Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

E500 Coupe 2011 - Mici modificari/detalii AMG si nu numai!

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E500 Coupe 2011 - Mici modificari/detalii AMG si nu numai!

    Salutare,

    Vreau sa fac cateva modificari la masina, un E500 Coupe 2011.
    O parte din "detalii" vreau sa le schimb cu unele AMG.
    Poate ma ajuta cineva cu detalii de unde le-as putea cumpara (sunt interesat doar de parti OM, nu vreau sa pun aftermarket).

    1. Problema ar fi la schimbator, ca nu stiu daca se poate pune unul de 63 AMG (sa nu mai implice alte modificari).

    2. Eleronul micut de pe portbagaj l-am gasit la reprezenta dar era din carbon si nu vine frumos pe masina, pentru ca nu am alte elemente de carbon. Pretul destul de mare, undeva pe la 1900 Lei. Eu il vreau pe culoarea masinii.

    3. Parasolarele as vrea sa le schimb cu alt model, sa nu fie ca astea, ma refer la sistemul de deschidere (gen capac, nu stiu exact cum se numesc).

    Am intrebat la reprezentanta din oras si mi-au zis ca trebuie sa gasesc VIN-uri la masini, care au venit cu optiunile astea din fabrica, ca ei sa-mi poata comanda diferitele ornamente.

    Sper ca am deschis thread-ul unde trebuie. Daca nu, imi cer scuze si rog sa fie mutat la sectiunea adecvata.

    Astept pareri/informatii.

    Multumesc!
    Attached Files
    Last edited by Florin_WES; 02-12-2014, 22:44 PM. Reason: O poza era intoarsa.
    Regulament general Club Mercedes.

  • #2
    Stie cineva daca se potriveste prinderea de la nuca de la schimbator de E63 AMG, cu a mea?

    As vrea sa schimb doar nuca, daca se potriveste fara alte modificari.

    Multam!
    Regulament general Club Mercedes.

    Comment


    • #3
      Praguri iluminate AMG am gasit.
      Ar mai fi restul.

      As mai vrea emblema de pe capota sa o schimb cu una AMG, cum este cea de la avatar.

      Astept orice informatie .

      Multumesc!
      Regulament general Club Mercedes.

      Comment


      • #4
        Pt embleme , cauta pe ebay sau amazon.
        La o cautare : http://www.ebay.fr/itm/LOGO-CAPOT-AM...item564eb90723

        Comment


        • #5
          Am gasit si eu asa dar o vreau pe original.

          Am sunat azi la reprezentanta si mi-au zis ca la ei nu se poate aduce pe original.
          O sa vad cand ajung prin Germania daca o pot lua de acolo.
          In schimb am gasit covorasele AMG la ei si butonasele/pini inchidere (nu stiu exact denumirea), de pe fata de usa .
          Regulament general Club Mercedes.

          Comment


          • #6
            Nu stiu daca e ceea ce cauti...http://mercador.ro/oferta/eleron-mer...mg-IDyq1a.html...



            Stima
            Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

            W126 280SE
            W123 280CE
            W126 500SEC
            W220 500L

            'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

            Comment


            • #7
              Multumesc pentru raspuns!

              Ceva in genul ala caut dar vreau pe original.
              Am intrebat la reprezentanta si mi-au gasit numai din carbon. Pe masina nu vine bine ca nu am alte elemente de carbon.
              Mai caut
              Regulament general Club Mercedes.

              Comment


              • #8
                Originally posted by baiatfin2003 View Post
                Am gasit si eu asa dar o vreau pe original.

                Am sunat azi la reprezentanta si mi-au zis ca la ei nu se poate aduce pe original.
                O sa vad cand ajung prin Germania daca o pot lua de acolo.
                In schimb am gasit covorasele AMG la ei si butonasele/pini inchidere (nu stiu exact denumirea), de pe fata de usa .
                Pinii de la inchidere , sunt cromati nu?!Ai idee cum se monteaza?Se da jos fata de usa ?

                Comment


                • #9
                  Cei care-i am acum pe masina sunt cromati.
                  Nu stiu cum arata aia AMG. Am intrebat la reprezentanta daca aduc, si au zis ca da.
                  O sa trec zilele astea sa vad cum arata.
                  In legatura cu montajul, din ce am vazut pe net cica s-ar infileta... dar nu stiu sigur.
                  Iti spun sigur dupa ce o sa-i iau.
                  Regulament general Club Mercedes.

                  Comment


                  • #10
                    Mi-am făcut damblaua cu pinii .
                    A trebuit date jos fețele de uși pentru că pinii cromați erau lipiți.

                    b97dmt: Cică pinii de la ușile din față se înfiletează iar la cele din spate trebuie date jos fețele de uși. Am găsit până la urmă și pe net ceva filmulețe.
                    Attached Files
                    Last edited by Florin_WES; 04-23-2014, 21:02 PM. Reason: Poze întoarse!
                    Regulament general Club Mercedes.

                    Comment


                    • #11
                      Salutare,

                      Azi m-am uitat din nou în Decodarea VIN-ului și am observat codul ăsta!
                      U26 FLOOR MATS - AMG

                      Deci mașina a venit din fabrică cu Covorașe AMG iar mie când am luat mașina mi-au dat altele!
                      Acum este prea târziu să mă mai duc peste ei... .

                      Încă o dovadă că se fac măgării și pe la nemți în reprezentanțe!!!
                      Attached Files
                      Regulament general Club Mercedes.

                      Comment


                      • #12
                        Azi am luat Covorașele AMG (U26 AMG FUSSMATTEN - B 66037207).

                        Dacă nu m-am uitat la decodarea VIN-ului până să iau mașina, așa mi-a trebuit!!
                        Attached Files
                        Regulament general Club Mercedes.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF