Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce 200

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce 200

    sal all,vreau sa va intreb daca merita sa imi cumpar un mercedes,CE 200 din 1994,cu numere de italia,este vorba de un schimb,cam cat ar mai trebui sa investesc in masina,si cum pot sa aflu daca chiar este euro 2 masina?multumesc mult aici am pus si cateva poze cu masina.
    This website is for sale! freebunker.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, freebunker.com has it all. We hope you find what you are searching for!

    This website is for sale! freebunker.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, freebunker.com has it all. We hope you find what you are searching for!

    This website is for sale! freebunker.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, freebunker.com has it all. We hope you find what you are searching for!

    This website is for sale! freebunker.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, freebunker.com has it all. We hope you find what you are searching for!

    This website is for sale! freebunker.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, freebunker.com has it all. We hope you find what you are searching for!

    This website is for sale! freebunker.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, freebunker.com has it all. We hope you find what you are searching for!

  • #2
    Raspunsul. Mashina arata cam ghena, optziuni are ceva, cauta dracu una in mintzile ei.
    Atentzionarea. Exista un regulament, posteaza corect ortografic si gramatical in pashtele masii, ca pe forumul asta cine nu scrie corect intra in conflict cu mine. Iar conflictele cu mine sint simple, adica io itzi dau ban si gata conflictul... Gasesc ca e ceva de super bun simtz sa scrii corect...
    Last edited by doktor4carz; 07-14-2008, 02:02 AM.

    Comment


    • #3
      interesant,no comment...nu cred ca ar avea vreo relevanta dotarile,deoarece eu ma refeream la taxa auto daca merita...dotari:clima,servo,airbag,piele,full electric,inchidere centralizata,cam atat stiu despre ea,dar banuiesc ca multi de pe forum cunosc mult mai bine modelul decat mine de aceea m-am si adresat pe acest forum

      Comment


      • #4
        Cel mai convenabil la cupeuri W124, din punct de vedere al taxei, este an 93 si motor M111, norma Euro2. Daca e 94, taxa creshte cu 100 si ceva de euro. Daca nu spui exact ce vrei sa afli, noi de unde dracu vrei sa shtim ? Din stele ?...

        Comment


        • #5
          Masina este Euro2 daca are motor 111 (cum e al meu, de ex.). Motorul 102 este Euro1. Cea din imagine cred ca e in Botosani la un taran, vai de steaua lui la cum arata masina. Ce-i drept o da pe la 2000 EUR, parca.

          Ma gandesc ca esti strans cu banii, de aceea te uiti la masina asta alba. Chiar daca o iei, nu cred ca o sa iti faca placere sa te dai in ea, si nici altora sa o priveasca. E execrabila, am si alte poze in afara de cele puse de tine.

          Daca vrei una ca lumea, vezi ca pe autovit in Caras Severin (mai exact in Resita) este una cu 3850 EUR, o lasa la 3600. Taxa ar trebui sa fie sub 500 EUR, nu mai stiu daca era 1994 sau 1995, daca e '95 depaseste 1000. Mai stiu si altele dar trebuie sa ne spui exact ce vrei, ce buget ai.
          1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
          1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
          dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

          Comment


          • #6
            asta era problema ca eu nu cumpar masina,ci fac un schimb.ofer citroenul meu pe acest mercedes.ii drept masina mea este din 1998 dar as face schimb cu masina mea preferata si clasa preferata ma refer la C.proprietarul nu este din botosani,ii din sibiu,dar asta voiam sa aflu cel mai exact daca masina ii euro 2 sau nu.o alta intrebare cum pot afla ce motor are?111 sau 102...?multumesc de raspunsuri

            Comment


            • #7
              Cere-i seria masinii, WDB-ul. Odata ce ai seria, mergi pe http://old.mbclub.ru/mb/vin/?lng=eng, o introduci acolo, faci interogarea, si vezi ce scrie in linia care descrie motorul: 102 sau 111.

              O alta alternativa ar fi sa posteze colegii poze cu motorul 102, respectiv 111, si il recunosti.

              O alta alternativa: daca masina e 1994 pe bune si are motorul original, e Euro2.
              1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
              1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
              dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

              Comment


              • #8
                Motorul 102 are capac negru, motorul 111 are capac de dural, nevopsit. Simplu.

                Comment


                • #9
                  Buna seara ,
                  As dori sa achiztionez un 200 CE an fabricatie 1992 si v-as ruga sa ma ajutati cu unele sfaturi ...in ce norma se incadreaza (pe acte de Italia spune ca e E2) si ce motor dispune ; deocamdata se radiaza din Italia ceea ce pot pune acum la dispozitie e codul VIN WDB1240411B772362
                  Va multumesc!

                  PS: am achzitionat masina iar datele tehnice dupa VIN sunt :
                  VIN WDB1240411B772362
                  Model 200 CE
                  Chassis 1240411B772362
                  Engine 102963 10 147374
                  Transmission 717412 06 136660
                  Order 0 1 543 43286
                  Approx. year 1991
                  Dealer Italy (543)
                  Interior leather black or anthracite (261)
                  Paint
                  122 mother of pearl grey metallic (с 01.01.1986)
                  Options
                  221 left front seat, electrically adjustable (с 01.11.1978)
                  222 right front seat, electrically adjustable (с 01.11.1978)
                  240 outside temperature indicator (с 01.03.1982)
                  281 trunk set, (280 SL)
                  steering wheel with sports design (390 mm dia.) and gearshift lever in leather trim (с 01.05.1990)
                  steering wheel (390 mm) with sports design (с 01.03.1989)
                  300 storage box in front tray (с 01.05.1988)
                  341 additional lamp (с 01.09.1982)
                  430 headrests in the rear (с 01.01.1977)
                  540 roller blind, electric, for rear window (с 01.05.1985)
                  570 folding armrest front w202/210 stowage box front with armrest (с 01.04.1970)
                  front folding armrest w202 - housing at front with armrest
                  587 front folding armrest
                  automatic climate control and electric window lifters (front doors) (с 01.01.1977)
                  592 heat-insulating glass, all-around, heated rear window pane (laminated glass), band filter
                  green heat-insulating glass all round, heated rear window, laminated safety glass - tinted strip (с 01.01.1972)
                  600 headlamp wiper/washer (с 01.08.1971)
                  611 courtesy lamps for front and rear doors, with W124 also for central doors/W202 front doors only (с 01.11.1978)
                  620 emission control system
                  vehicles with catalyst technique (с 01.03.1985)
                  653 sports chassis with 8-hole light alloy rims (с 01.01.1990)
                  731 wood trim, burred walnut root (с 01.08.1980)
                  915 fuel tank, 70 liter (с 01.05.1988)
                  Last edited by Bitman; 08-10-2008, 16:48 PM.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Logan | Dacia Logan |Anulare DPF