Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Upgrade E 250!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upgrade E 250!

    Salutare tuturor.
    Am cumpărat un E250,variante de 204 CP
    As vrea sa ii montez camera Originala pe spate.
    Știe cineva dacă instalația se află deja din fabrica,se poate pune,pot cumpăra instalația respectivă,în caz de nu este prezentă pe masina?
    Si as mai vrea sa schimb navigația cu una Online,dacă se poate,unele E250 o au am văzut.
    Daca știe cineva sa ma lămurească,va rog.

  • #2
    Eu urmeaza sa fac lucrarea asta, acum astept sa imi faca programarea userul cl600. Eu am navigatie simpla becker map pilot care nu suporta sa ii pui camera de marsarier, asa ca daca vrei sa pui camera trebuie sa schimbi si navigatia cu comand online. El este cel mai in masura sa iti spuna ce si cum, cred ca ii trebuie vin-ul masinii si cred ca este si singurul care face asa ceva.Bafta.

    Comment


    • #3
      Eu las VIN aici si poate imi spune ce este de facut si cam cat costa totul
      VIN WDD2122031A162250

      Comment


      • #4
        cl600 ,ma poti ajuta cumva?
        Multumesc

        Comment


        • #5
          La tine e mult mai simplu, ai deja Comand.

          Daca vrei piese noi și originale, montaj oficial, poți completă formularul de pe site-ul nostru.
          http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


          www.mbretrofit.ro

          Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

          Comment


          • #6
            Formularul nu stiu unde este,poate ma ajuti cu un link te rog.
            Este posibil sa imi functioneze si CarPlay?
            Imi poti trimite te rog un preventiv in Privat sau aici,cum doresti.
            Eu sunt in Italia,as vrea sa achizitionez tot ce trebuie si eventual sa dau si navigatia mea la schimb,asa mai economisesc ceva banuti,daca se poate
            De montaj,o sa ma ocup eu,fiind in Italia...mai ajung in tara in August....

            Comment


            • #7
              Pentru 2009 este destul de greu și foarte scump sa pui Comand compatibil Carplay, original.

              ​​​​​​Eu ți-am răspuns mai sus cu privire la Camera, daca vrei sa schimbi generația Comand-ului, încearcă în altă parte, noi nu facem treaba asta.

              Cati km are mașina ta?



              http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


              www.mbretrofit.ro

              Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

              Comment


              • #8
                270000 km
                Probabil ca mai bine caut una mai tarziu cu tot ce imi trebuie si gata,montat de fabrica...
                Dar pt camera as fi interesat totusi
                Daca imi zici un pret si daca pot da la schimb comand-ul meu...

                Comment


                • #9
                  Deci cum procedam pana la urma sa schimb comandul,pentru a putea pune camera spate si a avea comand online?
                  Eu nu stiu unde se completeaza acel formular....

                  Comment


                  • #10

                    ​​​​​​Eu ți-am răspuns mai sus cu privire la Camera, daca vrei sa schimbi generația Comand-ului, încearcă în altă parte, noi nu facem treaba asta, la modelul tau.
                    Last edited by cl600; 03-04-2019, 20:58 PM.
                    http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


                    www.mbretrofit.ro

                    Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

                    Comment


                    • #11
                      Deci sa inteleg ca nu merge sa pun comand online,decat camera spate si atat?

                      Comment


                      • #12
                        De ce nu incerci asa ceva :
                        https://youtu.be/Yqk3s-5OlDU. Pastrezi toate functiile , head unit-ul original , calitatea sunetului .....in rest ai doar avantaje , navi , android , net , display mare , compatibil cu toate functiile masinii .
                        Pe alliexpress gasesti

                        Comment


                        • #13
                          Multumesc pt informatie.
                          Rau nu arata,dar totusi vreau sa pastrez Originalitatea
                          Daca pot rezolva macar camera si restul....la urmatoarea masina....
                          Astept totusi raspunsuri,cum se procedeaza....pret....

                          Comment


                          • #14
                            Asta pare fain si nu ar fi scump...dar totusi pare tiganie cu firele alea prin spate acolo...

                            androidautoshop.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, androidautoshop.com has it all. We hope you find what you are searching for!

                            Comment


                            • #15
                              Ce fire? Nu se vede nici un fir .....o sa vina perfect integrat .
                              Pt camera originala o sa trebuiasca demontata toata masina , pe o parte , scaun , mocheta bancheta , portbagaj desfacut , plus o “galagie” de bani .

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF