Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Sfat vanzare jante Amg 18'

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfat vanzare jante Amg 18'

    As dori sa-mi vand jantele dar sincer, nu prea stiu cat sa cer. Am mai gasit preturi de 600-650 euro pe janta fara cauciuc. Cat credeti ca valoreaza? Pret sa si reusesc sa le vand, cu tot cu cauciuc. Cauciucurile sunt Dunlop SP SPORT MAXX GT. Sunt noi, n-au nicio zgarietura, nimic, iar cauciucurile sunt merse decat 3000 km.


    Pozele sunt fictive dar arata la fel, tot de pe un E coupe.

    image hosting service

    image uploader
    16'' C350e
    16" 911 Carrera
    15" S350 Cdi

  • #2
    Daca vrei sa le vinzi repede undeva la 700 de euro iti iei pe ele, asta daca sunt noi, asa cum zici. Bafta la vanzare!

    Comment


    • #3
      Eu unul nu as da, sincer 600-650 eur/bucata niciodata (2400-2600 eur mi se pare aberant). Acum depinde de persoana si ce bani are... Poate gasesti si la banii astia, no comment.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Dj Sky View Post
        Eu unul nu as da, sincer 600-650 eur/bucata niciodata (2400-2600 eur mi se pare aberant). Acum depinde de persoana si ce bani are... Poate gasesti si la banii astia, no comment.
        Cumpar jante AMG styling III pe 18, modelul de pe CLS in 5 spite......ofer pret bun

        Comment


        • #5
          Parerea mea este urmatoarea: Orice produs asi are si cumparatorul, asa ca ai rabdare ca sa poti lua banii care-i ceri. Ca pret nu stiu dar te poti sa te documentezi de pe net.
          Revizii si reparatii instalatii climatizare auto si casnice.
          Reparatii frigidere, congelatoare, lazi si vitrine frigorifine.
          Onorez comenzi si in Bucuresti
          Tel. 0736375626 Marian

          Comment


          • #6
            Am inteles...nu stiam ca vreau sa-mi iau alt set si costa 3500 cu cauciucuri. Si nu vroiam sa dau diferenta foarte mare
            16'' C350e
            16" 911 Carrera
            15" S350 Cdi

            Comment


            • #7
              Avand in vedere ca sunt original si in stare buna, nu cred ca merita sa le vinzi, la noi cu siguranta vei primi pe ele mult mai putin cat costa un set nou (ceva de genul : vinzi 4 la pret de 2 ) . Cum ai si distantiere, pentru o schimbare de look mai bine incerci pentru inceput un set de arcuri mai scurte (H&R, Bilstein etc.) Te-ai gandit la un model anume pentru noile jante ?
              '90 G300 TD - W460
              '01 C220 CDI - W203
              '08 SLK 350 - R171
              '06 S320 CDI - W221
              '08 ML320 CDI - W164

              Comment


              • #8
                Nu prea vreau sa dau confortul pe aspect...Oricum masina este destul de rigida si probabil cu arcuri mai scurte ar fi si mai rau...Am ceva jante in minte care arata mai bine decat acestea de Amg...
                16'' C350e
                16" 911 Carrera
                15" S350 Cdi

                Comment


                • #9
                  Eu spun ca iti iei maxim 1.200 euro daca sunt originale. Astea sunt preturile. Mai bine nu le vinzi. Parerea mea.

                  Comment


                  • #10
                    Este extrem de putin...o astfel de janta noua e aproape 700 de euro...M am gandit sa iau undeva la 500 avand in vedere ca sunt ca noi
                    16'' C350e
                    16" 911 Carrera
                    15" S350 Cdi

                    Comment


                    • #11
                      Sunt jante deosebite dar sunt putini cei care apreciaza lucruri bune si originale.Decat sa-ti iei 300 de euro pe bucata eu zic sa le pastrezi.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Logan | Dacia Logan |Anulare DPF