Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

multimedia pe w211

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    salut,mie nu ami citeste cd-dvd-urile si nu stiu care ar cauza ,are display mare daca ami poate spune cineva ce ai lipseste as fi recunoscator

    Comment


    • #32
      Salut! Am si eu un w211 320 CDi Avangarde si vrioam sa va intreb ce format trebuie sa fie dvd-urile ca sa fie vazute in masina pe televizoare! Multumesc

      Comment


      • #33
        Originally posted by gianny View Post
        Salut daca te intereseaza 100 de euro este perfect functionabil si scuza intarzierea raspunsului
        si pe mine ma intereseaza problema.
        vinzi difuzoru ? ok
        dar mai departe ce fac cu el ?
        Statie de unde ? fire pana la el? Am inteles ca trebuie fibra optica pina la statie!
        Tu de ce vinzi difuzorul?

        Comment


        • #34
          Originally posted by matracion View Post
          Ma gandeam la asta mi-se pare interesant si nu exagerat de scump.... dar nu stiu nimic despre aparat ma gandeam ca a mai montat cineva asa ceva pe masina si imi poate da ceva sfaturi. http://car-audio.anunturi-auto.4tuni...e-9880355.html
          Ai grija ce cumperi .... ce ai gasit tu in anuntul ala pare tentant la pret dar poate sa fie fabricat pe vapor. Am inteles ca replicile astea nu prea au viata lunga si au tot felul de probleme. Mai bine mai cauti prin dezmembrari si cumperi ceva pe original .... asta daca se potriveste in spate la mufe.

          Comment


          • #35
            Pe mine m-ar interesa un cd changer original cu MP3 dar sa fie cu tot cu cabu de alimentare si cel optic...
            Daca stiti sau vedeti vre-unul de vanzare pe undeva va rog sa ma informati si pe mine. 0744.830.843

            Comment


            • #36
              audio system w211

              Salutare la toata Lume!
              Sunt posesor a unui W211 220cdi(2006) de aproximativ o saptamina, vreau sa zic ca e primul auto de marca MB. Am si eu citeva intrebari cu referire la Multimedia w211. In cazul in care am un sistem audio 50 APS care nu citeste MP3:
              1. e posibil sa montez o magazie MP3 sau nu merge mp3 trebuie doar cd audio?
              2. cam cit costa asa o magazie?
              3. sau poate ar fi mai bine sa montez un NTG 2.5?

              Multumesc anticipat!

              Comment


              • #37
                Originally posted by Bogdan Cip View Post
                Salut! Am si eu un w211 320 CDi Avangarde si vrioam sa va intreb ce format trebuie sa fie dvd-urile ca sa fie vazute in masina pe televizoare! Multumesc
                Salut colegu!Am si eu un e200cu navi mare,am cumparat 5 dvd-uri,am facut cam toate formaturile pe care le stiu si fara rost.Imi da acelasi mesaj DVD ERROR sau NO DVD,depinde d format.Ai gasit ceva format,iti merge akum,stie cineva ce trebuie facut?astept raspunsurile voastre,multumesc.

                Comment


                • #38
                  Am uitat sa specific ca e navigatia mare,cea originala a masinii.Ma gandesc ca ceva problema e din moment ce nu merge ca nu sunt nemtii asa de mandrii sa puna de forma butonul de Dvd si d fapt sa nu mearga.Va rog daca se poate sa imi spuna si mie care pb,pentru ca am incercat inclusiv cu dvd original cu un film nepiratat,neinscriptionat acasa la comp.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by matracion View Post
                    Ma gandeam la asta mi-se pare interesant si nu exagerat de scump.... dar nu stiu nimic despre aparat ma gandeam ca a mai montat cineva asa ceva pe masina si imi poate da ceva sfaturi. http://car-audio.anunturi-auto.4tuni...e-9880355.html
                    si eu am un 220 e din 2003 si as fi interesat de un multimedia deasta
                    a mai instalat cineva asa ceva
                    ce implica
                    eu am comand 20 pe masina

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF