nostru Feri,L'am rugat sa mearga cu mine sa il vada,Mi a zis ca masina ii chiar ok,dar din cauza ca is foarte nehotarat am zis sa va intreb si pe voi!Pretul masini ar fi 1500 E! Nu stiu exact din ce an este banuiesc ca 1990,A fost revopsita nu de foarte mult timp,chiar de proprietar care detine un atelier auto.
    Attached Files

  • #2
    VIN

    VEHICLE TYPE: Car
    MODEL NAME: 250 D
    ENGINE: 602912 10 175390
    TRANSMISSION: 717413 01 734857
    BODY: 21710
    ORDER NUMBER: 0029750280
    LIGHTS: HELLA
    WIPER: SWF 901130
    INTERIOR COLOR: 068
    PAINTS: 481



    Coduri optiuni


    068 from 31.10.1970 CLOTH GREY (codul si culoarea la tapiseria din interior)

    412 from 01.07.1983 ELECTRIC SLIDING ROOF WITH TILTING DEVICE

    466 from 01.04.1970 to 31.10.1993 CENTRAL LOCKING SYSTEM

    430 HEADREST IN THE REAR, LEFT AND RIGHT

    537 MANL. ANTENNA AND SPEAKER, FRONT - WITHOUT

    570 FOLDING ARMREST, FRONT

    481 from 01.10.1962 UNDERSHIELDS

    Comment


    • #3
      MB este inmatriculat,de aprox 2 luni si ceva nu sa mai circulat cu ea...

      Comment


      • #4
        Din ce se vede în poze mașina aratã bine. Dețin un W124 cu același motor 250D și se comportã foarte bine, iar dacã motorul sunã bine eu zic cã e în regulã aceastã mașinã.

        Comment


        • #5
          Merci pt raspuns! Legat de km ,nu is prea multi?

          Comment


          • #6
            Originally posted by Gabrielggg View Post
            Merci pt raspuns! Legat de km ,nu is prea multi?
            Nu mi se par multi.Sa fie reali.

            Nu are clima si nici geamuri electrice

            sigpic

            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

            Comment


            • #7
              Originally posted by Gabrielggg View Post
              Merci pt raspuns! Legat de km ,nu is prea multi?
              Astea sunt printre acele cateva motoare din lume cu care faci 1.000.000 asa ca acei 350000 sunt o uzura normala!
              Pretul cam ala e,daca are si actele in regula fiscale,taxa,e perfect.
              Eu am vandut 250D din `87 anul trecut cu 1700euro.

              Ps:la banii astia nu poti avea pretentii de vopsea originala,etc.
              Decizia iti apartine,numai bine!
              Mercedes-Benz E220C 124 automatic '94
              Mercedes-Benz 230C 123 automatic '78
              Mercedes-Benz SL320 129 automatic '96
              Mercedes-Benz E200C 124 automatic '95

              Comment


              • #8
                Salutare! Da am fost cu colegul Gabi sa vad de masinuta...cum a mentionat si el...din spusele proprietarului masina a fost revopsita integral de el, ultima investitie a fost in jur de 500 euro (tot din spusele proprietarului)...pe care il cred, la cum arata masina.

                Cele constatate: exterior... arata destul de bine (doar un polish si e tipla), din pacate bara are mici julituri.

                Interior...partea lombara la scaunul sofer prezinta "oboseala",ornamentul din lemn de pe consola este un pic crapat (nu foarte grav) in rest ii foarte OK, compartiment motor...motor original, curat si intretinut din ce am vazut eu!


                Parerea mea...merita banii!!!




                Stima
                Last edited by mer_se280; 08-06-2013, 22:20 PM.
                Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                W126 280SE
                W123 280CE
                W126 500SEC
                W220 500L

                'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                Comment


                • #9
                  Originally posted by mircea600sel View Post
                  Nu mi se par multi.Sa fie reali.

                  Nu are clima si nici geamuri electrice
                  Eu as zice ca is reali , fiind la al doilea proprietar,iar primul cica a fost director mare la o fabrica din oras, si ca ar fi dat vreo 18.000 de marci pe ea..

                  Comment


                  • #10
                    Dupa prezentarea facuta de Feri eu zic ca masina isi merita banii.Mai negociaza putin,macar banii pe care o sa-i cheltui pe transcriere.

                    Nu te deranjeaza faptul ca nu are clima si cutie automata?

                    Seara faina !

                    sigpic

                    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Gabrielggg View Post
                      Eu as zice ca is reali , fiind la al doilea proprietar,iar primul cica a fost director mare la o fabrica din oras, si ca ar fi dat vreo 18.000 de marci pe ea..
                      Pretul unui 124 nou era mult mai mare de 18000 de marci.De ex.E500 costa 140.000 iar un E300 diesel facelift costa 90.000.
                      Ps:daca il cumperi iti trimit eu material identic ca sa iti repari scaunul
                      Last edited by GoguL; 08-07-2013, 09:05 AM.
                      Mercedes-Benz E220C 124 automatic '94
                      Mercedes-Benz 230C 123 automatic '78
                      Mercedes-Benz SL320 129 automatic '96
                      Mercedes-Benz E200C 124 automatic '95

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by mircea600sel View Post
                        Dupa prezentarea facuta de Feri eu zic ca masina isi merita banii.Mai negociaza putin,macar banii pe care o sa-i cheltui pe transcriere.

                        Nu te deranjeaza faptul ca nu are clima si cutie automata?

                        Seara faina !
                        Legat de transcriere: Masina e pe firma proprietarului, Am inteles ca acum ca ii taxa de timbru sau cum se numeste ,nu se poate transcrie pe mine.Sau cum se procedeaza in cazul asta? Am am vorbit ceva,masina sa ramana pe el iar eu sa ii platesc impozitul, asa in felul asta ar ramane si asigurare pe el,el am inteles ca plateste undeva la 300 lei avand varsta undeva la 40 ani iar daca ar fi pe mine la frageda varsta de 21 de ani cred ca as plati mult mai mult?

                        Multumesc pentru raspunsurile voastre ,chiar ma ajuta in decizia mea !

                        Comment


                        • #13
                          Legat de clima,cutie: Mi'ar place iti dai seama,dar am inteles ca se poate monta ,cine stie daca iau masina,pe viitor o sa ii pun. Eu unu am condus doar cu cutie manuala,mi se pare mai interesant ca sa le schimb eu, poate daca as conduce cu cutie atomata mi as schimba parerea..

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF