Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Stiti careva masina??? As vrea sa fac rost de bani sa o iau daca imi dati ok-ul!!!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stiti careva masina??? As vrea sa fac rost de bani sa o iau daca imi dati ok-ul!!!

    Pret (cu TVA):
    8,000 EUR Mi se pare cam putin pentru o asa masina, si iar e ciudat ca se vinde in Bacau si inmatriculata pe Hunedoara

    Informatii:
    Fabricatie: 2003, Data inmatricularii: 12/2003, 153,000 km, Transmisie: automata, Putere: 250 CP (184 kW), Cilindree: 3200 cm³, Euro: euro3, diesel, negru, Numari de usi: 4/5, Vehicul avariat, Tara inmatricularii: Romania.

    Echipament aditional:
    ABS, geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat, tapiserie piele, jante aliaj, sistem navigatie, trapa, inchidere centralizata, alarma, airbag, radio/CD, servo directie, imobilizator, computer bord, anitfurt, xenon, pilot automat, scaune incalzite, senzori ploaie, ESP, proiectoare ceata, comenzi volan, senzori parcare, suspensie reglabila, geamuri colorate, parbriz incalzit

    Descrierea Vehiculului:
    ABSOLUT FULL !!! Usi vacumatice , Keyless go , airmatic , scaune incalzite si ventilate f+s , perdeluta electrica, TV - DVD - Navigatie,cutia functioneaza perfect , motorul e ca nou , singura problema compresorul de la pernele de aer.Facelift 2005.Masina merge pe rotile ei fara nicio problema.Reparatia costa in jur de 800 euro.Rog si ofer seriozitate
    Daca stiti cineva aceasta masina sau ceva desprea sa imi spuneti ca sa imi iau gandul de la ea.
    Motoarele astea din 2003 sunt de 3200 cm³ sau de 2998 cm³ auzeam ca nnumai pe generatia de euro 4 cu facelift a pus de 2998 cm³???
    Attached Files

  • #2
    Nu e chiar asa ciudat ca nu se vinde in orasul in care e inmatriculata.Sigur e masina de samsar,a fost lovita in fata daia e face lift.Trebuie sa ai grija ce erori iti da pe acolo,ca sigur sunt cateva..si vezi sa fie seriile in ordine

    Comment


    • #3
      Eu vazusem anuntul cu masina asta cand era in Hunedoara la vreo 14000 euro acum vreo 1-2 luni.

      Daca acum este in Bacau , inseamna ca ese la un samsar.

      Iar masina are facelift si interiorul , la cat ma pricep eu , bordul ala este de facelift.

      Eu unul as zice sa mai cauti......
      Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

      Comment


      • #4
        Dupa parerea mea, masina asta nu mai are cel putin airbagul din volan. Se vede ca este "proaspat" imbracat in piele. Poate sa insemne multi km, sau lovita in fata.
        Pana la urma nu este chiar un capat de tara cu loviturile astea, dar este foarte important sa fie facuta bine.

        Sfatul meu de asemenea: mai cauta...

        Comment


        • #5
          Si eu zic ca a fost lovita in fata, airbag sofer imbracat, si parca si un far e mai nou, cel de pe parte soferului, celalalt e mai sters.

          Comment


          • #6
            Lovita ca lovita, dar cititi cu atentie anuntul... zice ca are stricat compresorul de la air`matic... am mai auzit eu prosteala dintr`asta si dupa ce a dat vre`o mie jumate pe compresor a mai bagat inca cateva mii in suspensii si au cazut iar... banuiesc ca si aici e aceeasi intamplare... decat sa investeasca in masina inca nu stiu cate mii prefera s`o dea in pierdere.... iar pozele sigur sunt facute de pe vremea cand masina functiona corect!

            Comment


            • #7
              Asa este. Una e cand vezi masina din poze si alta este realitatea.

              Comment


              • #8
                La 10-12.000 iti iei buna 100% atunci ma mai gandesc...Vroiam un E320 cdi facelift initial dar si un S m-ar incanta mai tare...

                Comment


                • #9
                  De masina nu stiu nimic dar am vazut-o in Iasi nu cu foarte mult timp in urma si chiar mi-a atras atentia.... arata chiar foarte bine dupa parerea mea.

                  Comment


                  • #10
                    Ceea ce stiu sigur ii ca si X5-ul din a doua poza era de vanzare pe Autovit la un pret super.Tot in Bacau.
                    Poate ca face rost de masini de undeva lovite la pret f bun si le revinde sau nu stiu nu vreau sa trag concluzii pripite.

                    Comment


                    • #11
                      Vărule, du-o la reprezentanţă undeva şi vezi ce îţi zic ăia! Pune testerul pe ea... ăla zice totul!
                      Last edited by Luxian; 05-26-2010, 12:15 PM. Reason: Corectare gramaticală şi refomulare

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Logan | Dacia Logan |Anulare DPF