Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

AMG body kits

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AMG body kits

    Salutare,

    Am gasit pe net full AMG(replica) body kit cu 550 euro care include bara fata-spate cu tot cu proiectoare + praguri laterale,
    Se potriveste pe w211 facelift dar are si pentru modelul anterior dar la acesta trebuie schimbata grila fata..
    Ce vroiam eu sa zi defapt, ca sa comand un full body kit ma costa transportul 250$, si ma gandeam ca daca mai este cineva interesat sa achizitioneze un body kit pentru masina lui sa punem bani mai multi si sa comandam..
    Are pentru mai multe modele de Mercedes.
    Daca este cineva interesat puteti sa imi scrieti pe adresa stingaciu_bodan@yahoo.com

    Am atasat niste poze.
    Attached Files

  • #2
    Scuze, adresa este stingaciu_bogdan@yahoo.com

    Comment


    • #3
      Salut. Pai pune si saitu sa vedem si noi.
      Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

      Comment


      • #4
        Amg Body Kit W211 Manufacturers & Amg Body Kit W211 Suppliers Directory - Find a Amg Body Kit W211 Manufacturer and Supplier. Choose Quality Amg Body Kit W211 Manufacturers, Suppliers, Exporters at Alibaba.com.Car Bumpers


        Aici ai mai multe oferte, dar eu deja discut cu cineva sa achizitionez un body kit pentru masina mea ma costa 550$ fara transport, defapt este cam asa,
        440$ body kit
        150$ tva
        260$ transport cu vaporul din Shanghai
        850$ Total
        Asta ziceam, ca daca suntem mai multi sa comandam platim mai putin transportul, ceea ce este avantajos sa dai 600$ pe un body kit cu tot ce trebuie la el
        Last edited by ROYCOY; 11-21-2012, 18:14 PM.

        Comment


        • #5
          Am atasat factura care trebuie sa o platesc ca sa primesc body kitul
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Lucru ieftin si bun nu exista. Vad ca esti interesat sa cumperi ceva fara sa fii probat . Esti sigur ca se va potrivii chinezismele alea?

            Comment


            • #7
              De potrivit se vor potrivi, eu sunt curios ce va face cu taxele vamale. In mod normal ar fi cam 40-45% din valoarea de catalog, le vor scana la vama, nu vor lua in consideratie ce scrie pe factura, chiar daca scrie 50Euro.
              Oricum, succes, sa ne tii te rog la curent legat de costurile totale.

              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

              Comment


              • #8
                Eu sper sa fie ok tot..Cat despre body kit ca este chinezesc este egal cu zero, pun pariu ca si aia care le vand la 1500euro setul complet tot de acolo le iau..
                Cat despre taxele vamale o sa ma interesez maine sau saptamana viitoare in port sa vad cat sunt..Eu sper sa ma coste in jurul la 1000$...
                O sa va tin la curent cu ce am mai facut

                Comment


                • #9
                  Nu e asa de complicata treaba cu vama. Mai complicata e treaba cand descoperi ca sunt mai lungi sau mai scurte piesele. Si vorbesc in cunostinta de cauza cu kiturile comandate de pe net, mai ales de pe alibaba.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by ROYCOY View Post
                    Salutare,

                    Am gasit pe net full AMG(replica) body kit cu 550 euro care include bara fata-spate cu tot cu proiectoare + praguri laterale,
                    Se potriveste pe w211 facelift dar are si pentru modelul anterior dar la acesta trebuie schimbata grila fata..
                    Ce vroiam eu sa zi defapt, ca sa comand un full body kit ma costa transportul 250$, si ma gandeam ca daca mai este cineva interesat sa achizitioneze un body kit pentru masina lui sa punem bani mai multi si sa comandam..
                    Are pentru mai multe modele de Mercedes.
                    Daca este cineva interesat puteti sa imi scrieti pe adresa stingaciu_bodan@yahoo.com

                    Am atasat niste poze.
                    Asta si-a pus si Merski

                    Citeste aici : http://www.clubmercedes.ro/w211-kit-...159#post141159

                    Pozele nu se mai vad , dar uite masina lui la vanzare ( la altul, el a vandut-o acum vreo 1-2 ani) http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C26691385.html

                    Bafta
                    Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                    Comment


                    • #11
                      Pozele nu se mai vad , dar uite masina lui la vanzare ( la altul, el a vandut-o acum vreo 1-2 ani) http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C26691385.html

                      Bafta [/QUOTE]

                      Salut
                      Pai din cate vad eu masina arata foarte bine cu pachetul AMG..
                      A dat mai multi bani, si poate nu a vrut sa se complice cu vami si alte prostii, dar sincer prefer sa iau de acolo de cat sa le dau bani la jepcarii astia din Romania care transforma toate preturile in euro si mai pun 40% din valoare peste..

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by ROYCOY View Post
                        Pozele nu se mai vad , dar uite masina lui la vanzare ( la altul, el a vandut-o acum vreo 1-2 ani) http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C26691385.html

                        Bafta
                        Salut
                        Pai din cate vad eu masina arata foarte bine cu pachetul AMG..
                        A dat mai multi bani, si poate nu a vrut sa se complice cu vami si alte prostii, dar sincer prefer sa iau de acolo de cat sa le dau bani la jepcarii astia din Romania care transforma toate preturile in euro si mai pun 40% din valoare peste..[/QUOTE]

                        De multe ori, orice e ieftin se transforma in scump dupa o perioada. Comanda din china si stam de vorba cand e sa le montezi pe masina. Multe succesuri.

                        Comment


                        • #13
                          Salut baieti, a mai achizitionat cineva un body kit? ca vreau si eu unul.Dati de stire daca ceva, ma bag si eu. Multumesc
                          In lume exista doua feluri de masini, MERCEDES si altele. . . IS 99 KGB

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF