Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W124 - 230CE - la ce pret se vinde ?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • W124 - 230CE - la ce pret se vinde ?

    Interesant forum Am vazut ca sunt destui care se pricep la MB pe aici.
    As avea si eu o intrebare...care ar fi pretul de vanzare ?

    MB-W124 - 230CE automatic - beige metalic - 1988 - euro2 - 160000km
    Trapa electrica
    Ferestre electrice
    Climaautomatic
    Inchidere centralizata
    Piele
    Prima mana

    Masina este in stare impecabila , reparatii si service facute numai la mercedes benz , rulata numai vara , fara accident .
    PS. Capota fata , jante si radio original sunt la mine in garaj , in rest stare ca din fabrica .
    Attached Files

  • #2
    Daca este in stare foarte buna, si inmatriculat in RO max. 5.000 euro.
    Am doua obiectiuni :
    - dupa cum arata comutatorul ventilatiei, nu are Climaautomatica.
    - motorul de 230E/136cp nu este euro2 (E2= E200/136cp sau E220/150cp)

    PS. Eu consider motorul de 230 ca avand cel mai bun raport pret-calitate-performante. La vremea lui a fost cel mai laudat motor de catre presa de specialitate.
    Last edited by orca; 03-02-2008, 12:02 PM.
    .. ________ ..
    o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
    (Oo\==/oO)
    ..U...............U.
    Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
    http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

    Comment


    • #3
      climaautomatic la aceste modele nu are display...singura diferenta de clima manuala este ca pe cele doua butoane(rotite) este gradata temperatura (sau cel putin asa stiu eu...poate gresesc)

      are euro 2 montat la mercedes benz...sau mai bine explicat reglajul pt catalizator (care da normele de euro 2 ) se face si cand motorul nu a ajuns inca la temperatura ideala
      Last edited by mobiles_de; 03-02-2008, 12:14 PM.

      Comment


      • #4
        Originally posted by mb-klassiker View Post
        climaautomatic la aceste modele nu are display...singura diferenta de clima manuala este ca pe cele doua butoane(rotite) este gradata temperatura (sau cel putin asa stiu eu...poate gresesc)

        are euro 2 montat la mercedes benz...sau mai bine explicat reglajul pt catalizator (care da normele de euro 2 ) se face si cand motorul nu a ajuns inca la temperatura ideala
        Panou AC normal/simplu, la W124...


        Poza cu panou AC automata, la W124...


        Katalizatorul este una , iar tipul de motor cu norma de poluare E2 este alta, cei de la RAR stabilesc norma de poluare dupa tipul de motor, combinat si cu cutia de viteze.
        .. ________ ..
        o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
        (Oo\==/oO)
        ..U...............U.
        Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
        http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

        Comment


        • #5
          da...cu climaautomatic cred ca ai dreptate...desi mai exista si modele care au butoanele de clima pe mijloc insa stanga si dreapta nu sunt scrise gradele (dar e posibil ca aia sa nu fie clima originala)

          Euro 2 scrie pe actele germane,,,de aceea banuiesc ca e recunoscut si la RAR

          Comment


          • #6
            Altu cu capota de SEC.

            Comment


            • #7
              atentie,nu confundati floarea cu buruiana,asa zisul umbau kit pus in de in urma caruia masina dobindeste euro 2,NU IL RECUNOASTE RAR...Adica baza de date RAR in functie de tip motor va spune ca motorul M102 de 2.3 are cel mult euro1.....si asta cu putzin noroc...

              Comment


              • #8
                adica daca pe hartiile germane sunt schimbate datele si e scris si euro 2 nu poti inscrie masina ca euro 2 ? cam ciudat...

                Comment


                • #9
                  Cine a inceput topicul l-a postat prost. Nu are ce cauta la vinzari. Ca n-o vinde. Mai multa atentzie pe viitor, ca d-aia tot forumul asta e o ciorba... Asta una la mina.
                  Doi la mina, motorul 102 230 nu este recunoscut de RAR nici macar Euro I. E trecut non-Euro, chiar cu catalizator. Si asta nu se va schimba prea curind.
                  Trei. Alea cu butoane si cu rozete sint Klimaanlage. Panoul cu 5+3 butoane si o rozeta de temperatura e Klimatisierungsautomatik. Adica ce tzi-a aratat balenozauru.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by doktor4carz View Post
                    Cine a inceput topicul l-a postat prost. Nu are ce cauta la vinzari. Ca n-o vinde. Mai multa atentzie pe viitor, ca d-aia tot forumul asta e o ciorba... Asta una la mina.
                    Doi la mina, motorul 102 230 nu este recunoscut de RAR nici macar Euro I. E trecut non-Euro, chiar cu catalizator. Si asta nu se va schimba prea curind.
                    Trei. Alea cu butoane si cu rozete sint Klimaanlage. Panoul cu 5+3 butoane si o rozeta de temperatura e Klimatisierungsautomatik. Adica ce tzi-a aratat balenozauru.
                    Patru la mana...ce sari asa la mine si de unde stii tu ca nu vand masina? Cu siguranta aveam de gand sa o vand insa cand am primit posturile cu preturi si tema EURO 1-2 etc am observat ca nu are rost...pune si tu un .de in spatele nickului meu si vezi cu ce ma ocup asta numai asa ... de curiozitate
                    Cinci la mana forumul e pt romani iar eu sunt din germania...deci ai un motiv sa ma expediezi ... sau ma accepti asa cum sunt si nu spui ca din cauza unora ca mine tot forumul e o ciorba
                    Citeste cu atentie si nu mai fi asa razboinic

                    Comment


                    • #11
                      Eu zic ca forumul e pentru romani si nu numai ..., pot fi ei si in Kerguelen si in Germania ...si mai stiu eu pe unde ... E bine totusi sa fie mai multa atentie, ca sunt foarte multi membri si putini cei care corecteaza posturile noastre pseudo-literare. Nu se poate posta chiar asa ..orice, fiindca totusi forumul trebuie sa fie util pentru toti cei care il acceseaza ...nu balamuc de cuvinte si dispute de orgolii...
                      Motorul 102 .982 nu este dupa cu a zis si Dok nici macar euro 1 ....
                      Ford Transit 2.5d ex
                      Mercedes 230 E ex
                      Mercedes 200 TE ex
                      BMW 320d touring

                      Comment


                      • #12
                        Potzi sa fii si din honolulu. Nu ma intereseaza ce se intimpla daca pun punct de in curul nickului tau. Aici eshti pe corlata noastra, respectzi regulile care se impun. Nu itzi convin, la revedere.
                        O data. Un topic de vinzare auto suna gen "Vind cutare catacomba, tirlabirla, pretz atit si foaieverde" .Nu " cam cit ash putea lua pe cutare tiribomba ?". Deci nu-i vinzare, e cererea unei pareri. Ai scris cu minutza ta "As avea si eu o intrebare"... Mi-am tocit creierii destul prin shcoli ca sa imi zica cineva sa citesc cu atentzie. Asta fac de cind s-a inventat forumul asta. Citesc tot, zilnic, cap-coada, cu atentzie. Ashadar, prietene cu punct DE in cur, cind te hotarashti s-o vinzi, formulezi un anuntz adecvat. daca nu shtii cum, vezi anuntzurile colegilor sau citeshte regulamentul.
                        La 5 la mina eshti pe linga gard total. Forumul nu-i numai pentru romanii din tzara. e pentru oricine. Nu scrie nicaieri la regulament ca romanii din zimbabwe n-au ce cauta pe aici.Sa te accept asha cum eshti nu se poate. Exista reguli care se respecta. Nu am avut pretentzia sa se respecte regulamentul la litera, macar cit de cit acolo. Deci forumul e o ciorba din cauza unora ca tine, care ii pun pe cei ca mine sa munceasca in exces... Cei care facem treaba asta pe aici o facem moka, in orimul rind, bashca am mai dat si bani din buzunar sa tzinem forumul pe picioare, cei ca tine vin si pleaca. Respectatzi-ne in pielea mea pentru ce facem, daca vretzi respect. Am lucruri mai bune de facut decit sa-mi fac nervi si draci in plus fatza de citzi imi fac zilnic. Daca te regaseshti in categoria celor carora le place sa se joace cu nervii omului in mod electronic, n-ai nimerit bine...

                        Toata treaba asta putea fi formulata simplu. " Imi cer scuze colegilor, nu am fost atent". Dar nuuuuuuu.... Se poate sa nu croncane ruminu ceva ? Deshi nu are dreptate, se ataca instant, ca se ia cineva de el... Imi mai si zice sa nu mai fiu razboinic, nici macar nu ma cunoashte, ca daca m-ar cunoashte ar shti ca sint al dracu de cind m-a cacat mama...

                        Ma rog, ideea e in felul urmator. Colegii mei ashteapta un set de scuze. Iar primul comentariu pe linga subiect se pedepseshte cu zburataceala. Off-topicul se incheie la mine. Sper ca am fost suficient de clar.
                        Last edited by doktor4carz; 03-05-2008, 18:15 PM.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF