Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Dealeri

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dealeri

    Buna !
    Sunt mai nou pe acest forum, am cautat pe aici dar n-am vazut vreun post sau categorie de "bârfe despre dealeri", care sunt mai seriosi, care sunt ţepari...

    Rog un moderator să mute acest post în locul potrivit daca exista unul...

    Ştie cineva ceva despre dealerul : www.webcar.ro ??? e bine sau rău famat ?

  • #2
    Fereste-te de astia de la : www.w ebcar. ro, sunt samsari.
    Banuiesc ca nu-i cunosti, ca altfel nu ai fi intrebat de ei . Oamenii manaresc masinile, dau kilometri inapoi. Total neseriosi.
    Last edited by paul_p; 08-07-2013, 23:33 PM.

    Comment


    • #3
      Ai relaþionat cu ei în vreun fel ? ai cumpãrat ceva de la ei ?

      Pe site-ul lor afirma ca aduc la comanda ce maºinã alegi tu de pe site-urile strãine, si cã asigurã leasing prin Volksbank. Asta mie mi se pare incitant.

      Comment


      • #4
        Incitant, cu adevarat incitant. Edi, ne lasi cu reclama asta ieftina?

        Crezi ca nu ne-am prins ca incerci, stangaci, sa faci reclama mascata acelui site?
        Last edited by paul_p; 08-08-2013, 15:13 PM.

        Comment


        • #5
          A cumparat cineva vreo masina de la ei ? Sunt tepari ? Ceva dovezi ?

          sigpic

          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

          Comment


          • #6
            Eu nu am auzit de ei pana acum. I-am raspuns in gluma, doar pentru ca topicul prea aducea a reclama.

            Comment


            • #7
              Paul, chiar eºti paranoic ca sã nu zic mai rãu !
              Raspunde la întrebare daca ºtii ceva , dacã nu > lasã-mã-n durerea mea.

              Cum adicã ??.... faci afirmaþii grave despre ei , eu o iau de bunã, apoi 2 rânduri mai jos îmi spui cã de fapt nici n-ai auzit de ei ???? Esti handi cu capul ????

              Cum trebuia sã pun întrebarea ca sã fii tu satisfãcut ??? ºi ca sã nu-mi cauti nod în papurã ?
              ------------------------------

              Gãsesc reclama lor agresivã în multe locuri pe net si era normal sã mã incite, pentru cã ei ar putea fi soluþia pentru nevoia mea de achizitie.
              Last edited by Edi; 08-08-2013, 20:05 PM.

              Comment


              • #8
                Mai nenica, incearca sa fii civilizat, in masura in care esti in stare. De chestia aia cu handi cu capul poti sa-i intrebi pe membri familiei tale, nu pe mine.

                Eu ti-am vorbit frumos si am explicat ca e cel putin ciudat cum primul tau post pe forum s-a referit fix la aia, folosind si niste expresii ca nuca in perete: "e bine sau rău famat", "Asta mie mi se pare incitant".

                Cu atat mai mult cu cat aia nici sunt delaeri. E pur si simplu un site gen autovit, in care cei care au ceva de vanzare posteaza un anunt.
                Deci nu se poate pune problema daca ei sunt sau nu seriosi, ca nu vand nimic si nici nu au vreo raspundere pentru anunturile puse de altii.
                Last edited by paul_p; 08-08-2013, 22:26 PM.

                Comment


                • #9
                  Si mie-mi pare reclama mascata, la prima dovada clara zbori cu tot cu webcaru'.
                  https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                  Comment


                  • #10
                    Mãi Paule, civilizat trebuia sa fii tu ºi sã nu te bagi în vorbã daca nu aveai chef sã mã luminezi !!... ºi în niciun caz nu trebuia sã mã induci in eroare !!! ºi asta înseamnã civilizatie !!
                    Faptul cã tu nu ai folosit cuvinte "politically incorrect", NU te scapã de epitetul meu !!

                    Expresii ca "nuca-n perete" li se par celor care nu citesc pe an nici mãcar o paginã de ziar, si atunci astfel de expresii ne-maneliste îi amuzã ºi angoaseazã.
                    Cum trebuia sã întreb ceea ce mã interesa ca sã te simþi tu în largul tãu ?... "Care ºtiþi bã ceva despre hãia, mânca-v-aº gura voastrã ?" ?
                    Îmi cer scuze cã am folosit expresii elevate.... ce sã-i faci ? copil de profesori... am rãmas cu sechele de la prea multe facultãþi... promit sã nu se repete !..

                    ªi cum trebuia sã fie primul meu post ca sã nu sari în sus isterizat ?.... "Care ai, bã, o pungã de seminþe ?"
                    Dacã sunt nou pe aici nu trebuia sã existe un început ?? trebuia sã trec direct la întrebarea a 100-a ???
                    --------------------------------
                    offtopic : Civilizatie mai înseamnã ºi sã scrii corect ! "membri" în cazul de mai sus se scrie cu 2 de i !!!..... mai refã ºi tu clasa a 3-a primarã.... roag-o pe dna.învãþãtoare sã te mediteze !
                    ------------------------------

                    ªi ce aveau "ãia" de zici cã am sãrit fix la ei ?? sunt interziºi aici pe forum ?? "Nomina odiosa" ??
                    Pe cine vrei sã întreb despre ei dacã nu pe voi ????
                    Era aºa ciudat cã am întrebat de ei, din moment ce te împiedici de reclama lor peste tot pe net ??
                    De unde sã ºtiu eu ce sunt ei ?? daca pe prima paginã scrie clar : "Doreºti o maºinã ? Cãutarea a luat sfarsit ! Contacteaza-ne si de restul ne ocupãm noi !"....... Lucru confirmat si pe alte pagini ale site-ului lor !
                    Ce D-zeu vrei de la mine ??? .... vrei sã fiu expert în lumea MB ??? sã ºtiu tot ce miºcã în piaþã ? ºi cum miºcã ???...... dacã ºtiam asta nu mai aveam nevoie sã intru aici sã cer lãmuriri !!

                    Comment


                    • #11
                      colegul Cutaresku, dacã a cere relaþii despre un dealer este o crimã abominabilã, eu zic sã mã "zbori" de pe acum !

                      Comment


                      • #12
                        Colegu' Edi unde-i ,,civilizatia'' in postul tau de mai sus?

                        Comment


                        • #13
                          Daca posturile de genul celor de mai sus se vor repeta, se va lasa cu inchidere si pauze. Cine stie ceva despre dealerul mentionat e liber sa posteze nestingherit.
                          https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                          Comment


                          • #14
                            Edi, eu nu am facut nicio referire la persoana ta: nu ti-am spus nici ca esti idiot, nici ca esti handicapat, nici ca esti un analfebet care nu e in stare sa faca corect un acord.

                            Originally posted by Edi View Post
                            ce sã-i faci ? copil de profesori... am rãmas cu sechele de la prea multe facultãþi... promit sã nu se repete !..
                            [...]
                            --------------------------------
                            offtopic : Civilizatie mai înseamnã ºi sã scrii corect ! "membri" în cazul de mai sus se scrie cu 2 de i !!!..... mai refã ºi tu clasa a 3-a primarã.... roag-o pe dna.învãþãtoare sã te mediteze !
                            ------------------------------
                            Nu degeaba se spune ca prostul nu-i prost destul daca nu e si fudul. La mine macar a fost o eroare de typo, dar la tine dezacordul asta e cat casa:
                            Originally posted by Edi View Post
                            Buna !
                            Ştie cineva ceva despre dealerul : www.rar car.ro ??? e bine sau rău famat ?
                            De mitocani e plina lumea. Probabil ca asa ai fost educat, in familia ta de profesori...
                            Last edited by paul_p; 08-09-2013, 17:46 PM.

                            Comment


                            • #15
                              Gata!Topicul se inchide.M-am saturat de scandal.

                              @paul_p modifica locatia de la profil.

                              sigpic

                              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF