Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

C200, 95

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • C200, 95

    As vrea sa stiu cum se descurca modelul din 95 cu motor 2000diesel fara turbo
    Last edited by mircea600sel; 04-06-2011, 05:44 AM.

  • #2
    Va salut, greu se descurca, va manaca sfintii din cer la depasiri.
    Ganditi-va numa ca are doar 75 de cai la ditamau caroserie de 1,5 tone + pasager eventual ceva bagaje.
    Eu am motorizare 2,2 de 95 cai fara turbo binenteles si este puturos, dapoi unu de 75 cai, tuluai mama.
    Oricum daca va place sa mergeti linistit si aveti rabdare este bun, ca are consumul mic si taxele sunt mici.
    Succes.
    Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
    Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

    Comment


    • #3
      Salut,
      Un diesel in mintile lui de 2.0 din punctul meu de vedere se descurca excelent in depasiri in a 4-a, cu caroserie de 1.7 tone + pasageri, pana in 1800-2000 de ture este mai lent dupa acest prag din punctul meu de vedere nu mai sunt probleme, om 601.

      Comment


      • #4
        Sustin parerea lui Jacob.W202 sunt masini grele,cu tabla si ramforsari de neam prost.orice motorizare cu pana la 100 cp,este puturoasa,ca sa urnesti 2 t din loc.bafta.
        LEDFOTON - import si distributie corpuri de iluminat cu led.

        Comment


        • #5
          Dupa parerea mea nu se merita sa cumperi un c200d sau 220d doar daca ai motorina gratis
          Se misca foate greu fac 0-100 km/h in apoximativ 19 repsectiv 17 sec ce ce e mai slab ca o dacie 1300
          Au taxe mari comparativ cu puerea si confortul care il ofera si o intetinere mai scumpa mai ales la aceste modele vechi si alte probleme specifice diesel vechi.

          Comment


          • #6
            Dragul meu Iulian, aici trebuie sa te contrazic cu intretinerea scumpa, mai fiabil ca si un W202 diesel nu gasesti!
            Eu de cand am masina de aproape 2 ani si jumate, si am schimpat la el flansa de la cardan dinspre cutie, capetele de bara si pivotii de la rotile din fata, si am facut cu el 50.000 km.
            Vedeti numa cat coasta piesele la W203 sau W204 si cat de des sunt probleme cu aceste modele, mai ales cu cele diesel!
            Referitor la sprint al meu cum are 95 de cai de la 0-100km ajung in 14 secunde.
            Dar faptul ca este vorba de un motor de 2200 mi se pare putin.
            Daca totusi cine doreste sprint si viteza il recomand varianta C-180 benzina.
            Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
            Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

            Comment


            • #7
              eu mai am un golf2 diesel 1.6 turbo


              nu ma intereseaza c200 sa se infiga, ma intereseaza un consum redus de motorina

              edit: aceasta este masina pe care am pus ochii si am vorbit cu propietarul



              deci taxa mica si consum redus ma intereseaza la el
              Last edited by nyl; 04-06-2011, 14:53 PM.

              Comment


              • #8
                Asa din poze arata bine masina, daca nu va intereseaza sprintul asa cum ati scris atunci este masina ideala, din orice punct de vedere.
                Consumul este bun la motorul asta, si si intretinerea este foarte ieftina.
                Sa verificati totusi din punct de vedere al ruginii ca tare mi se pare ca a fost vopsita.
                Succes.
                Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
                Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

                Comment


                • #9
                  Da jacob ai dreptate sunt fiababile motoarele clasice diesel si au putina electronica nu numai la mercedes majoritatea si cele vw 1.6d 1.9d si altele.
                  w202 este bine facut si foate fiabil.
                  In legatura cu demajul in 14 secunde nu te cred c220d da 0-100 in 17.4 secunde nu ai de unde sa scoti 14 secunde 3 secunde e o diferenta foarte mare fara suparare http://www.youtube.com/watch?v=KbW36xPs_A0
                  la sfarsitul filmuletului ai si datele tehnice.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by nyl View Post
                    edit: aceasta este masina pe care am pus ochii si am vorbit cu propietarul



                    deci taxa mica si consum redus ma intereseaza la el
                    La 3000e cauta si tu macar una cu A/C ...

                    Si in general , sa te uiti sa nu fie ruginite.
                    Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                    Comment


                    • #11
                      nu cred ca se gasesc

                      Comment


                      • #12
                        Buna ziua.Aici puteti gasi datele tehnice cam la orice masina http://quattroruote.it/tutte_le_auto/listamarche.cfm

                        Comment


                        • #13
                          Salutare nyl.am vazut pe ce masina vrei tu sa dai 3000 E,cred k faci o mare prostie.eu am dat C din 96,AC,4 airbaguri,electric fata ,etc,jacob stie masina ,la 185 000 cu 2500 E.pei la 316 000,mai mult de 2000 daca arata bine nu merita.sfatul meu si cred k al tuturor.
                          LEDFOTON - import si distributie corpuri de iluminat cu led.

                          Comment


                          • #14
                            Da, multi ar dori sa aiba o asa masina cum a fost a ta Dorine, credema.
                            Dar intodeauna se poate la bani putini o masina buna.
                            In orice caz vad si acuma anunturi cu C-uri din 94-95, care au preturi de 4-5000 Euro!
                            Nu degeaba au pretul asta, dar oricum cum e vorba aia: Mercedes si restul.
                            Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
                            Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

                            Comment


                            • #15
                              am luat o mazda rosie din TM cu 550euro pe post de donator sa fac mazda curenta, dupa le vand pe ambele deci am timp sa gasesc un mercedes bun

                              ceea ce nu suport este ca majoritatea pun pretul pe marca, nu pe conditia in care este, am vazut c220 cu 3500euro si nu vroia sa lase la el, avea si rugina multa

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF