Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Iata noul Mercedes E-Klasse!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iata noul Mercedes E-Klasse!



    Primele imagini oficiale cu noul Mercedes E-Klasse au aparut pe internet inainte de debutul oficial al modelului in cadrul Salonului Auto de la Geneva. Dupa cum era de asteptat, designerii Mercedes au adoptat o estetica diferita, care aminteste de modelele E-Klasse W124.

    Modelul a primit acum patru blocuri optice dreptunghiulare, in loc de cele rotunde cu care ne-am obisnuit. Liniile modelului au fost cizelate intr-un stil similar cu cele ale noului S-Klasse, pentru a-i oferi mai multa eleganta. Modificarile aduse partii posterioare ofera insa portbagajului un aspect voluminos.

    Detaliile oficiale nu au fost inca publicate de constructorul din Stuttgart dar se pare ca si gama de motorizari a fost revizuita. Versiunea de baza va primi un motor pe benzina supraalimentat, avand o capacitate cilindrica de 1.8 litri. Pe langa motorizarile deja cunoscute, gama de propulsoare diesel va primi si noul motor Bluetec de 2.2 litri care dezvolta 204 CP. Versiunea AMG a noii generatii E-Klasse va primi un motor V8 de 6.2 litri care va dezvolta probabil 550 CP. Gama de motorizari va fi completata si de propulsoare hibride.

    In cursul anului 2009, Mercedes-Benz va prezenta si o versiune Estate a lui E-Klasse dar si o versiune Coupe, care va inlocui actualul CLK.

    Sursa: Automarket.ro
    MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

  • #2
    N-as zice ca e urat, ba chiar e simpatic, la modelul urmator grila o sa fie si mai mare sunt sigur, asteptam poze cu interiorul, am ramas dezamagit cand am vazut cotiera aia la noul C, subtire cat un vreasc!
    W110-2.0 D 1966
    W115-2.0 D 1971
    W123-2.4 D 1982

    Comment


    • #3
      In poze nu arata exceptional.Astept sa vad pe strada una....
      1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
      2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
      Si o panarama de scuter

      Comment


      • #4
        Originally posted by mezzo View Post
        In poze nu arata exceptional.Astept sa vad pe strada una....
        De aceeasi parere cu tine colegu`... totusi pare putin fioroasa asa cu farurile alea... ceea ce nu`mi place e ca au adoptat un stil prea comun pt. stopuri... si`au pierdut din originalitatea inceputa cu modelul c w203... parerea mea

        Comment


        • #5
          Originally posted by flavius89 View Post


          Primele imagini oficiale cu noul Mercedes E-Klasse au aparut pe internet inainte de debutul oficial al modelului in cadrul Salonului Auto de la Geneva. Dupa cum era de asteptat, designerii Mercedes au adoptat o estetica diferita, care aminteste de modelele E-Klasse W124.

          Modelul a primit acum patru blocuri optice dreptunghiulare, in loc de cele rotunde cu care ne-am obisnuit. Liniile modelului au fost cizelate intr-un stil similar cu cele ale noului S-Klasse, pentru a-i oferi mai multa eleganta. Modificarile aduse partii posterioare ofera insa portbagajului un aspect voluminos.

          Detaliile oficiale nu au fost inca publicate de constructorul din Stuttgart dar se pare ca si gama de motorizari a fost revizuita. Versiunea de baza va primi un motor pe benzina supraalimentat, avand o capacitate cilindrica de 1.8 litri. Pe langa motorizarile deja cunoscute, gama de propulsoare diesel va primi si noul motor Bluetec de 2.2 litri care dezvolta 204 CP. Versiunea AMG a noii generatii E-Klasse va primi un motor V8 de 6.2 litri care va dezvolta probabil 550 CP. Gama de motorizari va fi completata si de propulsoare hibride.

          In cursul anului 2009, Mercedes-Benz va prezenta si o versiune Estate a lui E-Klasse dar si o versiune Coupe, care va inlocui actualul CLK.

          Sursa: Automarket.ro
          Nu aminteste cu nimic de W124. Are alura noului S-klasse.

          In ce priveste faruruile, nu sunt dreptunghiulare, ci paralelipipedice. Iar la W220, faruruile nu sunt rotunde, ci ovale.

          Asta se intampla cand oricine isi da cu parerea in reviste auto. Articole de 2 bani. Mai bine ar pune poze, datele primite de la producator si gata.
          Mercedes CL 200 Kompressor
          Mercedes C 180 Kompressor

          Diamonds are forever. Mercedes-Benz is working on it.

          Comment


          • #6
            Stopurile alea seamana izbitor cu cele de la hyundai sonata parca......naspa !!!!

            Comment


            • #7
              Are alura unui s-classe .Sa speram ca va fi si la fel de bun.Nu prea imi aminteste de w124.Fata mai e cum mai e dar spatele arata destul de rau parca copiaza mai multe tipuri de auto.

              Comment


              • #8
                Originally posted by codreanu View Post
                Stopurile alea seamana izbitor cu cele de la hyundai sonata parca......naspa !!!!
                Si cu cele ale noului Citroen C5.
                Mercedes CL 200 Kompressor
                Mercedes C 180 Kompressor

                Diamonds are forever. Mercedes-Benz is working on it.

                Comment


                • #9
                  Elegant, demn, privit din fata si lateral dar subscriu la ce au remarcat si ceilalti legat de spate.....nimic deosebit si aduce cu Hyundai sau alte marci de duzina.....pacat....

                  Comment


                  • #10
                    Eu raman la ideea mea conform careia un model nou trebuie vazut live pe strada pentru a-ti forma o impresie completa. Conform acestor imagini, desigur ca impresia mea nu difera radical de cea a colegilor mei...dar sa asteptam lansarea.

                    Comment


                    • #11
                      Mie nu prea imi place cum arata, dar nu din cauza spatelui.
                      Este parca nehotarata intre masina serioasa si masina de tineri.
                      Parca nu vezi un om de afaceri dandu-se jos dintr-o masina cu linii atat de voluptoase, dar nu vezi nici un pustan intr-o masina care nu arata sportiv. Si inca o chestie, nu tot ce e mare si lucios e si elegant, asa cum spera ei. Deci ... inca o struto-camila.
                      Mercedes ar trebui sa se hotarasca cui vor sa vanda clasa E.
                      Last edited by shadow; 12-11-2008, 11:12 AM.

                      Comment


                      • #12
                        Moaca de S si spate de WV...sa'l vedem pe strada. Lateral nu ma capiaza, cel putin spre spate parca vor sa fie ceva anii 50 cu umflaturile alea...

                        Comment


                        • #13
                          Alte cateva poze oficiale.
                          Attached Files
                          CUORE SPORTIVO

                          Comment


                          • #14
                            Noul Mercedes-Benz E-class la salonul auto de la Detroit.



















                            Last edited by orca; 01-15-2009, 15:15 PM.
                            .. ________ ..
                            o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                            (Oo\==/oO)
                            ..U...............U.
                            Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                            http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                            Comment


                            • #15
                              Trebuie sa recunosc...este criticat acum la inceput, nu ne place aia si aia....dar pe parcurs , cu cat il privim mai mult, il analizam mai profund, parca ii intelegem de ce au abordat aceasta noua linie de designe robusta, mai rigida...sincer incepe sa imi placa incetul cu incetul...dar tot nu imi pot explica de ce ..
                              Last edited by flavius89; 01-16-2009, 01:11 AM.
                              MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF