Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Conversie facelift W211

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Conversie facelift W211

    am tot cautat dar nu am gasit pe nimeni sa fi facut asta.am un w211 din 2004 si vreau sa-i schimb fata cu cea dupa 2007...a facut cineva asa ceva?se poate?ma intreb daca bara,capota,masca si farurile se potrivesc fara a modifica ceva...

  • #2
    Ai busit fata, ca vrei sa faci asa ceva? Sincer nu ar trebuii sa ai nici o problema, teoretic ar trebuii sa fie aceleasi prinderi. La mine in oras, am 2 care si-au facut faceliftul. Dar au fost busite , ca altfel sunt bani aruncati degeaba...

    Apropo, la revanzare nu da bine chestia asta, daca masina a fost ok inainte...decat daca ii dovedesti omului ca bara veche era ok.
    Last edited by flavius89; 02-19-2010, 12:22 PM.
    MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

    Comment


    • #3
      Originally posted by poe79 View Post
      am tot cautat dar nu am gasit pe nimeni sa fi facut asta.am un w211 din 2004 si vreau sa-i schimb fata cu cea dupa 2007...a facut cineva asa ceva?se poate?ma intreb daca bara,capota,masca si farurile se potrivesc fara a modifica ceva...
      L-am vazut pe unu pe net care si-a facut asa ceva(erea pe autovit de vanzare).Cred ca masca,bara,oglinzile,stopurile trebe schimbate.Lasa si tu ceva detalii cum ar fi pret,manopera,etc(daca ai reusit sa faci ceva,sau daca ai aflat ceva).

      Comment


      • #4
        inca nu am facut,masina nu e lovita doar ca imi place mai mult cea cu facelift...oricum masina nu o voi vinde niciodata,din motive personale...ca pret ,am vazut undeva la dezmembrari o fata completa cu 1000euro..o fi mult,o fi putin....ramane de vazut

        Comment


        • #5
          Ai gasit la dezmembrari?ar fi bine sa le iei pt ca arata foarte bine faceliftul.am scris si mai sus,iti trebuiesc si oglinzi si stopuri.mai scrie tine-ne la curent cu modificare ca sunt curios si chiar am sa urmaresc topicu.Poate mai vede topicu si isi da cu parerea..

          Comment


          • #6
            Am si eu un w211 din din 2003 si as vrea sa i fac facelift....i am pus deocamdata decat stopurile pe spate.pe fata oare trebuie schimbata si capota?ma gandeam ca poate doar bara farurile si masca...scuze daca gresesc sunt proaspat posesor de mb imi dau si eu cu parerea.
            Respect

            Comment


            • #7
              Nu trebuie schimbata capota.
              Last edited by Luxian; 05-28-2010, 21:00 PM.

              Comment


              • #8
                Se schimba masca fata, bara, armatura metalica , suporti de prindere, etc.
                Mai toata fata.

                Comment


                • #9
                  Armatura este chiar asa diferita ? Stiam ca se potriveste..

                  Comment


                  • #10
                    Salut,eu am facut facelift la masina mea, am un w211 din 2003,am schimbat bara, faruri, masca, sistem de deschidere capota, si cam atat,nu a mers nimic dupa aia veche (ma refer la armaturi,instalatie senzori..etc),acum sunt la spate,am cumparat stopuri dar pe becuri nu pe leduri,(pt ca m-am saturat sa tot schimb fire mufe cabluri) si nu s-a potrivit placa de becuri dupa modelul vechi pe cel nou,am comandat la mercedes placile cu becuri si astept pe sapt viitoare sa ajunga,acum umblu dupa oglinzi electrice si rabatabile.

                    Ps.Daca aveti intrebari despre aceasta procedura va raspund

                    Comment


                    • #11
                      Astazi am mai vazut unul schimband botul vechi cu facelift...multa bataie de cap la faruri sa mearga adaptive lights.Dar in bani care ii dati pe conversie nu mai degraba pui un bodykitt??

                      Comment


                      • #12
                        Depinde ce vrei? si mai ales cum vrei sa arate masina

                        Comment


                        • #13
                          Sfat

                          Originally posted by cicalov View Post
                          Salut,eu am facut facelift la masina mea, am un w211 din 2003,am schimbat bara, faruri, masca, sistem de deschidere capota, si cam atat,nu a mers nimic dupa aia veche (ma refer la armaturi,instalatie senzori..etc),acum sunt la spate,am cumparat stopuri dar pe becuri nu pe leduri,(pt ca m-am saturat sa tot schimb fire mufe cabluri) si nu s-a potrivit placa de becuri dupa modelul vechi pe cel nou,am comandat la mercedes placile cu becuri si astept pe sapt viitoare sa ajunga,acum umblu dupa oglinzi electrice si rabatabile.

                          Ps.Daca aveti intrebari despre aceasta procedura va raspund
                          Salut,am un Mercedes W211 din 2005,as vrea sa ii schimb fata(FACELIFT), tin sa precizez ca farurile le am cumparate,se potrivesc la mufe,stopurile le-am schimbat,( mai trebuie bara fata,armatura bara,grila).Poti sa imi spui exact ce mai trebuie?,mersi

                          Comment


                          • #14
                            Sunt si la noi pe forum cativa colegi ce si-au facut. Cauta discutiile de pe forum si gasesti informatiile necesare!!

                            Comment


                            • #15
                              daca poate sa ma ajute cineva cu cateva informatii despre demontare spoilare fata si spate

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF