Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Toata caroseria din fibra de sticla??

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Toata caroseria din fibra de sticla??

    Buna ziua.cred ca trebuia sa fac anuntul la Sectiunea CL,dar daca e S klassul sport,si aici cred as primi mai multe raspunsuri,il pun aici
    Mia luat tata un cl-500 din 2003 cu okazia ca am luat permisul de conducere.Dar am urmatoarea nelamurire:
    Am citit pe forum ca cl-500 2003 306hp exact modelul pe care il am,consuma minim 25 l/100 in oras.Dar la mine consuma 16 l/100 in oras si 12 l/100 in afara.Credeti ca este din cauza caroseriei din fibra de sticla??
    Ca toata carseria masini este din fibra de sticla(nu este tunata,este stock)cred ca asa e din fabrica.
    Pana acum o sapt credeam ca toate modele CL,sunt cu carosearia din fibra de sticla,Dar am vazut un cl-500 modelul 2010 care avea aripa infundata.Daca era din fibra de sticla se spargea.Multumesc

  • #2
    Noroc,fa-i cateva poze la 'My car' sa vedem si noi despre ce este vorba si iti vom spune mai multe.

    Comment


    • #3
      DSC00937.jpg asta e

      Comment


      • #4
        Alt copil ce are imaginatie tampita. Frate, de unde le scoateti......nu stiu. Te plictisesti grav si te apuci sa indrugi tampenii pe forum? Sa nu spui ca ai 11 baruri prin Spania, 23 prin Germania si pe langa CL500, ti-a luat tatal tau multimiliardar ( imaginar) inca vreun E500, Vreun GL500 daca vreodata vrei sa faci off road si alte masini imaginare?

        Hai, trezeste-te, e dimineata si trebuie sa-ti bei lapticul...

        Comment


        • #5
          Originally posted by 300zxtt View Post
          Alt copil ce are imaginatie tampita. Frate, de unde le scoateti......nu stiu. Te plictisesti grav si te apuci sa indrugi tampenii pe forum? Sa nu spui ca ai 11 baruri prin Spania, 23 prin Germania si pe langa CL500, ti-a luat tatal tau multimiliardar ( imaginar) inca vreun E500, Vreun GL500 daca vreodata vrei sa faci off road si alte masini imaginare?

          Hai, trezeste-te, e dimineata si trebuie sa-ti bei lapticul...
          Faza naspa e ca io cat de copil as fi nu mias face cont pe club mercedes,sa astept 2 zile confirmarea contului ca sa postez cv.
          1.Ca nu cred ca ai de unde sa stii situatia financiara pe care o am.
          2.cu vorbele pe care leai scos io cred ca u esti in vis si te crezi vrun BILIONAIRE.
          3.Exact la un topic postat de tine am vazut ca scria "Masina nu consum mai putin de 25 l/100"
          4.Va rog cei care chiar va pricepeti la mercedesuri,nu numai sa aveti tupeu pe forum,sa mi dati un raspuns.Multumesc

          Comment


          • #6
            Poza nu e facuta nici macar la noi in tara,poate India,Bandaglesh pe acolo

            Comment


            • #7
              Daa se vede un pic din numarul masinii din spate =)) du-te copile si fa si tu ca restu de varsta ta cumpara-ti etnobotanice cat mai poti ca le interzic astia, decat sa ne pierzi noua timpu cu aberatiile tale.

              Comment


              • #8
                Originally posted by noroc View Post
                Poza nu e facuta nici macar la noi in tara,poate India,Bandaglesh pe acolo
                Miai cerut o poza :| tiam puso
                POZA E FACUTA IN TURCIA

                Comment


                • #9
                  Originally posted by totel View Post
                  Daa se vede un pic din numarul masinii din spate =)) du-te copile si fa si tu ca restu de varsta ta cumpara-ti etnobotanice cat mai poti ca le interzic astia, decat sa ne pierzi noua timpu cu aberatiile tale.
                  Dar dc va ofticati frate atata,si comentati aiurea in loc sa dai un raspuns folositor????Miam luat,bravo mie...

                  Comment


                  • #10
                    Deci nu prea te credem ca au mai intrat altii si spuneau ca isi ia AMG cu motor de 12mii si ca face si ca drege,mai intreba si de consum. Pune poze facut DE TINE cu MASINA TA la my car mercedes si te vom crede.

                    P.S. ai cl 500 si tu te vaiti ca consuma mai putin,pai esti nemultumit?.....LOL.

                    Comment


                    • #11
                      DSC00810.jpg

                      Acel cielo este tot cu nr de bangladesh sau india

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Ahuramazda View Post
                        [ATTACH]51692[/ATTACH] asta e
                        I-ai facut poze cu ea in trafic si tu pe trotuar?
                        Nici eu nu te cred si nu din cauza c-as fi invidios pe asa zisa ta situatie financiara. Scrii ca un turc sau arab, ce esti la origine?
                        Da-mi si mie (adica pune-l aici), de curiozitate, VIN-ul masinii tale.

                        Pretentios nick zoroastrist mai ai, stii macar ce semnifica Ahura Mazda?
                        Last edited by cutaresku; 03-06-2011, 13:39 PM.
                        https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by noroc View Post
                          Deci nu prea te credem ca au mai intrat altii si spuneau ca isi ia AMG cu motor de 12mii si ca face si ca drege,mai intreba si de consum. Pune poze facut DE TINE cu MASINA TA la my car mercedes si te vom crede.

                          P.S. ai cl 500 si tu te vaiti ca consuma mai putin,pai esti nemultumit?.....LOL.

                          Nu ma vait,dar am vazut pe mai multe forumuri cum toti ziceau ca consuma mult,si sunt nelamurit dc asta consuma putin,din cauza caroseriei din fibra de sticla,asta a fost intrebarea mea

                          Originally posted by cutaresku View Post
                          I-ai facut poze cu ea in trafic si tu pe trotuar?
                          Nici eu nu te cred si nu din cauza c-as fi invidios pe asa zisa ta situatie financiara. Scrii ca un turc sau arab, ce esti la origine?
                          Da-mi si mie (adica pune-l aici), de curiozitate, VIN-ul masinii tale.

                          Pretentios nick zoroastrist mai ai, stii macar ce semnifica Ahura Mazda?
                          Nici arab nici turc,Sunt din Iran.

                          Da ahuramazda a fost un zeu al persiei (iranul de azi).
                          Last edited by Carmine; 03-06-2011, 18:59 PM.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Ahuramazda View Post
                            Miai cerut o poza :| tiam puso
                            POZA E FACUTA IN TURCIA
                            Daca poza aia e facuta in Turcia atunci de ce masina alba din spate are numar de Iran?

                            Daca vrei sa te ia lumea in seama pune un set de poze detaliate si recente, eventual vino la o intalnire cu masina...

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Mertzanu View Post
                              Daca poza aia e facuta in Turcia atunci de ce masina alba din spate are numar de Iran?

                              Daca vrei sa te ia lumea in seama pune un set de poze detaliate si recente, eventual vino la o intalnire cu masina...

                              OK,Dar ma ia durerea de cap,Toata lumea se ia de mine ca dc fac asta,ca dc e nr ala asa,ca dc e poza aia asa,ca minti ca nush ce...Frate sa zicem ca mint,am dacia 1310 sau nici asta,circul cu ratb,si sunt curios dc consuma masina asta asa putin care este cauza??? Exista raspuns pt intrebarea mea?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF