Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Classic->Elegance->Avantgarde

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Suna bine...chiar prea bine :P ma asteptam la mai mult sincer.
    http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

    Comment


    • #17
      Eu inca nu am avut onoarea sa conduc Mercedes sau alta marca, benzinar sau diesel, cu motor de la 2000 cmc in sus, si care atunci cand o calci in sa nu consume peste 10% in oras.
      Last edited by orca; 05-27-2008, 12:21 PM.
      .. ________ ..
      o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
      (Oo\==/oO)
      ..U...............U.
      Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
      http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

      Comment


      • #18
        Originally posted by orca View Post
        Eu inca nu am avut onoarea sa conduc Mercedes sau alta marca, benzinar sau diesel, cu motor de la 2000 cmc in sus, si care atunci cand o calci in sa nu consume peste 10% in oras.
        Poate tu o calci altfel )
        http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

        Comment


        • #19
          Vb serios.Si schimb numai in 3500-4000 de ture.Eu unu nu sunt de acord cu ideea ca daca motorul este mare consumul este mare.Un motor mare bine echilibrat consuma putin si mai ales daca e bine ingrijit.Am prieteni cu passat de 1.9 care consuma cat consum eu.Si eu pot merge cum merge el da el nu poate merge cum merg eu.

          Comment


          • #20
            Cum iti dai seama ce tip de piele ai (pe MB), (adica naturala sau artificiala)?
            Oo==oO

            Comment


            • #21
              De obicei la cea artificiala cand stai mult pe ea se infierbanta.Si la unele modele cea artificiala nu are acele gauri mici in scaune.

              Comment


              • #22
                Si cea artificiala are gaurele in scaune. Din cate stiu cea naturala are pe fetele de usa pliuri nu e dreapta.
                http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

                Comment


                • #23
                  Originally posted by sandu View Post
                  Bucuresti- iasi dus intors, in localitate mers cu 70km/h si in afara cu 140-150 km/h am scos un consum mediu de 5.3 litri.In iasi in oras la ora cea mai aglomerata cel mai putin am scos 7litri si in bucuresti am scos cel mai putin 8.5litri.
                  Daca o calc cat pot de tare nu creste consumul peste 10 in oras.
                  Dupa ce iam pus chip a scazut consumul cu juma de litru, consumele de mai sus sunt date inainte de ai pune chip.
                  Am facut ochii cat cepele la ce ai spus tu aici.
                  Adica chiar nu pot sa inteleg cum iti ia 5.5% cand mergi cu 140-150??? chiar nu pot sa inteleg, am exact acelasi motor fara chip, iar mie la 140-150 ia cel putin 7
                  Ca sa pot scoate in afara 5.3 cat zici tu acolo, trebuie sa prind cateva vai bune.... si o viteza medie destul de slaba de 70-75 .
                  De ex am facut botosani- iasi, mi-a luat 5.3, dar am mers domol si chiar foarte domol...
                  Tu ai mai facut ceva modificari la motor, in afara de chip, caci? in cazul de fata mi-as pune si eu chip, se merita din plin.
                  MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

                  Comment


                  • #24
                    "Dupa ce iam pus chip a scazut consumul cu juma de litru, consumele de mai sus sunt date inainte de ai pune chip."

                    Consumul dat de sandu e de dinainte de chip. Dupa a zis ca a mai sczut consumul cu 0.5%.
                    Nu poate sa scada consumul de la chipuri drastic. Asa imi puneam 2 si in marsarier mi se umplea rezervorul
                    http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Juve View Post
                      Si cea artificiala are gaurele in scaune. Din cate stiu cea naturala are pe fetele de usa pliuri nu e dreapta.
                      In primul rand cea artificiala arata mai urat, se vede de la o posta diferenta intre cele 2, in al 2-lea rand, exact ce a spus si sandu, se infierbanta mult mai tare , iar gaurele nu exista pe marginea scauneleor, ci doar pe mijloc si este optiune atat pe elgance cat si pe avangard, calitatea A II-a 1200 euro, calitatea I ,2000 euro.
                      Last edited by flavius89; 05-27-2008, 21:29 PM.
                      MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Juve View Post
                        "Dupa ce iam pus chip a scazut consumul cu juma de litru, consumele de mai sus sunt date inainte de ai pune chip."

                        Consumul dat de sandu e de dinainte de chip. Dupa a zis ca a mai sczut consumul cu 0.5%.
                        Nu poate sa scada consumul de la chipuri drastic. Asa imi puneam 2 si in marsarier mi se umplea rezervorul
                        Da, am inteles ca era vb in cazul de fata cu motorul standard, dar nici chiar asa 5.3 cand mergi cu 140-150.
                        5.3 am eu cand merg constant la 75 la ora, in momentul ala cutia baga a 5-a, si am cele mai putine ture.. 1300 parca.
                        Si faza ca nu consuma mai mult de10% in oras in modul cel mai agresiv.....basme...
                        Eu sunt fericit daca am media de 10% in oras, exact cat e la carte, iar cat depsre modul agrresiv.....mi-a luat odata 18% in 15 min (dar cu talpa la greu).
                        Last edited by flavius89; 05-27-2008, 21:27 PM.
                        MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

                        Comment


                        • #27
                          18%????nu are cum.e prea mult.Eu iam dat iasi pascani cat de tare merge masina aia.Cand am oprit imi iesea fum din placute.Schimbat numa in 4000 de ture si nu mia luat mai mult de 9.4.E prea mult 18.Atat ia un 320 benzina.
                          Si cand spun 140 nu am spus ca pana la 140 iam dat de sai sara motorul si la 140 sa ma opresc.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF