Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Putin ajutor va rog pt. un E350-CDI Coupe !!!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Putin ajutor va rog pt. un E350-CDI Coupe !!!

    Acum cateva zile mi-a sosit noul E coupe 350 CDI si as vrea sa imi pun tobele de e500 difuzorul l-am gasit la pretul de 380 de lei dat ornamentele de E500 nu le gasesc nici cum cei de la mercedes aduc doar tot angrenajul de evacuare care ajunge undeva la 2000 de Euro cu tot cu manopera , mi se pare prea mult.

    Intrebarea e stie cineva unde pot gasii ornamentele?

  • #2
    Incearca undeva la dezmembrari, cauti pe net si-ti vin acasa.
    Last edited by Luxian; 03-30-2011, 00:52 AM.
    Revizii si reparatii instalatii climatizare auto si casnice.
    Reparatii frigidere, congelatoare, lazi si vitrine frigorifine.
    Onorez comenzi si in Bucuresti
    Tel. 0736375626 Marian

    Comment


    • #3
      Originally posted by andy2ndy View Post
      Acum cateva zile mi-a sosit noul E coupe 350 CDI si as vrea sa imi pun tobele de e500 difuzorul l-am gasit la pretul de 380 de lei dat ornamentele de E500 nu le gasesc nici cum cei de la mercedes aduc doar tot angrenajul de evacuare care ajunge undeva la 2000 de Euro cu tot cu manopera , mi se pare prea mult.

      Intrebarea e stie cineva unde pot gasii ornamentele?

      Rasfoieste Ebay'ul. intre timp fa'i si tu prezentarea la My Car

      Originally posted by nora-marian View Post
      inceatca undeva la desmembrati, cauti pe net siti vin acasa
      Mi'a placut asta
      Oo\=|=/oO

      Comment


      • #4
        Atunci daca vrei ceva original apeleaza la "casa auto" acolo sigur gasasti ce vrei plus meseriasi pe masura banilor lasati
        Revizii si reparatii instalatii climatizare auto si casnice.
        Reparatii frigidere, congelatoare, lazi si vitrine frigorifine.
        Onorez comenzi si in Bucuresti
        Tel. 0736375626 Marian

        Comment


        • #5
          Originally posted by nora-marian View Post
          Atunci daca vrei ceva original apeleaza la "casa auto" acolo sigur gasasti ce vrei plus meseriasi pe masura banilor lasati
          Am incercat dar pot aduce doar intregul sistem de evacuare pentru E500 care costa foarte mult si trebuie facute si anumite adaptari ....
          Last edited by Luxian; 03-30-2011, 00:52 AM.

          Comment


          • #6
            Salut. Lucrul asta l-am facut eu pe 250 cdi. Mie cei de la Mercedes mi-au dat si ornamentele...mai ales ca vin prinse in bara, nicidecum pe teava de la toba...
            16'' C350e
            16" 911 Carrera
            15" S350 Cdi

            Comment


            • #7
              Originally posted by Drey63 View Post
              Salut. Lucrul asta l-am facut eu pe 250 cdi. Mie cei de la Mercedes mi-au dat si ornamentele...mai ales ca vin prinse in bara, nicidecum pe teava de la toba...
              Ai niste poze ?
              La mine la 350 ies tobele ovale direct nu e prins niciun ornament pe bara cum e la S500 si la E500 sunt tobele scoase direct afara asa am vazut eu cel putin , daca reusestisa ma ajuti cumva mi-ai fi de mare ajutor
              Multumesc anticipat
              Last edited by Luxian; 03-30-2011, 00:53 AM.

              Comment


              • #8
                O sa postez poze cat de repede pot poze...Daca vrei iti las un VIN de e500 si iti dai comanda...costa 400 lei+tva fiecare ornament al tobei. Dar te rog ceva...am nevoie de un VIN de E350 cdi coupe pt niste piese si nu gasesc. Ajuta-ma te rog!

                Pozele sunt de pe net...o sa pun si cu a mea. Ornamentele nu au treaba cu evacuarea. Ele vin prinse pe bara si atat


                Last edited by Drey63; 03-31-2011, 13:01 PM.
                16'' C350e
                16" 911 Carrera
                15" S350 Cdi

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Drey63 View Post
                  O sa postez poze cat de repede pot poze...Daca vrei iti las un VIN de e500 si iti dai comanda...costa 400 lei+tva fiecare ornament al tobei. Dar te rog ceva...am nevoie de un VIN de E350 cdi coupe pt niste piese si nu gasesc. Ajuta-ma te rog!

                  Pozele sunt de pe net...o sa pun si cu a mea. Ornamentele nu au treaba cu evacuarea. Ele vin prinse pe bara si atat


                  Scuze dar ce este acela un VIN ?

                  Comment


                  • #10
                    Seria masinii...un cod dupa care poti sa o identifici. Am rezolvat oricum. Am facut conversia totala de E500 Destul de complicat dar arata magnific.


                    image upload
                    Last edited by Drey63; 05-16-2011, 18:46 PM.
                    16'' C350e
                    16" 911 Carrera
                    15" S350 Cdi

                    Comment


                    • #11
                      Mai ai nevoie de poze/detalii?pt tine la 350 e usor de facut conversia. La mine a fost problema ca masina mea avea toba doar pe stanga
                      16'' C350e
                      16" 911 Carrera
                      15" S350 Cdi

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Drey63 View Post
                        Mai ai nevoie de poze/detalii?pt tine la 350 e usor de facut conversia. La mine a fost problema ca masina mea avea toba doar pe stanga
                        la mine ar fi mai usor avand in vedere ca am 2 tobe dar in mare la ce costuri m-ar ajunge?

                        Comment


                        • #13
                          Bara e 400 lei si ornamentele sunt 800-900 lei. Nu mai stiu exact. E destul de usor la tine. Fa-ti conversia de 500 ca arata super bine
                          16'' C350e
                          16" 911 Carrera
                          15" S350 Cdi

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF