Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes 230 CE automat

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Partea de spate...aici a fost buba. Panoul spate ruginit in zona de dublura interioara, acolo unde se schimba planul sub stopuri. Greu de lucrat iar rezultatul indoielnic, asa ca am optat pentru a achizitiona un panou spate, intreg , dupa cum stiti se gaseste si doar partea inferioara, tot de la acelasi producator....
    Am hotarat ca este mai usor de centrat si arata mai bine daca-l taiem in zona dintre stopuri. Astfel am pastrat " mustata" superioara, inlocuind doar partea de jos. A iesit foarte bine.
    Attached Files

    Comment


    • #17
      Pe partea stanga, nu am prea multe poze, baietii au muncit la ea cat am fost in concediu...Asa am gasit-o la intoarcere. Pragul , doar la capete afectat, pasajul de roata spate doar in partea de jos, in rest, in stare buna.
      Attached Files

      Comment


      • #18
        La usi , n-am nici o poza...(...nu stiu cum mi-a scapat, ca le-am vazut de 10 ori...Asta e...Oricum, pe interior erau praf, in zona de jos, dupa cum am vazut cam la toate. Desi initial am hotarat sa cumparam segmentele pentru partea inferioara , si exterior si interior, exteriorul nu l-am folosit. Am cumparat segmente de reparatie, tot de berlina, de la KLck, dar 3 bucati. Produsele acestei firme au inclusiv canalul de cheder, ceea ce la produsul firmei Blc nu se regaseste si tabla este muult mai subtire si prost lucrata. Astfel, la segmentul profilat de interior am lucrat foarte usor. Am taiat cum ne a convenit, atat cel din stanga, cat si cel din dreapta, iar al treilea segment l-am facut bucati, folosind segmentele necesare pentru prelungire.
        Am lucrat foarte usor si rapid.
        Acum sa nu credeti ca aceste segmente sunt extraordinare, dar fiind gata profilate, sunt necesare doar ajustari minore.

        Comment


        • #19
          Am uitat....am mai gasit putina rugina, pe panoul frontal,sub grila, in dreapta, unde a stat apa care curge de la parbriz. Dar acolo am reusit sa o sablam cu un aparat portabil si e ok...fara petece

          Comment


          • #21
            Culoare ?
            Spor la treaba in continuare!
            Stefan

            Comment


            • #22
              Culoarea ramane aceeasi, pe cod original. Nu schimbam nimic !!!
              Multumesc.

              Comment


              • #23
                Felicitari ptr rabdare !
                In aprilie am terminat si eu o tigaie asemanatoare de reconditionat . Cand vad asemenea poze, imi trece instantaneu cheful de munca.
                Spor la treaba in continuare si bafta la vopsit , sa nimeresti un vopsitor bun .

                Comment


                • #24
                  Multumesc....e gata vopsita....si a iesit treaba buna. O sa pun si niste poze in curand.
                  Am stiut pe ce mana o las )

                  Comment


                  • #25
                    Salutare, am nevoie de chedere...parbriz, luneta, portbagaj. Pe unde le-as putea gasi?
                    Am cumparat de parbriz - mult prea mare - si de luneta - mult prea mic....Asa ca le-am trimis inapoi.
                    Multumesc....

                    Comment


                    • #26
                      Ebay e singura solutie - sunt diferite de cele de limuzina, cu toate ca la a mea tigaie fosta am pus chederul de la parbriz de limuzina si a incaput in cele din urma.
                      Chederul de portbagaj ai gasit loco, in Ro?

                      Comment


                      • #27
                        Sub nici o forma nu am putut sa le pun pe cele de limuzina....diferente prea mari.
                        Am gasit ceva oferte pentru portbagaj, dar pe la 450 - 500 lei, ceea ce mi se pare mult.
                        Tot Ebay va fi solutia.

                        Comment


                        • #28
                          Apropo ...lampile de numar pot fi gasite? Sau de la alt model ?
                          Multumesc

                          Comment


                          • #29
                            Lămpile de număr se potrivesc de la sedan.
                            Lord W126 500SE -> 2.5D
                            Lady W123 230C -> 240D
                            W124 -> 200D
                            W208 CLK200 -> 2.0

                            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                            Comment


                            • #30
                              Ok, asta cam banuiam....dar unde le-as putea gasi noi....asta e provocarea..

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF