Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

s 320i w220

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • s 320i w220

    buna tuturor,

    vreau sa achizitionez un w220 benzina;
    ce parere aveti despre acest model?,ce probleme are sau pot aparea tinand cont ca are 10 ani ?
    multumesc

  • #2
    Buna!
    Sfatul meu ar fi sa-l cauti bine de rugina, sa vezi daca a fost lovit, sa ii faci un test la suspensii, la motor , si daca este ok......sa te bucuri de el

    Comment


    • #3
      Grija la suspensii acolo ar fi un pic treaba mai sensibila. La un fir de par am fost sa-mi iau W 220 benzinar si nu odata cred ca de vre-o 3 ori ... Mercedes cea mai tare marca; S class cel mai tare model din punctul meu de vedere. E masina visurilor mele ....La W 220 2 lucruri m-au facut sa renunt ;
      1 - impozitul undeva la 46 mil parca ( enorm...si cica ar fi vb sa-l mai cresca cu 30% de la anul )
      2 - suspensia ( airmaticul e de vis dar nu la drumurile noastre) daca se duce o perna trebuie schimbata obligatoriu si cealalta ( asa mi-a zis de la rep.) telescoapele find rulate se mai lasa la fel ca si supensia normala; in mom. in care se duce o perna si pui noua masina o sa stea un pic pe o parte din cauza ca una e noua si celalta e mai lasata; find mai uzata.Un amic de-al meu a patit chestia asta statea cativa cm mai lasata pe o parte si pe alta mai ridicata. Acuma ma gandeam la varianta unui telescop S.H. dar mi-au zis de la rep. ca poate fi perna buna si telescopul naspa sa troncane si nu ai facut nici o treaba el find capsulat telescop + perna una peste alta un telscop nou e vre-o 42 de mil + manop vre-o 3 iesi la vre-o 45. Un vecin de-al meu si-a luat R class pe care a dat vre-o 70.000; 0 km in bord in 2 ani 3 perne sau spart de la gropi si pietricele. sare o pietricica si-o prinde la perna se sparge...Pe modelul urmator au bagat airmaticul dar si telescope hidraulice abc parca... (s-ar putea sa gresesc cu denumirea) alea is mai sigure. In privinta impozitului e cam aiurea.... ma gandeam sa o trec pe BG dar vezi ca se nasoleste si cu asta ca vor sa nu te mai lase decat 90 de zile . Eu personal cam asta am avut de zis .. raman in continuare ca o sa-mi iau un S modelul dupa 2005 e mai accesibil la impozit are 2996 parca pana in 3000 de cmc sper ca in vre-o 3 ani sa-mi pot permite 1.Deocamdata ma multumesc cu un E 220 avantgarde, automatic din 2004 recent adus din germ.Pune niste poze sa vedem mai exact despre ce e vb

      Comment


      • #4
        Tot eu .. uite de ex un topic deschis desp. cateva probleme cu airmaticul si nu e 42 e 54 de mil o perna. Frate-miu are un range rover pe , perne dar la el e fain ca perna se schimba separat nu e capsulata de telescop ca la Mercedes si e 200 de lire 2 perne ca-s la set parca cate 2. Nu vreau sa te descurajez... S class e de vis ... crede-ma ca ma trezeam noapte si numai la S ma gandeam. Am avut un W 210 pe care l-am dat si am zis imi iau S 320 benzina!! Si inainte de W210 am avut un A4 pe care cand l-am dat am zis ca-mi iau W 140 balena; hotarat. dar nu a fost sa fie. Era unul in buc. (W220) cu facelift negru cu piele alba volan mahon....am vb cu omul sa merg sa-l iau 8500 era ultimul pret. Doar ca avea ceva.. ghici ce ? M-a sunat a doua zi si mi-a zis ca e dusa o perna scapa aer; el sta sus daca merge motorul; are compresorul care le unfla dar cand se op. se lasa pe o parte. Daca perna e doar piscata si sufla cate un pic cu siguranta se va freca si compresorul ca el tot baga aer ..... si se duce la un momentdat.. si ala e ,,ieftin,,.

        probleme-la-airmatic



        Comment


        • #5
          salutare, am si eu o problema, masina mea are limitata viteza la 210km/h, stie oare cineva cum sa anulez aceasta limitare, va multumesc si astept un raspuns.

          Comment

          Working...
          X
          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF