Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

E220CDI Avantgarde

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E220CDI Avantgarde

    Acesta este modelul masinii ideale pentru mine.Preferabil la exterior Sienna Black Metallic, interior piele Cashmere Nappa cu lemn Black Birdseye.Am ales motorizarea diesel de 2200 deoarece nu sunt un impatimit al vitezei prefer in schimbul ei confort si siguranta, trasaturi caracteristice unui Mercedes-Benz.Foarte important sa nu uit:model dupa 2002.Acum las pe seama expertilor cat si a pasionatilor de pe acest forum sa comenteze asupra masinii, atat a avantajelor cat si a dezavantajelor achizitionarii unui astfel de model, second-hand binenteles, ca nu de dau banii afara din casa.

    http://www.youtube.com/watch?v=T9wIZhi-uvU cred ca eu as fi ala din reclama
    Last edited by doktor4carz; 11-04-2007, 15:46 PM.

  • #2
    Super masina ! Cat ai dat pe ea ?
    Eu am de un E 220 model 2001 de 2 saptamani si sunt foarte multumit ! l-am luat de la un tataie cu 12500 euro si are 55000 KM reali !!!!! dar e tipla masina ! I-am pus jante de SLK pe 17 si sonorizare si cam atat ! Multi Km iti doresc !! Laurentiu
    BM E 220 CDI 2001

    Comment


    • #3
      nu fii foarte sigur pe cei 55000 de km. mi se pare exagerat de putin. oricum, km nu sint o problema, dar ma distreaza "baietii" care le "fac" cu nesimtire la citeva zeci de mii de km. in germania se fac km astia in maxim doi ani.

      Comment


      • #4
        Carte service si tot ce trebuie la ea! Il stiu pe om si cand iti cumperi MB de 70000 eur nu umbli la KM pentru 1000 de euro in plus sau cateva sute ! Masina statea de 8 luni in garaj si nici baterie nu mai avea .
        BM E 220 CDI 2001

        Comment


        • #5
          e 220 2003

          eu am un e 220 cdi din 2003 avantgarde are stopuri de facelift si o sa ii schimb si fata as vrea sa il vand daca te intereseaza da-mi un mail la theodoriliescu@yahoo.com

          Comment


          • #6
            Ceva poze, un pret, ca sa stim si noi, sa nu murim... necunoscatori!
            Sper ca nu sunt indiscret, dar poate imi iau si eu unul asemanator peste cateva luni! (deocamdata mai am de rezolvat ceva pe plan financiar).
            Ma intereseaza subiectul!
            DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

            Comment


            • #7
              Originally posted by Theo View Post
              eu am un e 220 cdi din 2003 avantgarde are stopuri de facelift si o sa ii schimb si fata as vrea sa il vand daca te intereseaza da-mi un mail la theodoriliescu@yahoo.com
              Booon, daca il vinzi baga-i nishte poze si fa un thread la Bursa. Pe thread-ul asta se vorbeshte despre modelul asta. Sa raminem, totushi, on-topic...

              Comment


              • #8
                Si eu am un E220 CDI Avantgarde din 2004 adus de mine personal din Germania si......n-am cuvinte cat sunt de multumit de aceasta masina!!! Nu se compara prin stil si eleganta cu altele la aceeasi bani si clasa. Iti recomand sa te duci tu sa ti-o aduci de acolo direct de la dealeri. Iesi si mai ieftin ca scapi de intermediarii de doi lei si esti sigur si de km. Mult succes!

                Comment


                • #9
                  "Si eu am un E220 CDI Avantgarde din 2004 adus de mine personal din Germania si......n-am cuvinte cat sunt de multumit de aceasta masina!!! Nu se compara prin stil si eleganta cu altele la aceeasi bani si clasa. Iti recomand sa te duci tu sa ti-o aduci de acolo direct de la dealeri. Iesi si mai ieftin ca scapi de intermediarii de doi lei si esti sigur si de km. Mult succes!"

                  Daca citeai atent am spus ca masina este luata de noua de la noi deci nu sunt "intermediar de 2 lei" ar fi mai frumos daca ai citi mai atent in loc sa faci complimente

                  o sa pun niste poze la bursa. dupa ce fac facelift
                  saptamana asta comand farurile bara si proiectoarele.
                  pretul este de 20000.
                  are trapa piele bixenon etc si SBC schimbat de 2 sapt are garantie 2 ani.
                  km nu se pot da inapoi la W211 fara sa nu apara in calculatorul central.
                  cand termin facelift o sa pun poze nu ma grabesc sa o vand
                  Last edited by doktor4carz; 01-12-2008, 12:11 PM.

                  Comment


                  • #10
                    Eu ii dadeam un sfat baiatului care vrea sa-si ia un clasa E. Nu ti-am comentat ce ai scris tu acolo! Stai linistit ca nu iti stric tie combinatia....dar daca tot ai adus vorba....cum de are masina ta din 2003 stopuri de facelift din 2007???? A fost lovita in spate insemna. Bag mana in foc ca nu i le schimbai tu asa aiurea ca iti plac mai mult astea....Oricum daca nu te simteai cu musca pe caciula nu interpretai asa sfatul meu dat baiatului...Succes la vanzare!!!

                    Si mai observ ca tu te-ai inregistrat aici ca sa-ti vinzi masina. Poate nu ai observat dar asta este un forum al iubitorilor marcii, nu al bisnitarilor.....
                    Last edited by Danny_bb; 01-11-2008, 21:28 PM.

                    Comment


                    • #11
                      Deci... se pare ca vorbesc din nou singur.. te-ai indragostit de cuvantul "bisnitar".. eu ti-as sugera sa-ti schimbi atitudinea inainte sa mai faci afirmatii de genul asta. Vad ca de la o vreme le stiti toti pe toate .. printr-un singur click aflati si daca masina a fost lovita, si daca e o ghena.. mare minune tehnologia asta..
                      Asa ca.. daca vor exista replici la balariile de mai sus.. veti fi sanctionati. punct

                      Si theo.. daca vinzi ceva exista bursa.

                      Comment


                      • #12
                        Sorry...

                        Imi cer scuze daca replica mea a deranjat dar nu inteleg de ce imi comenteaza el asa sfaturile date baiatului acela?! Ce legatura au cu el nu am inteles... Eu i-am spus numai cat sunt de mutumit de aceasta masina si cum am achizitionat-o eu. In fine....

                        Comment


                        • #13
                          Probabil a fost doar o neintelegere.. Asa se intampla cand se discuta lucruri diferite pe acelasi topic... de aia ii recomand lui Theo sa-si faca topic la bursa
                          oricum... iti multumesc pentru maturitatea cu care ai raspuns.

                          Comment


                          • #14
                            Cristi ai scris "intermediar de 2 lei" nu doar intermediar, si chiar daca as fi intermediar ce conteaza cati bani am si de ii numeri tu?
                            Si eu nu am nici o combinatie cu nimeni de pe forum.
                            Am schimbat stopurile pt ca asa am vrut eu, le am si pe cele vechi la fel o sa fac si cu fata pastrez si piesele vechi.
                            Daca vrei sa le schimbi si tu fa un drum pana in Bucuresti la Autoklass le au cu 600 ron bucata.
                            Nu vezi ce bisnitar sunt nu am pus nici macar poze.
                            Am mai scris si altor forumisti , si eu sunt fan Mercedes te informez pe aceasta cale ca am detinut 600 SL(V12) 1995 si CL 500(V8) 1998
                            In concluzie o sa pun pe bursa, eu am inteles ca aici Mociornita Cosmin cauta sa cumpere un e 220 cdi avantgarde.
                            Il sfatuiesc si eu sa ia avantgarde chiar merita diferenta de bani pt optiuniile in plus cum ar fi de ex geamurile albastre, insertiile de lemn, bizenon, etc

                            Comment


                            • #15
                              Sa va spun o chestie.. as a matter of fact... Cosmin nu vrea masina, pentru ca inca nu si-o permite.. topicul asta este doar asa... sa descrie masina ideala pt el.
                              Last edited by doktor4carz; 01-12-2008, 12:54 PM.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF