Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Stergatoare parbriz W140

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stergatoare parbriz W140

    .

    Stergatoarele de parbriz de la W140 sant diferite intre ele nu doar ca lungime, ci si ca latime a sistemului de prindere pe bratul stergatorului de parbriz, acestea fiind urmatoarele:

    Partea DREAPTA
    MB 1408200245
    W0133-1617675
    Bosch 3.397.012.030
    705 mm lungime


    Partea STANGA
    MB 1408200945
    W0133-1619682
    Bosch 3.397.012.189
    631 mm lungime


    PS.
    Eu am dat pe un set de stergatore parbriz "Bosch" 100 euro.
    Last edited by orca; 09-11-2008, 13:50 PM.
    .. ________ ..
    o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
    (Oo\==/oO)
    ..U...............U.
    Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
    http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

  • #2
    Stergatoare

    Foarte utila informatia. Multumesc.
    Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

    Comment


    • #3
      Le-am cumparat din Bulgaria de la reprezentanta ,dl Orca ,fix 150 euro ! M-au uscat la buzunar dar sterg perfect si nu regret suma cheltuita !
      Mercedes ... si alte masini ! "b" de la masini !
      Inmatriculari BULGARIA autoturisme max 163 cp in 7 ore ,LEGAL !
      ˙uɐɔ ı ǝsnɐɔǝq

      Comment


      • #4
        ti le dadeam eu la jumate de pret.

        Comment


        • #5
          Salut, si eu am cumparat cu 100e de la Bosh originale, mai jos de atat originale nu se gasesc. Dar am mai cumparat o pereche de stergatoare de silicon, nu am incercat sa le montez inca, le-am luat pentru la iarna ca sa le protejez pe astea originale. A montat cineva stergatoare de silicon pe balena sau este o tiganie ?

          Comment


          • #6
            Originally posted by Rokoko View Post
            Salut, si eu am cumparat cu 100e de la Bosh originale, mai jos de atat originale nu se gasesc. Dar am mai cumparat o pereche de stergatoare de silicon, nu am incercat sa le montez inca, le-am luat pentru la iarna ca sa le protejez pe astea originale. A montat cineva stergatoare de silicon pe balena sau este o tiganie ?
            E tiganie daca schimbi stergatorul cu tot cu partea metalica. Eu am schimbat doar lamela aia de cauciuc, care se rupsese. Sterg destul de bine si astea de silicon; rareori cand nu e suficient de ud parbrizul mai scartzaie. Oricum daca esti dispus sa scoti 100-150 de euro pentru doua stergatoare, sunt mai bune cele BOSCH.

            Comment


            • #7
              150E stergatoarele??? Ce nebunie fratilor. Eu nu am cumparat niciodata, pentru ca luam de la servici de la camioane(actros) si le schimb lamela de cauciuc, una se potriveste perfect, cealalalta o tai la lungimea potrivita si gata. Cred ca marca era Valeo, si sterg perfect si mai raman si cu 150E pentru curve. HaHa HiHiHi

              Comment


              • #8
                Originally posted by degan View Post
                150E stergatoarele??? Ce nebunie fratilor. Eu nu am cumparat niciodata, pentru ca luam de la servici de la camioane(actros) si le schimb lamela de cauciuc, una se potriveste perfect, cealalalta o tai la lungimea potrivita si gata. Cred ca marca era Valeo, si sterg perfect si mai raman si cu 150E pentru curve. HaHa HiHiHi
                Stergatoarele pe care le-am sostituit erau din '95 ,de cand a fost facuta masina si m-am gandit sa-i pun un set care sa mai tina tot cat au tinut alea ,deci ti se pare nebunie din partea mea ca am dat 150 euro pe stergatoare ?
                Ptr mine e de ras ca trebuie sa dai banii la curve ,ca eu le iau gratis si-mi raman banii sa-i bag in masina ! " HaHa HiHiHi "
                Mercedes ... si alte masini ! "b" de la masini !
                Inmatriculari BULGARIA autoturisme max 163 cp in 7 ore ,LEGAL !
                ˙uɐɔ ı ǝsnɐɔǝq

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Mercedes-Benz View Post
                  Stergatoarele pe care le-am sostituit erau din '95 ,de cand a fost facuta masina si m-am gandit sa-i pun un set care sa mai tina tot cat au tinut alea ,deci ti se pare nebunie din partea mea ca am dat 150 euro pe stergatoare ?
                  Ptr mine e de ras ca trebuie sa dai banii la curve ,ca eu le iau gratis si-mi raman banii sa-i bag in masina ! " HaHa HiHiHi "
                  ,,Pretul" e o nebunie prietene. Pasiunea nu cunoaste limite, nici preturi. Eu am dat 350E pe o nenorocita de masinuta pe metanol cu telecomanda, si am lucrat o saptamana la o barca cu telecomanda pentru pescuit.
                  Se zice ca barbatii tot copi raman, doar ca isi schimba jucariile.

                  Comment


                  • #10
                    400 sel

                    Mersi de informatie . Este foarte utila.

                    Comment


                    • #11
                      400 sel

                      Acelasi pret l-am auzit si eu. Este cam piperat.

                      Comment


                      • #12
                        costa vreo 93 kitul OEM,iar BOSCH cam la fel,dar nu e identica calitatea.Cine pune doar guma schimbata e problema sa,eu nu aprob....

                        Comment


                        • #13
                          Am gasit la supermarket Auchan cu 9 ron buc stergatoare de iarna din cauciuc cu otel. Se potrivesc la marele fix si sterg impecabil.
                          Din cate tin minte ca sa nu mai dau o caruta de bani pe niste stergatoare care ma tin o vara, stiu ca am luat la polizor bratul din dreapta si l-am facut la aceasi dimensiune cu cel din stanga. Au aparut tot felul de stergatoare ieftine care isi merita banii. Cele de firma sunt...de firma dar nu cred ca e o tehnologie NASA in fabricarea lamelor de cauciuc..

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF