Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Posesor de un w 210 motor 2000 benzina

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Posesor de un w 210 motor 2000 benzina

    Salutari la toata lumea , dupa cum spune si titlul sunt un nou detinator de un w 210 2000 benzina . Am si eu cateva nelamuriri despre el mentionez ca mai am un 124 motor 250 turbo diesel . Masina de am cumparat-o are 150000 de km (sunt sigur de ei )cu carte service . Masina e impecabila merge perfect interiorul e intact . Intrbarile mele sunt urmatoarele : cam cat consuma si ce tipuri de probleme asi putea intalni la ea pe parcursul anilor tinand cont ca masina e din august 1996 . unic propietar .Multumesc anticipat pentru raspunsuri , si mai am o intrebare nu mai gasesc pe aici pe forum unde bag numarul vin si imi da toate datele despre ea , incerc sa revin cu poze .

  • #2
    Felicitari.

    Scrie VIN-ul aici si poate vede un coleg care sa ti-l decodeze .

    Probleme la w210 E 200
    - calculatorul de injectie
    - rugina la aripi (fata / spate) , la gaurile unde se baga cricul , pe chestia aia de sub far si deasemenea sub stopuri.

    Sa mai scrie cei care au modelul
    Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

    Comment


    • #3
      Salut , am revenit cu vin WDB 210035-1A-070905 si am si eu o curiozitate cam cat consuma . 124 MEU diesel mi se pare car ar consuma mai mult decat benzinarul 210

      Comment


      • #4
        Apropo de rugina eu stau in spania si aici la mine iarna sub 6 - 7 grade nu este de zapada nu mai vorbesc

        Comment


        • #5
          Chiar nu e nimeni pe aici care sa descifreze un cod vin .

          Comment


          • #6
            salut
            eu am achizitionat de curand un E 200 benzina kompressor. Iti pot da doar consumul in oras care este de 13-15l/100km. In afara am mers doar 450 km si mi-a consumat cam 8-8.5l. Tb sa mentionez ca 100 km au fost pe autostrada unde am mers constant cu 130km/h

            Comment


            • #7
              Pe langa ce a spus colegul W124RESEARCHER referitor la rugina, sa mai fi atent la incuietoarea de la portbagaj (rugineste in jurul ei) si mai ales la suporturile superioare ale arcurilor fata. Acestea ruginesc si la un hop mai mare se pot rupe de pe lonjeroane si zboara arcul afara. Masina ramane totusi controlabila pe drum, atata ca se pune cu botul pe jos si daca ai norocul sa-i fi pus niste roti mai mari decat zice la carte pe ea, acestea se vor propti in aripi.
              Acolo se aduna apa si mizerie si indiferent unde ai sta tu, in Spania sau Australia, acestea sigur vor fi luate de rugina.
              Urca masina pe elevator, curata bine acolo la suporti mizeria si da cu niste grund de protectie. De asemenea cand speli masina, baga jetul de apa de jos in sus la rotile fata.
              Cu stima!

              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

              Comment


              • #8
                Code:
                Engine number ...    111942 00 005889
                Sales des. ......    E200
                Order number ....    0 5 577 17277
                Transmission ....    717417 06 929580
                Equipment .......    001A
                Paint/code 1 ....    702
                Lamps ...........    HELLA
                Delivery date ...    8 960105
                
                
                SA codes:
                
                533                    SPEAKERS FRONT AND REAR - WITHOUT RADIO
                570                    FOLDING ARMREST, FRONT
                580                    AIR CONDITIONING
                593                    ALL-ROUND WD-GREEN GLASS,HEATED REAR WINDOW-ESG,BF
                984                    COC DOC., DELETION OF VEHICLE REGISTRATION DOC.
                000A                FABRIC, ARISTA / CARUSO
                702                    RANGE OF DELIVERY OF SKD VEHICLES - VIETNAM
                001A                Unknown
                
                
                SA numbers:
                
                83  57558/04                          (no designation available)
                58  14178/03                          (no designation available)
                83  57516/04                          (no designation available)
                82  57542/10                          (no designation available)
                73  57512/10                          (no designation available)
                22  12412/37                          (no designation available)
                ...

                Comment

                Working...
                X
                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF