Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce fel de bara fata e asta ?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce fel de bara fata e asta ?

    Salutare .
    Am o intrebare pt cei cu putin mai multe cunostinte , si anume:

    Ce fel de bara fata e asta , e ceva amg sau ceva mai diferita ?

    Si daca nu sunt toate la fel atunci va rog care isi da seama de producator sau model sa imi spuneti si mie !

    Multumesc
    Attached Files

  • #2
    Prima , adica aia gri , este Wald .

    Restul sunt AMG
    Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

    Comment


    • #3
      E body kit, insa-s vreo 3 diferite in pozele tale. AMG si WALD.

      Last edited by cutaresku; 12-17-2010, 22:34 PM.
      https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

      Comment


      • #4
        Bun , am inteles , cred ca cea de AMG ma intereseaza , acum intrebarea 2 ar fi : potriveste bara fata precum si grila sau capota de pe un sedan pe coupe ?

        In principiu bara ma intereseaza si daca cumva stiti careva de unde as putea cumpara o bara fata de AMG pt al meu coupe !

        Comment


        • #5
          Salut!
          Avem asa: Wald Ex, AMG gen.1, AMG gen.2, AMG E55, AMG gen.2, AMG gen.1 (in ordine)
          Foarte greu de gasit, si scumpe de mama focului, cum ti-am spus la telefon. Pe langa baietii din Anglia, care mai au 2 kituri complete, nu 3 cum stiam eu, mai prinzi cate o licitatie pe e-bay, sau la vanzari pe alte forumuri.

          Nu mai vazusem de mult masina lui Bahnstormer (poza 4)!
          Attached Files
          oasis - it's good to be free!!!

          Comment


          • #6
            Originally posted by dan_c View Post
            Salut!
            Avem asa: Wald Ex, AMG gen.1, AMG gen.2, AMG E55, AMG gen.2, AMG gen.1 (in ordine)
            Foarte greu de gasit, si scumpe de mama focului, cum ti-am spus la telefon. Pe langa baietii din Anglia, care mai au 2 kituri complete, nu 3 cum stiam eu, mai prinzi cate o licitatie pe e-bay, sau la vanzari pe alte forumuri.

            Nu mai vazusem de mult masina lui Bahnstormer (poza 4)!
            Multam !

            Pe ebay m-am tot uitat da nimica nimica , ce am gasit in schimb pe ebay.com in state au kit complet AMG din duraflex dapoi nu stiu cum stau la detalii ca din cate am vazut materialu e misto si de asemenea pretu ... 599 usd tot kitu`

            Comment


            • #7
              Salut Florine! Duraflexul e de cacao... E foarte moale, foarte enervant la montat, pentru ca nu este o copie chiar atat de fidela, si nu are nici gaurile de montaj facute. Au luat unii produse de-a lor, si unora lea iesit altora nu. Pentru Nissanuri 300z, S13 sau S14, Mazde si alte chestii sunt mai bine pregatite, pentru ca reprezinta un segment mai mare al pietei de tuning.
              Pentru piese de foarte buna calitate, sau chiar originale, e nevoie de timp, rabdare, si un buget considerabil.
              "Custom fab" e la ordinea zilei pentru pasionatii de benzuri mai vechi.
              oasis - it's good to be free!!!

              Comment


              • #8
                Daca vrei bara de fata ca in foto are colegul ,,alpina" din Piteste asa ceva e data jos de pe 124 venit din Germania

                valabil ptr foto 2
                Last edited by Luxian; 01-15-2011, 16:07 PM.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by florynu View Post
                  Bun , am inteles , cred ca cea de AMG ma intereseaza , acum intrebarea 2 ar fi : potriveste bara fata precum si grila sau capota de pe un sedan pe coupe ?

                  In principiu bara ma intereseaza si daca cumva stiti careva de unde as putea cumpara o bara fata de AMG pt al meu coupe !
                  Daca te mai intereseaza, am in plus: o bara originala AMG 2 completa cu ornamente si proiectoare (dar fara capacele de la cirlig) + praguri pentru sedan (4 usi), toate la 450 euro. Bara am luat-o de pe eBay.de la 500 euro. O vand ca am nevoie de bani.

                  Originally posted by luciandelaiasi View Post
                  Daca vrei bara de fata ca in foto are colegul ,,alpina" din Piteste asa ceva e data jos de pe 124 venit din Germania

                  valabil ptr foto 2
                  Bara de la pitesti e LORINSER, iar daca ai spart vreun proiector.....
                  Last edited by Luxian; 02-22-2011, 23:42 PM.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Logan | Dacia Logan |Anulare DPF