Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Am Vopsit Masina

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am Vopsit Masina

    Salut,
    Am luat masina de la vopsit si am zis sa pun niste poze cu ,,minunea'' sa va dati cu parerea.
    Nu sunt foarte bune pozele pt ca sunt facute cu telefonul, dar maine am sa fac niste poze cum trebuie si le pun.
    Attached Files

  • #2
    Oaai...arata fenomenal !!!
    Cat tea costat vopsea+manopera ?

    Comment


    • #3
      Maine sper sa iau si barile, manerele, bandurile si oglinzile de la vopsit si sa incep sa le montez ca sa am ce poza.

      Comment


      • #4
        Cat a costat ?
        sigpice60 525d

        Comment


        • #5
          Originally posted by laaav View Post
          Oaai...arata fenomenal !!!
          Cat tea costat vopsea+manopera ?
          Vopsitoria m-a costat cam 700 euro fara oglinzi manere si bandouri pt care cred ca am sa mai dau 150 euro, dar este lucrata foarte bine.
          Pacat ca tinichigiul a fost ca la noi la romanii un animal si a facut treaba de mantuiala.Pentru ca animalul a lucrat prost baietii cu vopsitoria au avut de munca aproape dublu, dar au fost super ok si au facut treaba buna.
          Apropo tinicigeria m-a costat 950 Lei, desi daca stiam cum lucreaza animalul nu ii dadeam nimic.
          Last edited by Spawn; 02-07-2011, 21:42 PM.

          Comment


          • #6
            Foarte frumoasa culoarea aleasa.

            O intrebare asa pe furis : cum se dau jos bandourile de pe usi ? tre dat jos panou dinauntru sau se trag cumva jos ?

            Comment


            • #7
              Originally posted by florynu View Post
              Foarte frumoasa culoarea aleasa.

              O intrebare asa pe furis : cum se dau jos bandourile de pe usi ? tre dat jos panou dinauntru sau se trag cumva jos ?
              Nu trebuie data jos fata de usa.
              Trebuie sa tragi de ele spre exterior, dar trebuie sa ai grija deoarece au niste cleme care sa pot rupe.
              Bafta

              Comment


              • #8
                Pt valoarea unui 124 banii pe care i`ai dat mi se par multi...
                Din poze are luciu,pare ok..
                Sa te tina multi ani!
                1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                Si o panarama de scuter

                Comment


                • #9
                  A iesit BINE dar sa pui si niste poze cu ea echipata si spalata, si eu ma gandesc la o vopsire la a mea desi vad ca e totusi costisitor
                  I love Mercedes!

                  Comment


                  • #10
                    S-o mentii sanatos!
                    Foaaaarte pretentioasa culoarea (jeg, zgarieturi etc), n-as fi avut curaj...
                    https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by mezzo View Post
                      Pt valoarea unui 124 banii pe care i`ai dat mi se par multi...
                      Din poze are luciu,pare ok..
                      Sa te tina multi ani!
                      Ai dreptate ca sunt bani multi, dar fiecare cu damblaua lui.Daca mai pun si schimbat bord fete de usi etc se mai aduna ceva.Pana termin cu ce mi-am propus cheltuiala totala va fi undeva la 2000 euro.
                      Oricum in starea in care era inainte de ,,operatie'' nu luam mai mult de o mie pe ea, adica aveam 3000 euro, si cu banii astia nu cred ca imi luam ceva mai bun.

                      Comment


                      • #12
                        Destul de ok ai gandit,dar faceai treaba si cu mai putini bani...mult mai putini...
                        Fiecare isi stie damblaua...
                        Bafta si drumuri bune!
                        1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                        2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                        Si o panarama de scuter

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Spawn View Post
                          Vopsitoria m-a costat cam 700 euro fara oglinzi manere si bandouri pt care cred ca am sa mai dau 150 euro, dar este lucrata foarte bine.
                          Pacat ca tinichigiul a fost ca la noi la romanii un animal si a facut treaba de mantuiala.Pentru ca animalul a lucrat prost baietii cu vopsitoria au avut de munca aproape dublu, dar au fost super ok si au facut treaba buna.
                          Apropo tinicigeria m-a costat 950 Lei, desi daca stiam cum lucreaza animalul nu ii dadeam nimic.
                          Tu unde ai fost inainte de vopsire ? :-)
                          Am lucrat 4 luni la o vopsitorie in Austria (de poduri, e drept, dar e mult mai pretentioasa decat vopsitul de masini) si as putea spune ca o idee despre ce inseamna vopsit/ vopsea, am. Nu de alta dar nu ne puteam angaja daca nu aveam un curs facut pe tem asta.Din poze nu pare vopsea metalizata, e doar vopsita si api dat lac peste. Parerea mea e ca in cativa ani o sa arate ca o tigaie. Sper sa n-am dreptate

                          Cu bine!
                          Ai putea sa te duci sa le ceri bani inapoi si sa-ti dea o bere ca ai incercat sa te prosteasca.
                          Last edited by vegeftw; 02-08-2011, 03:28 AM.

                          Comment


                          • #14
                            Daca a iesit fara eterna coaja de portocala (din pacate prezenta mai nou pe mai toate modelele noi de masini, inclusiv MB si chiar la variantele de top) eu zic ca arata foarte bine, cel putin din poze...
                            W123 280E Blue Green Metallic

                            W126 280SE Champagne Metallic
                            W126 280SE Black Blue Metallic
                            W126 500SE Lapis Blue Metallic
                            W126 500SE Midnight Dark Blue

                            W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                            W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                            Comment


                            • #15
                              Nu are coaja de portocala, deci este ok.
                              Deocamdata nu am avansat cu montarea, ba chiar am regresat deoarece m-au apucat nervii si am scos si mocheta sa o spal si fetele de usi sa trag fire pt difuzoare etc.
                              Acum arata cam asa
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF