Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Prezoane de rezerva

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prezoane de rezerva

    Care stiti sa ma indrumati unde as putea sa gasesc prezoanele scurte pentru roata de rezerva de tabla,sunt mai scurte ca cele de la janta de aluminiu si m-as zgaria pe ochi sa fac o pana acum si sa stau cu cric si roata de rezerva in portbagaj ca nu am ce sa-i fac fara acele prezoane.Le-am pierdut pe ale mele si trebuie cat mai rapid sa-mi achizitionez unele noi sau second nu conteaza.Astept sfaturi,va multumesc.E220 CDI 2001
    Last edited by paul1983; 12-14-2009, 16:27 PM. Reason: Mentionarea masinii

  • #2
    Daca te consoleaza cu ceva,am dar sunt cam departe......incearca la orice dezmembrari...

    Comment


    • #3
      Stiu ca tu esti departe,dar oricum iti multumesc,ti-am raspuns in legatura cu butonul ala la E300 TD ala din Sibiu,e buton ASR.Sti tu de care zic.Mersi oricum.

      Comment


      • #4
        N-ai pentru ce,oricum am luat w140 cu esp,deci nu mai e de actualitate.In cel mai rau caz faci o tziganie punind niste saibe pe prezoanele lungi,pina gasesti....

        Comment


        • #5
          Vezi aici, s-ar putea sa te ajute,
          -da un privat...

          W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
          http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

          Comment


          • #6
            Mersi,dar o sa ma duc la dezmembrari sa incerc pentru ca vad ca le dati pe toate ,dar chiar nu am ce face cu 20 de bucati va dati seama,imi trebuie doar 5 bucati,va multumesc pentru amabilitate.

            Comment


            • #7
              As avea eu dar cum sa ti le dau? am si la mine k ti le dau de la rezerva mea. si imi iau eu de acasa altele. de 3 cm iti trebuie nu? parte filetata de 2 cm? nu incerca cu saibe ca se desfac singure. Conteaza conicitatea.

              Comment


              • #8
                Clar ca nu incerc asa ceva ca nu fac lucru slab pe masina mea si nu as face oricum pe nici o masina,multumesc ca vrei sa ma ajuti dar chiar ma gandesc si eu cum sa facem sa le iau.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by paul1983 View Post
                  Clar ca nu incerc asa ceva ca nu fac lucru slab pe masina mea si nu as face oricum pe nici o masina,multumesc ca vrei sa ma ajuti dar chiar ma gandesc si eu cum sa facem sa le iau.
                  Colegule, am fost fix in aceeasi situatie anul trecut.
                  Cerea un hot la dezmembrari si pe masa si pe taso'. Am cumparat de Cielo si am taiat din ele 3 mm. Vin beton si dimensiunea este aceeasi ca si la Logan. Te sfatuiesc sa mergi la magazin si le vei gasi ieftine si gasesti si sa le scurtezi.

                  Eu am W203 - 2001 dar cred ca e la fel si la tine.

                  Bafta.
                  W203 - 2001

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Dj Sky View Post
                    As avea eu dar cum sa ti le dau? am si la mine k ti le dau de la rezerva mea. si imi iau eu de acasa altele. de 3 cm iti trebuie nu? parte filetata de 2 cm? nu incerca cu saibe ca se desfac singure. Conteaza conicitatea.
                    Salutare. Am si eu oarecum acceasi problema. Am jantele de aliaj (evident cu anvelope de vara) si vreau sa le schimb cu unele de otel cu gume de iarna (pe care le am deja in garj, doar ca le-am luat fara prezoane). Ma poti ajuta macar cu dimensiunile prezoanelor scurte? nu stiu ce specificatii exacte au.
                    Am gasit un loc in oradea (my place) unde imi pot oferi prezoane, dar nu stiu care e specificatia...

                    Webshop-ul Cridem iti aduce o gama larga de accesorii auto si tuning. Nu rata ocazia de a cumpara acum online cele mai noi produse auto, la cele mai bune preturi!


                    Multumesc mult!
                    C220 CDI, W203, Automata

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by nickbal View Post
                      Colegule, am fost fix in aceeasi situatie anul trecut.
                      Cerea un hot la dezmembrari si pe masa si pe taso'. Am cumparat de Cielo si am taiat din ele 3 mm. Vin beton si dimensiunea este aceeasi ca si la Logan. Te sfatuiesc sa mergi la magazin si le vei gasi ieftine si gasesti si sa le scurtezi.

                      Eu am W203 - 2001 dar cred ca e la fel si la tine.

                      Bafta.
                      W203 am si eu colega. Vreau sa schimb jantele de aliaj cu cele de otel, dar n-am prezoane la cele din urma. Descrie-mi te rog exact ce ai modificat tu la cele de Cielo sau Logan. Fac si eu aceeasi operatiune in ultima instanta, ca ma prinde codul galben meteo cu 245/40 R17 si nu ma vad bine. Multumesc!
                      C220 CDI, W203, Automata

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by 84FIT View Post
                        W203 am si eu colega. Vreau sa schimb jantele de aliaj cu cele de otel, dar n-am prezoane la cele din urma. Descrie-mi te rog exact ce ai modificat tu la cele de Cielo sau Logan. Fac si eu aceeasi operatiune in ultima instanta, ca ma prinde codul galben meteo cu 245/40 R17 si nu ma vad bine. Multumesc!
                        Am taiat aproximativ 3 milimetri din lungimea lor. Initial le-am pus asa cum erau dar aveam uh huruit pentru ca atingeau in arcul de destindere al sabotilor, arc ce se afla in tambur.

                        Mergi deci si scurtezi prezoanele. Cele de Cielo erau atunci cam 4 Ron/bucata parca, originale de Coreea.
                        W203 - 2001

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by nickbal View Post
                          Am taiat aproximativ 3 milimetri din lungimea lor. Initial le-am pus asa cum erau dar aveam uh huruit pentru ca atingeau in arcul de destindere al sabotilor, arc ce se afla in tambur.

                          Mergi deci si scurtezi prezoanele. Cele de Cielo erau atunci cam 4 Ron/bucata parca, originale de Coreea.
                          Multumesc pentru promtitudine, insa am rezolvat problema ieri dupa masa!
                          Cu 100 lei am luat de la un service de roti din oras 1 set de prezoane noi pt mercedes pt. jante de otel. Treaba e buna. Azi le montez. Sper sa fie si de calitate sa nu am alte probleme cu ele. Toate cele bune si SARBATORI FERICITE tuturor!
                          C220 CDI, W203, Automata

                          Comment


                          • #14
                            Rezolvata si la mine,am achizitionat si eu 5 bucati la 20 lei toate 5 de la dezmembrari,va multumesc frumos pentru idei si pentru timpul acordat si cred ca se poate inchide.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF