Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Se poate monta subwoofer original pe W211?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se poate monta subwoofer original pe W211?

    As vrea sa montez subwoofer in locasul special prevazut, ca la cele cu sistemul karman/kardon ca optiune suplimentara.
    Nu vreau sa pun subwoofer cu cutie separat si statie ci ca cel de fabrica.
    A montat careva?

  • #2
    Originally posted by dorut View Post
    A-s vrea sa montez in locasul special prevazut de ca la cele ca sistemul karman/kordon ca optiune suplimentara?
    Nu vreau sa pun subwoofer cu cutie separat si statie ci ca cel de fabrica.
    A montat careva?
    Editeaza un pic postarea ca sa fie usor de inteles.Se cheama Harman Kardon.

    Comment


    • #3
      Originally posted by grigorean View Post
      Editeaza un pic postarea ca sa fie usor de inteles.Se cheama Harman Kardon.
      E putin cam greu la ora asta sa scriu corect sa si urmaresc ce scriu. Mersi

      De unde sa editez? E chiar asa de tarziu, ca nu gasesc.

      Comment


      • #4
        Ti-am editat toate posturile pana acum, maestre. Toti suntem obositi la ora asta dar, daca vrei raspunsuri la obiect, trebuie sa inteleaga oamenii ceea ce doresti, de fapt. Da-i preview post, mai intai, citeste-l si dupa aia da-i drumul.

        Legat de butonul de edit se afla in dreapta postului pe care tocmai l-ai scris si este disponibil 10 sau 15 minute. Foloseste-l si nu mai posta consecutiv. Daca ai vreo nelamurire, te astept pe privat.

        Comment


        • #5
          Da mai multe detalii despre masina si o sa ai raspunsul.

          Comment


          • #6
            Originally posted by 300zxtt View Post
            Da mai multe detalii despre masina si o sa ai raspunsul.
            e220 2007 avantgarde - chel la optiuni
            Daca vrei alte detalii si ma poti ajuta cu placere ti le ofer

            Comment


            • #7
              Salut.Am un w211 2.2 cdi din 02 .Is si eu curios , am subwooferul original dar masina nu avea decat radio cas.Cum is dai seama ce sonorizare ai??Becker sau Harman Kardon?

              Comment


              • #8
                Originally posted by ionut_haisan View Post
                Salut.Am un w211 2.2 cdi din 02 .Is si eu curios , am subwooferul original dar masina nu avea decat radio cas.Cum is dai seama ce sonorizare ai??Becker sau Harman Kardon?
                Nu cred ca prin 2002 mercedesu punea harman kardon sau daca poti prin portbagaj sa te uiti pe spatele difuzorului cu o lanterna poate vezi ceva scris pe spate

                Comment


                • #9
                  Al meu W211 din 2002 are sonorizare Bosse, probabil ca si al lui Ionut e la fel.Cel mai simplu verifici VIN-ul masinii si afli exact.
                  CL 99 BAN W211 E270cdi

                  Comment


                  • #10
                    Eu am harman-kardon si e w211 din 2002 cu navigatie mare, daca vrei sa vezi cum se aude cu alt subwoofer si ai chef sa vii pana in Navodari sa iti arat, o fac cu cea mai mare placere.Vezi ca la tine e mai usor dar lasa un nr de tel ca sa iti explic de ce nu prea poti sa pui in lacasul ala subwoofer.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by al3x82 View Post
                      Eu am harman-kardon si e w211 din 2002 cu navigatie mare, daca vrei sa vezi cum se aude cu alt subwoofer si ai chef sa vii pana in Navodari sa iti arat, o fac cu cea mai mare placere.Vezi ca la tine e mai usor dar lasa un nr de tel ca sa iti explic de ce nu prea poti sa pui in lacasul ala subwoofer.
                      De ce nu se poate pune , pentru ca difuzoarele care vin de la fabrica sunt mai inguste sau inaltimea mai mica fata de cele care se gasesc in comert? Si de ce ai spus ca la mine e mai usor? Tu ce ai subwoofer separat? Nici daca voi gasi la dezmembrari un sistem - ca nou cred ca e cam mult?
                      Last edited by dorut; 01-08-2010, 00:04 AM.

                      Comment


                      • #12
                        Daca nu vrei sa faci un drum sa iti arat, lasa nr si te sun eu maine si iti explic de ce nu e bine sa pui acolo.

                        P.s:Cele cu navi mare au harman-kardon daca nu ma insel, dar ca sa puneti subwoofer , cel mai bine e sa fi avut casetofon, ca aveti totul pe fire si nu e pe fibra optica ca cele cu navi mare.
                        Last edited by al3x82; 01-08-2010, 00:08 AM.

                        Comment


                        • #13
                          Salut

                          Masina ta nu este prevazuta cu semnal audio sub luneta, adica nu ai cablu tras acolo,nu stiu cum vin difuzoarele de la fabrica dar stiu ca de la reprezentanta mercedes poti achizitiona un difuzor care intra exact in locul ala
                          la pretul de 400 RON, ca sa-l faci sa functioneze iti trebuie o putere adica o statie auto care se leaga la baterie in portbagaj(statia costa in jur de 400RON) iar semnalul audio se leaga la unu din stalpii centrali ai masinii direct in statie, cunosc pe cineva care a facut chestia asta dar nu singur, cu ajutorul unui electronist. Daca vrei difuzor da-mi PM, am eu unu nou in cutie cumparat de la mercedes.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by geo66 View Post
                            Masina ta nu este prevazuta cu semnal audio sub luneta, adica nu ai cablu tras acolo,nu stiu cum vin difuzoarele de la fabrica dar stiu ca de la reprezentanta mercedes poti achizitiona un difuzor care intra exact in locul ala
                            la pretul de 400 RON, ca sa-l faci sa functioneze iti trebuie o putere adica o statie auto care se leaga la baterie in portbagaj(statia costa in jur de 400RON) iar semnalul audio se leaga la unu din stalpii centrali ai masinii direct in statie, cunosc pe cineva care a facut chestia asta dar nu singur, cu ajutorul unui electronist. Daca vrei difuzor da-mi PM, am eu unu nou in cutie cumparat de la mercedes.
                            Polita din spate are o mare problema,este foarte subtire si are o frecventa proprie de rezonanta destul de ridicata.Si cu traductorul Hk si cu orice alt traductor va avea tone de rezonante neplacute,nicidecum felul in care trebuie sa sune un subwoofer.Solutia aleasa de Mercedes este bineinteles un compromis bani/greutate.Acelasi rezultat se obtine cu oric alt subwoofer chiar in incinta separata in portbagaj,tocmai din cauza constructiei acestei polite.Solutia cea mai buna pe testate,este rigidizarea acesteia cu materiale specifice pt a-i cobora cat mai mult frecventa de rezonanta si un sub cu incinta lui(preferabil incinta inchisa).Asta,daca se urmareste si un sunet de calitate,bineinteles.Semnalul trebuie luat din PREAMPLIFICARE.Solutia de a lua semnal "de la un difuzor" este una foarte proasta,chiar si cu reductor hi-low.Asta in foarte mareIata ce solutii se pot adopta pt un E class.Adevarat,la un(alt) pret!
                            Cea mai mare comunitate auto din Romania. Locul in care se intalnesc toti pasionatii si povestesc despre masinile lor. Vinde si Cumpara piese auto de la membrii de incredere ai forumului 4Tuning

                            Comment


                            • #15
                              Salut.Nu am reusit sa vad ce scrie pe subwoofer,dar stiu sigur ca masina a avut navi comand cand a intrat in tara si e cu fibra optica.A luat si navi si mag cd cel ce a adus masina.I-am schimbat radio cas cu audio50 si am vazut.Oricum ptr cineva care vrea neaparat bas se merita si un after market,da sa fie de calitate

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF