Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

O parere despre SE 420

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O parere despre SE 420

    Salut...sunt nou pe aici...si a vrea niste sfaturi....acum cateva zile am gasit un SE420..dar are schimbat motorul, e pus pe el un disel de 2500cmc 100CP....masina este din '87. Eu stiu masina...in sensul ca este masina de viatza...dar taicamu zice...ca na...e veche si nu merita bani...ca comsuma mult...voi ce ziceti...adica eu cred ca masina asta ar mertia toti bani..in interior arata bestial...e foarte ingrijita...si cat despre comsum nu cred ca manaca asa de mult...mai mult de 10 nu cred. Asta cere 5200 Euro...negociabil...

  • #2
    Originally posted by trochi_jr View Post
    cere 5200 Euro...negociabil...
    Pretul e destul de mare...dar masinile acestea sunt destul de bine construite...pacat ca motorul a fost schimbat...probabil cu unul de pe w124...
    La pretul acesta gasesti multe alte variante...inclusiv w126!
    W123 280E Blue Green Metallic

    W126 280SE Champagne Metallic
    W126 280SE Black Blue Metallic
    W126 500SE Lapis Blue Metallic
    W126 500SE Midnight Dark Blue

    W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
    W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

    Comment


    • #3
      ms....da ai dreptate ca pretul e putin cam mare....dar persoana are nevoie de bani si a zis ca e dispus sa negocieze...si cred ca pe la 4500 il scot...am mai gasit acum unul S300...din 86...o sa merg diseara sa il vad...dar e nasol ca e benzinar....cel de cere 5200euro...e plin de optiuni..si de aceea cere mult pe el.....are de toate....

      Comment


      • #4
        cred ca masina de care zice colegu, cel cu motorul schimbat, am vazut-o si eu pe autovit acum o vreme. are motor de 2500 turbo diesel, si cutie automata. daca aveam bani la momentul respectiv, cu 4500 euro nici nu mai stateam pe ganduri. din cate am inteles, functioneaza aerul pe ea si toate cele, deci parerea mea, isi merita banii. asa, sa o cumperi ca pentru tine, sa mai bagi 500 in ea, in nimicurile care mai trebuie facute, si ai loc in fata coloanei.
        masina este W126.

        Comment


        • #5
          poate....masina are de la geamuri electrice...pana la scaune incalzite piele neagra.....deci are de toate....este super dotata....asta o zis ca motorul merge perfect....si eu zic...ca pe la 4500 e bun.....masina e din Maramures. Si iam zis la prsoana respectiva..."omule daca totul este asa cum zici...tiam luat masina...si mia zis ce are si ce nu are... uitati si masina.http://www.vandmasini.ro/anunt-auto/...ramures/0.html
          Last edited by trochi_jr; 04-30-2008, 20:52 PM.

          Comment


          • #6
            La 45 de sute trebuie sa fie perfecta si totalmente functzionala, la detaliu. Orice imperfectziune face sa nu faca banul. Scurt.

            Comment


            • #7
              de acord.
              daca bine imi amintesc, pe autovit ultima data o avea cu 4500 negociabil. tu poti sa faci pe prostul si sa incepi sa negociezi de la pretul asta. daca reusesti sa o iei in 4000, la care mai adaugi cei 500 de care ziceam sa rezolvi micile imperfectiuni (pe care sigur le are), esti boier. mai ca sunt invidios...

              Comment


              • #8
                pai ce sa zic...eu daca ma duc acolo nu vin fara masina....pt ca eu sunt mort dupa modele asea....primul mercedes pe care la avut taicamu a fost "Bot de cal" nu stiu cum ii zice dupa serie....si de atunci numai la mercedes visesz...si fara suparare.....dar ultimele S-uri....pai daca miar da unu un S nou.....si un w126...pai as alege w126 fara sa respir.....sa vad..poate luni marti plec la Baia Mare sa il vad...tinetimi pumni...

                aaa...si mai am o intrebare....cu piesele...se gasesc sau.....stau ani sa gasesc piese de schimb.....ca stiu de la Bot de cal...ca era foarte nasol cu piesele...///ms
                Last edited by doktor4carz; 05-01-2008, 22:12 PM.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by trochi_jr View Post
                  ...am mai gasit acum unul S300...din 86...o sa merg diseara sa il vad...dar e nasol ca e benzinar....
                  Asa este,nu tu tremurici la semafor,nu tu zgomot de tractoras,asta nu mai e masina...daca tot vrei mercedes sa fie lux tata nu gluma,iar dieselul avand vibromasaj inclus din fabrica e ceva "must be" pt o masina clasa de lux cum e mercedes.
                  MÃREAȚA COBRA

                  Comment


                  • #10
                    pt dan500se : masina care vreau eu sa o cumpar..am observat ca are comp de bord ca si la tine.....dar daca persoana respectiva ia schimbat motorul........crezi ca, compul mai functioneaza...???

                    Comment


                    • #11
                      Raspund eu, ca sa mearga treaba mai repede. Motor schimbat, pa Reiserechner. Si daca punea benzina de alt tip, tot la gara se ducea. Dar da frumos in bord... atita tot.

                      Comment


                      • #12
                        deci sa inteleg ca acum e doar estetic....caput....??

                        Comment


                        • #13
                          Richtig...

                          Comment


                          • #14
                            aiurea....dar asta e....intrun fel e bine....ca mai pot negocia la pret....

                            hei...Dok...daca merg luni sa vad 126 ala....ce sfaturi imi dai...la ce si la ce sa nu ma uit...ce sa uramresc.....ca mie tare frica de motorul ala....ca e schimbat...ms
                            Last edited by doktor4carz; 05-04-2008, 10:07 AM.

                            Comment


                            • #15
                              Exact ce am scris mai inainte. Totul trebuie sa fie perfect. Fara fum la cur, fara zgomote nicaieri, fara vibratzii, fara presiune slaba la ulei la ralanti, fara gaze de carter la motor, frine egale, directzie pusa la punct, n-are voie sa traga volanul in mers, fara joc in volan, estetic si functzional totul trebuie sa fie impecabil. Mai pe romaneshte, te joci la toate butonashele, precum copiii handicapatzi, sa vezi daca merge tot pe ea. Verifici toata aparatura de bord, sa nu fiarba in mers, sa mearga totul in bord si tralala.

                              Du-te si vezi-o, si dupaia da-ne impresii de la locul faptei. Sau daca nu crezi ca bungheshti, ia dracu pe unu care le are cu tine si asta e...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF