Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Diferenta Seria E65 Si S Class W220, Un review

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    S-a cam spus tot...eu as avea o intrebare :

    Roland : daca vinzi S-ul ce masina iti iei ????

    Comment


    • #17
      De aceeasi parere cu DMIHNEA in privinta Audi. Am vazut destule modele vechi de 3-4 ani, care tzacanea motorul de zici ca era masina de cusut, scoteau fum de ulei... e adevarat, nu neg ca nu au fost chinuite exemplele date de mine. Dar nu prea am vazut Mercedes sau BMW in aceasta situatie. Si ar mai fi o chestie, care am mai vazut-o pe-aici pe undeva, si o repet si eu: cate Audi vechi (peste 20 ani) vezi pe strada, si chiar si BMW, si cate Mercedes-uri vezi? Inca mai vezi pe strada un Bot de cal, un W108, de Cobre nu mai zic. Audi si BMW rar de tot vezi modele fabricate sub '80.
      Cu privire la masinile colegului Roland, s-a zis mai sus, aceeasi parere o am si eu. Impecabil S-u.

      Comment


      • #18
        Pana acum pot sa spun ca sunt impresionat de analiza initiatorului acestui topic...

        Prima observatie: nu stiu cand voi putea vreodata sa ma misc cu ambele variante sa imi pot da cu parerea dar un clasament intre BMW si MERCEDES consider ca se poate face NUMAI in acest mod; numai cine a avut ambele variante are "dreptul" sa compare.

        A doua observatie ar fi ca desi e clar ca as prefera ca estetica Mercedesul, parerea mea este ca ultimul S-classe nu arata la fel de bine ca acesta de care vorbim.

        P.S. Ca tot vorbeam de ambasade si imaginea oficialilor, oare Basescu (defapt Adminnistratia Presidentiala) nu isi permite un S ca al lui Becali sau o arata mai bine W220-ul?
        W203 - 2001

        Comment


        • #19
          Mai da-l in pula mea pe Basescu ca-i criza. N-aveam bani de salarii si sa-si ia masina noua de peste juma de milion ? (blindata)...
          Din partea mea astia merita sa mearga pe jos si sa plateasca si rovinieta....tule muma-n cur de hotzi...

          Comment


          • #20
            Originally posted by 3mil View Post
            Si ar mai fi o chestie, care am mai vazut-o pe-aici pe undeva, si o repet si eu: cate Audi vechi (peste 20 ani) vezi pe strada, si chiar si BMW, si cate Mercedes-uri vezi? Inca mai vezi pe strada un Bot de cal, un W108, de Cobre nu mai zic. Audi si BMW rar de tot vezi modele fabricate sub '80.
            Vezi mai multe Mercedes-uri pt ca au fost aduse la scara larga de arabi prin anii 80, inceputul lui 90.Am un prieten arab care poate e cel mai bun macanic din Constanta care zicea ca a adus numai orasul nostru peste 300 de cobre si W126. Si acum le numeri pe degetele de la o mana.

            Comment


            • #21
              Salut!
              "S-ul" se vinde pe autovit.ro
              Anuntul este valabil?

              Cu respect,
              w140 s320lwb
              "Nimic nu este mai scump ... DE INTRETINUT, decat un Mercedes ieftin"

              http://www.clubmercedes.ro/w140-t5810.html
              http://www.clubmercedes.ro/w126-t5806.html

              Comment


              • #22
                da, masina se vinde.

                dupa ce o vand urmeaza sa imi iau un bmw seria 3 e46 preferabiul benzina, ceva foarte ieftin care o sa o pastrez ca a doua masina peste vreo 5 luni cand probabil o sa-mi iau s-ul nou, momentan trebuie doar sa ies din criza.

                Comment


                • #23
                  Cand o sa-l iei pe ala nou sa nu ne uiti si sa ne bucuri cu o prezentare. Succes !

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Roland View Post
                    da, masina se vinde.

                    dupa ce o vand urmeaza sa imi iau un bmw seria 3 e46 preferabiul benzina, ceva foarte ieftin care o sa o pastrez ca a doua masina peste vreo 5 luni cand probabil o sa-mi iau s-ul nou, momentan trebuie doar sa ies din criza.
                    Exista si C-classe. Parca ziceai ca tot MB iti iei

                    P.S. Incearca Lexus LS600. Macar un drive test.

                    Comment


                    • #25
                      nu ii place c class, este prea mic in interior am impresia ca ma ingramadesc toate piesele alea.

                      ls600hl are varul meu, am mers mii de km cu unu, dar e mult prea scump pt mine si e o masina ce isi pierde mult valoarea si se vinde extrem de greu, eu nu tin nici o masina o viata. si nu imi place izolarea fonica la el, w220-ul meu actual e mai bine izolat.

                      si am avut niste showuri cu toyota si de atunci sunt atat de scarbit ca nici de lexus nu am chef sa mai aud.

                      s-ul nou va fi un s350 sau s500 cu nivel de dotari peste medie dar nu maxim, depinde ce ocazii am, etc.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Roland View Post
                        ls600hl are varul meu, am mers mii de km cu unu, dar e mult prea scump pt mine si e o masina ce isi pierde mult valoarea si se vinde extrem de greu, eu nu tin nici o masina o viata. si nu imi place izolarea fonica la el, w220-ul meu actual e mai bine izolat..
                        Curios, era catalogat de totii ca cel mai silentios model ,cu cel mai redus nivel de zgomot adica 57 db la nivelul urechilor la viteza de 100km/h,iar la clasa lui fiind mai silentios si decat Maybach.

                        Comment


                        • #27
                          Daca omul nu vrea Lexus.....nu vrea sa se ia dupa aia toti care ziceau ca e cea mai silentioasa

                          Comment


                          • #28
                            airmatic

                            am un mercedes s400 cdi din 2003...si acum vreo 2 saptamani, intr-o dimineata am gasit masina pe burta . am mers la reprezentanta la tiriac auto...si mi s-a spus ca am nevoie de compresorul de airmatic si de corpul de valve, care sincer nici nu stiu ce inseamna. cert este ca pe crizele astea m-ar avantaja sa achizitionez piesele necesare din orice alt loc decat din magazin. ma poate ajuta cineva???
                            multumesc anticipat

                            Comment


                            • #29
                              E cu cantec pompa. Posibil si daca o iei second dupa un scurt timp sa-ti faca la fel. E recomandat sa cumperi noua, exact ca si placutele de frana.

                              Uite de ce e recomandat sisitemul clasic, amortizor arc.
                              Last edited by 300zxtt; 10-03-2009, 12:41 PM.

                              Comment


                              • #30
                                o sa le montez tot la tiriac si acolo o sa verifice daca lucreaza in parametrii inainte sa o monteze

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF