Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

E 200 benzina an 1998 luna 9

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E 200 benzina an 1998 luna 9

    Salut si respect pentru membrii acestui forum. Am citit acest forum si doresc si eu sa cumpar un mercedes e 200 classic din 1998 luna 9, cutie mecanica, 143.000 km pacursi, carte service. Am vorbit la telefon cu propietarul si ma asigurat ca va merge cu mine la reprezentanta mercedes pentru orice test. Ce rugaminte am la voi sa imi puteti spune cat mai multe despre aceasta masina, consum, fiabilitate, tinuta de drum, detalii pentru acest motor benzina 136 cp, etc. astept raspunsuri si sfaturi legate de acest model si daca s-ar putea cat mai repede pentru ca am rezervat aceasta masina si tre sa plec in germania sa o iau, pretul este de 4750 euro. Pret total inmatriculata va fii de 7000 euro. Subliniez ca vopseaua masinii este originala si nu a suferit nici un accident si impreuna cu propietarul ii vom face toate testele in germania la service mercedes. Astept cu nerabdare parerile si sfaturile voastre si mai ales de la cei care au aceasta masina sau de la cei care au avuto.
    E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

  • #2
    Mda am crezut ca pot primii si yo mai multe informatii legate de aceasta ,masina dar vad ca nimeni nu ma lamurit, poate totusi careva care a avut acest tip de autoturism sa imi poata da detalii mai multe despre el repet consum, tinuta drum, costuri intretinere, viteza maxima, fiabilitate, motor etc ...........multumesc
    E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

    Comment


    • #3
      Consum mediu 9l/100km.
      Viteza maxima 20x km/h.

      In rest problemele sunt comune cu cele discutate la sectiunea W124 fiind vorba de un motor comun. Doar trebuie sa citesti.

      Comment


      • #4
        Este primul meu mercedes si doream sa aflu cat mai multe despre aceasta masina pe care am rezervat-o, informatii cum am spus si mai sus despre fiabilitatea ei daca merita acei bani, probleme comune si la ce sa fiu atent cand o voi cumpara pentru ca fiecare masina sau model are problemele ei, astept in continuare cat mai multe sfaturi si explicatii de la voi pt aces model cu aceasta motorizare. Multumesc pentru raspuns DIESEL si daca mai imi poti da mai multe detalii si sfaturi legate de aceasta masina as fii foarte bucuros. BAFTA
        E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

        Comment


        • #5
          Cauta urme de rugina la caroserie si mai ales la suporturile pentru arcuri (cele din fata). Desi s-ar putea ca proprietarul sa le fi schimbat deja (Mercedes a facut recall pentru problema asta). Eu iti recomand acest model, dar anul sa fie 2000+
          Mi se pare putin cam ieftina masina respectiva...

          Comment


          • #6
            Multumesc pt sfat, ce imi da incredere pt aceasta masina este faptul ca propietarul s-a oferit sa mearga cu masina la service mercedes pt orice test, si masina a fost super intretinuta din spusele lui, am vazut toate pozele cu masina respectiva si arata super, interior si exterior precizez ca masina are carte service si vopsea originala, astept sfaturi si pareri despre acest model. Multumesc.
            E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

            Comment


            • #7
              Te agiti cam mult.Aici sfaturile si parerile se dau gratis,deci nu e nimeni obligat sa`ti raspunda instant.Vrei instant-iti cumperi Nescafe 3in1.
              1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
              2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
              Si o panarama de scuter

              Comment


              • #8
                Mda, foarte tare, observ ca gluma si caterinca asta de un anumit nivel totusi isi poate face simtita prezenta si pe acest forum, care dupa parerea mea crede-am ca este un forum serios la fel ca si numele pe care il reprezinta MERCEDES BENZ. Domnul meu cum te numesti tu MEZZO iti aduc la cunostinta ca nu sunt nici coca-cola, nici pepsi, nici cico sau chiar brifcor ca sa ma agit atat de mult si apropo in legatura cu acel instant de 3 in 1 nescafe il poti savura cu cea mai mare placere din partea mea, nu am obligat pe nimeni sa imi raspunda INSTANT, in fine RESPECT pentru acest forum MERCEDES BENZ si pacat ca mai sunt unii care il strica, unii care au prea putine simturi si devin chiar fara simturi.
                E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

                Comment


                • #9
                  Ai umplut de respect tot forumul,numai pe mine NU...Ce sa zic...IMI PARE RAU... )
                  Ce am zis eu,iti poate zice orice moderator de pe forumul asta.
                  Nu iti voi mai polua threadu`
                  1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                  2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                  Si o panarama de scuter

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by no problem View Post
                    Mda, foarte tare, observ ca gluma si caterinca asta de un anumit nivel totusi isi poate face simtita prezenta si pe acest forum, care dupa parerea mea crede-am ca este un forum serios la fel ca si numele pe care il reprezinta MERCEDES BENZ. Domnul meu cum te numesti tu MEZZO iti aduc la cunostinta ca nu sunt nici coca-cola, nici pepsi, nici cico sau chiar brifcor ca sa ma agit atat de mult si apropo in legatura cu acel instant de 3 in 1 nescafe il poti savura cu cea mai mare placere din partea mea, nu am obligat pe nimeni sa imi raspunda INSTANT, in fine RESPECT pentru acest forum MERCEDES BENZ si pacat ca mai sunt unii care il strica, unii care au prea putine simturi si devin chiar fara simturi.
                    N-ai obligat pe nimeni, dar te grabeshti al dracu de rau... plus ca vad ca reproshai ca nu ai primit raspunsuri repede... Pai ori nu te grabeshti, ori te grabeshti, hotarashte-te in pielea mea... Din partea mea, potzi sa fii si crizantema, nu numai pepsi, ca tot Vasile ma cheama... Mai ushor cu simtzul si bun-simtzul, cind vei fi membru mai vechi pe aici si vei aduce si ceva contributzie la forumul asta, nu numai sa vei fi venit mereu numai cu intrebari, nelamuriri si cerintze, atunci vei avea dreptul sa vorbeshti. Pina una-alta, lungul nasului, te rog... Nu ai vrea sa intri in conflict cu mine... Conflictele cu mine dureaza foarte putzin. Mai exact, itzi ard o banare si nu mai pupi never forum. Cu orice user te-ai loga si cu orice IP. Ashtept scuze reciproce. Nu foarte mult, ca stau prost cu rabdarea...

                    Comment


                    • #11
                      Imi cer scuze ca i`am sugerat colegului forumist sa serveasca un 3in1.Sunt mai darnic de fel.Sper ca se accepta.
                      1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                      2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                      Si o panarama de scuter

                      Comment


                      • #12
                        Salut, imi pare rau sincer pentru ca s-a interpretat intrun anumit mod, IMI CER SCUZE daca am jignit sau deranjat pe cineva, sincer nu imi sta in caracter sa jignesc sau sa deranjez atata timp cat si eu la randul meu nu sunt jignit. Respect acest forum si pe toata lumea pe care il viziteaza si mai ales pe cei care sunt membrii. Putin respect cred ca merit si eu atata timp cat si eu la randul meu ofer respect. Acest nume de MERCEDES BENZ s-a ridicat de-a lungu timpului prin seriozitate, calitate, servicii si respect. Inca odata imi cer scuze daca am jignit sau repet am deranjat pe cineva. Nu spun aceste lucruri ca voi fii scos din acest forum sau ca cine stie ca se poate intampla, le spun pentru ca asa am fost crescut si educat.
                        E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

                        Comment


                        • #13
                          Bun... Continuatzi pe subiectul thread-ului. Sper sa nu mai vad balarii, ca sincer sint cam satul...

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF