Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Sugestii interior w124 -compatibil la o caroserie neagra

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sugestii interior w124 -compatibil la o caroserie neagra

    Ma bate gandul sa-mi schimb interiorul la W124 al meu, E200 D-1994. Am, ceva probleme cu fetele la banchete si scaune. Sunt din MBTex culoarea verde pin, cod 176, si cum nu gasesc sa le schimb(fetele) ma vad nevoit sa ajung la varianta de a schimba tot interiorul. Din cate am inteles eu asta implica:
    -cele doua scaune fata
    -bancheta spate
    -fetele de usi(geamurile din fata electrice iar cele din spate manuale)
    -mocheta de pe podea
    -fetele de pe stalpi
    -cateva elemente ce vin in jurul locului unde se inchide usa
    -daca am omis ceva elemenete astept sugestii

    La mine cam toate sunt verzi in ton cu scaunele si bancheta asa ca merita schimbate doar daca gasesc un interior complet.
    Culoarea originala a caroseriei a fost bej(varianta taxi) iar acum e neagra.

    Poate ma ajutati cu ceva sugestii cu privire la interior.
    Sau poate merita sa imbrac scaunele si bancheta in piele de aceeasi culoare cu cea initiala?
    Cam la ce preturi se invarte un interior in stare buna?
    Conteaza din ce an e masina?
    Se potrivesc toate de la o serie la alta?

    Orice pareri sau sugestii sunt binevenite.
    Poate sunt printre voi care au trait experienta asta si au schimbat interiorul.

  • #2
    Avem destule dezmembrari prin Tg Mures unde ar trebui sa incepi sa cauti un interior complet, parerea mea. Anul trecut avea la Nazna la Dez. un w 124 frumusel la interior (Crem) dar arata de nota 9-10 si eu zic ca la vreo 500-600 lei maxim iti iei tot ce vrei in materie de interior de pe un w 124...
    Mai sunt si prin Flash cativa ce dezmembreaza si merita sa incerci.
    Cat despre culori, daca masina ta e neagra, zic eu ca ar merge Negru, Crem sau Gri
    Last edited by Dj Sky; 04-08-2012, 21:51 PM.

    Comment


    • #3
      Poti retapita totul cu ce culoare vrei tu inclusiv bordul stalpii plafonul. Si daca ai bani de investit uite o chestie foarte misto pentru 124, numai ca e undeva pe la 500 de euro.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Sugestii interior w124 -compatibil la o caroserie neagra

        Multumesc de sfaturi.
        Bordul nu stiu daca l-as retapita sau, ma rog, poate pentru ca nu am vazut asa ceva. Din ce am cautat pe internet am gasit doar firme cu locatia in Bucuresti care retapiteaza interioare auto. Sunt cateva care au galerii impresionante dar si preturi pe masura.

        cosm1n, e masina ta cea din fotografii? Unde a fost facuta retapitarea? Poate pui mai multe poze.

        Orice alte sugestii, pareri sau barfe sunt binevenite.

        Comment


        • #5
          Mi-as dori sa fie masina mea, nu este a mea, ma refeream la consola centrala a masinii imi place mai mult asta din poze decat aia care se gaseste pe majoritatea .

          Comment


          • #6
            Sal

            Am eu mocheta interior neagra, plus bancheta spate si spatar tot pe negru. Asta e nr meu de tel daca te intereseaza 0743137172 daniel

            Comment


            • #7
              piele auto si imitatie de piele auto

              A folosit cumva, cineva materiale pentru tapiterie auto de la aceasta sursa?
              Au si piele auto si imitatie de piele auto, cel putin asa se sustine.



              pieleauto.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, pieleauto.com has it all. We hope you find what you are searching for!


              SC ANATEX INTERNATIONAL SRL
              STRADA DELEA VECHE NR. 20A
              SECTOR 2, BUCURESTI
              ROMANIA

              La preturi ar parea in regula: imitatie piele-15 ron/ml si la piele 85 ron/ml, ar ramane de vazut latimea la acest ml.
              Last edited by gogu crocodilu; 04-15-2012, 05:45 AM.

              Comment


              • #8
                Salut! Am un amic care vrea sa dezmembreze un 124 din 1994. Are un interior super. Este complet si in perfecta stare. Telefonul lui este 0720412462.
                Uite si o poza care intamplator o am in laptop.
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  Interior W124

                  Acesta este interiorul la care face referire daniaon75. Fiind pe bej nu sunt interesat dar am expus pozele poate se arata cineva interesat de el.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    salut...interioru bej la ce pret este si daca mai este?

                    Comment


                    • #11
                      salut, cumva este ptr dezmembrat mercedesul cu interiorul bej? ma intereseaza capota cu grila, faruri si capac portbagaj.

                      Comment


                      • #12
                        Salut mai este interiorul bej ?

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by silviumrt View Post
                          salut, cumva este ptr dezmembrat mercedesul cu interiorul bej? ma intereseaza capota cu grila, faruri si capac portbagaj.
                          Originally posted by ionutz_jbs View Post
                          Salut mai este interiorul bej ?

                          04-26-2012 a trecut ceva vreme de la ultima postare...incercati cu un telefon poate aveti noroc!
                          Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                          W126 280SE
                          W123 280CE
                          W126 500SEC
                          W220 500L

                          'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF