Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Sfat achizitie w202 c200

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfat achizitie w202 c200

    Am gasit de curand o masinuta de vanzare care ar fi pe placul meu insa am ceva dubii cu privire la ea asa ca am hotarat sa va cer sfatul:
    Este vorba despre un Mercedes C200, model w202, combi, an 2000, 170 000km.
    As fi interesat daca imi poate spune cineva ce motoare de 2000cmc s-au montat din fabrica pe acest model si ce norma de poluare au, intrucat eu am banuiala ca motorul nu este al ei.
    Masina este de culoare albastra insa acum e colantata integral in negru. . .

  • #2
    Va salut !
    Eu stiu ca pe W202 s-au montat 3 tipuri de motoare benzina si 1 tip diesel cu cilindrea de 2000 cmc. (Posibil sa fie mai multe)

    Benzina
    1 - din 1993 pana in 1997 - 111.941 - 136 CP
    2 - din 1997 pana in 2000 - 111.945 - 136 CP
    3 - nu stiu anii, insa a fost motorul Kompressor de 192 CP

    Diesel
    Cel clasic fara turbo, de 75 CP
    Posibil sa fie si unul CDI cu turbo, dar nu stiu sigur daca are 2000 cmc sau 2200 cmc.

    Pentru mai multe detalii ai un link mai jos cu toate motoarele de Mercedes.

    M102.980, M102.982, M102.983, M102.985, M102.987, M102.990, M102.991, M103.940, M103.941, M103.942, M103.943, M103.980 (300E), M103.981, M104.900, M104.942, M104.943, M104.944, M133.980, M100.980, M100.981, M100.985, M102.910, M102.919, M102.920, M102.921, M102.922, M102.923, M102.9..
    W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
    http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

    Comment


    • #3
      Va salut, acest tip de masina C200 din anul acesta este vorba categoric de un motor de 2200 centimetri cubi, difera doar puterea fata de c220.
      Si ca norma de poluare sunt euro3.
      Singuril motor cu capacitatea cilindrica de 1997 s-a pus pe W202 care a specificat si colegul Marele Alb, este acel motor cu 75 de cai, si are norma de poluare euro1. (desi in Brief specifica clar ca este Euro2, dar degeaba ca la noi RAR-ul tot Euro 1 il scoate.)
      Bafta.
      Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
      Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

      Comment


      • #4
        Multumesc de raspunsuri.
        Sper sa ajung la ea saptamana viitoare si sa ii vad si actele. Proprietarul spune ca e c200 cu motor de 2000cmc, an 2000, ori asa cum spune Jacob , nu am gasit configuratia asta de an/model nicaieri. (de aceea am si postat aici)
        Daca motorul a fost schimbat pe ea si s-a pus mai mic (asta banuiesc) o sa am ceva probleme la inmatricularea in Romania?

        Comment


        • #5
          Ba a fost montata evident si motorizarea de 2.0 litri benzina, ce produce 136 cai / 5500 rpm si 190 Nm cuplu maxim. a fost folosita pe W202 si W210

          Jacob, el nu a spus ca este vorba de un C 200 CDI, astfel incat sa fie motorul de 2151 cmc, cu 102 CP.
          A spus simplu C 200, de aici deducem ca este vorba de motorul pe benzina de 1998 cmc.
          Last edited by E200CDI; 02-22-2012, 23:39 PM.

          Comment


          • #6
            N-a zis daca-i benzina sau dizăl , dar putea sa ceara seria VIN.

            Mai ales ca tot intreaba daca s-a schimbat motorul ...

            Deci scrie seria VIN !
            Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

            Comment


            • #7
              Eu ma gandeam ca este vorba de motorizare diesel, la cele cu benzina e alta treaba, daca e C200 inseamna ca motorul este de capacitate 2000 centimetri cubi.
              Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
              Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

              Comment


              • #8
                Masina e diesel. Sper sa fac rost de VIN cat mai curand si atunci se lamureste treaba.
                Posesorul masinii zice ca e diesel de 1997cmc ori nu am gasit nicaieri c200, w202, din anul 2000 cu acest motor de aici si suspiciunea...

                Comment


                • #9
                  Este cineva dintre utilizatorii forumului, posesorul acestui autoturism? Sau cunoaste cineva masina? Imi place mult si ma intereseaza pentru achizitie.

                  Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                  LEDFOTON - import si distributie corpuri de iluminat cu led.

                  Comment


                  • #10
                    Frumusica...

                    Destul de dotata masinuta...frumos si volanul si cam toate optiunile posibile la acea vreme(mai putin xenon)..insa...eu am o mare teama de fiecare data cand vad o masina cu cutie automata la care butonul sta in W(winter) pe uscat...in timp duce la o uzura prematura a convertizorului..deci...atentie la cutia de viteze.In rest pare o masina cu ceva prezenta scenica

                    Comment


                    • #11
                      Care e treaba cu butonul W ... eu am avut cutie automata pe W202 dar nu am avut acest buton ??? Ce este, la ce foloseste?
                      LEDFOTON - import si distributie corpuri de iluminat cu led.

                      Comment


                      • #12
                        Butonul ,,W'' se foloseste iarna ca sa nu patineze masina.Nu se smuceste masina la plecarea de pe loc dar consumul e putin mai mare in modul,,W''.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF