Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Salut,cat credeti ca mai valoreaza?

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut,cat credeti ca mai valoreaza?

    Cutie tiptronic,4 geamuri electrice, aer conditionat,xenon,webasto,scaune electrice, oglinzi rabatabile electric, volan piele, 197000, stare buna de functionare
    Attached Files

  • #2
    Am uitat ceva, 320 cdi din 2000

    Comment


    • #3
      Pacat ca nu are si piele si climatronic. Masina imi place mult cum arata, daca arata si asa in realitate e super. Din pacate motorul de capacitate mare scade mult pretul la noi in tara. Nu toata lumea isi permita sa plateasca un impozit exagerat de mare, la fel ca si asigurarea.

      Acum ceva timp am vazut pe autovit un 320 CDI de prin 2000 sau 2001 full cu piele xenon scaune cu memorie si etc la 6500 negociabil. Din poze arata bine, acum depinde cum se prezenta in realitate.

      Comment


      • #4
        Se prezinta la fel ca-n poze.

        Comment


        • #5
          La anul ce este si varianta de echipare,optionale sunt doar webasto si scaunele electrice(corectati-ma daca gresesc)....cit despre pret,incearca intii sa fii linga preturile masinilor similare,apoi scazi daca vrei sa vinzi....din pacate cam asa functioneaza,in parerea mea.....

          Comment


          • #6
            Am pus-o pe autovit la pretul cel mai mic, si primesc destul de putine telefoane, am incercat si aici dar nu stiu de ce nu mi se valideaza anuntul.

            Comment


            • #7
              Originally posted by marcel_mml View Post
              Am uitat ceva, 320 cdi din 2000
              E am dat pe un 270cdi acum vreo 5 luni{cu dublu climatronic..etc...fara piele si cu 109.000km}8500euro cu tot cu tva!
              Bafta la vanzare...am mers cu un 320 si e demential cum fuge{daca ii mai faci si un ciptunning....e jaleee}

              sigpic

              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

              Comment


              • #8
                Se misca tare bine, astept un cunoscator.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by marcel_mml View Post
                  Am pus-o pe autovit la pretul cel mai mic, si primesc destul de putine telefoane, am incercat si aici dar nu stiu de ce nu mi se valideaza anuntul.
                  Probabil pt. ca nu ai destule postari, cred ca trebuie minim 50 pt. a-ti posta un anunt de vanzare.
                  1994...Mercedes Benz...w202, c180
                  Dragoste la prima vedere...

                  http://www.clubmercedes.ro/w202-merc...2.html?t=10022

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by sauron View Post
                    Probabil pt. ca nu ai destule postari, cred ca trebuie minim 50 pt. a-ti posta un anunt de vanzare.
                    I-am explicat si eu printr-un PM, si i-am dat si unele sfaturi pentru a i se accepta postul,
                    W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                    http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                    Comment


                    • #11
                      Le-am urmat si astept.

                      Comment


                      • #12
                        Eu sunt de parere ca impedimentul este motorul mare... impozit si rca mare, consum mare, dotari putine, vreme de criza... mai greu cumparatori.

                        Comment


                        • #13
                          Superba masina. W210-ele e preferatul meu dintre masinile mai noi de la MB. Spor la vanzare.
                          E220 cdi W210, 2001

                          E320 W210, 1997
                          C180 W202, 1994
                          W123 200D, 1978 cu inima de W124


                          Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                          Comment


                          • #14
                            Impozitul este intradevar mare,consumul cred ca este unul cat se poate de normal, adica in jur de 12 max 13 in oras, rca-ul este la fel ca la un motor de 2,2l

                            Comment


                            • #15
                              Acum 2 luni a fost pe autovit un e320 cdi incredibil.Personal l-am vazut si l-am recomandat imediat unui prieten sa-l cumpare si a facut-o,cu 7000 euro!Masina era full.si cand zic full,i mean it.Adica inclusiv,incalzire/racire in scaune prin pielea perforata,navi,senzori de parcare,sistem audio bose,webasto,memorie in scaun,perne in scaune.Acum eu astept doar ca prietenul meu sa pune okii pe alta masina si sa mi-o vanda mie.
                              Problema e ca piata auto din Romania a ajuns de rasul lumii.Se mai vand doar chilipirurile!Toti vor chilipiruri,toti cauta doar oameni stransi cu usa care au nevoie disperata de bani in plus,romanii in special sunt mari iubitori de bmw si vw.Cred ca daca ai fi avut un passat sau golf 1.9 tdi cutie manuala ai fi avut mult mai mult succes in tara asta.Din pacate asta e realitatea.Passat 1.9 tdi cutie manuala,dotari aproape standard la acelasi pret cu e320cdi full!Ambele 2001.
                              Iar la mercedes,bineinteles ca 200 si 220 cdi se cauta mai mult.Ce daca isi bate joc de tine loganu 1,6 16v la semafor?Consuma el doar 10 in loc de 12 in oras si asta nu e putin lucru pt un roman adevarat!
                              Daca e sa raportezi 220cdi cu 320 cdi,ultimul este mult mai bun ca si raport consum/putere.Consuma cu maxim 10-15% mai mult dar ofera putere cu aproape 50% mai multa.
                              MÃREAȚA COBRA

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF