Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Probleme lumini w204

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme lumini w204

    Salutare la toata lumea!Am o problema cu luminile mai exact cu poziția care imi rãmâne numai pe o parte aprinsa cand cheia este scoasã din contact iar blocul de lumini pe Off si masina blocatã!!mi se aprinde si se stinge si pana nu deblochez masina si aprind poziția si o stâng nu scap de aceasta problema !! Va rog sa ma ajutați cu in sfat cv!!ms

  • #2
    Incearca sa faci o proba sa vezi daca pe AUTO tot asa face.Stiu pe cineva care ii facea tot ceva in genu sau i se aprindea si se stingea faza lunga sau doar un far in mers sau cand invartea rotita pe faza scurta se stingeau toate becurile.A lasat pe AUTO si nu mai are probleme dar e solutie temporara!
    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

    Comment


    • #3
      Da si eu am aceeasi problema ramane aprinsa pe partea dreapta daca este pe off , pune pe auto si scapi de problema, daca gasesti alta rezolvare spune ne si noua , salutare.

      Comment


      • #4
        De multe ori butonul de lumini la w204 prefacelift, se strica, un fel de problema de fabricatie - cele care au si pozitia 0.

        In timp problema se agraveaza si chiar pe Auto te poti trezii fara baterie dimineata sau mai rau, fara faza scurta in mers.
        Deasemenea, la o diagnoza a SAM-ului fata apare defect legat de buton.

        Toate astea daca masina nu are xenon chinezesc montat aiurea prin faruri. Butonul de lumini, impreuna cu cel de avarii, cu stergatoarele si inca ceva, sunt pe o magistrala (LIN) f usor de perturbat.

        Butonul nou e destul de scump si la fel de prost construit, noi am gasit o solutie f buna cu inlocuirea acestuia cu un model f rar care s-a montat pe un model de w212.
        http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


        www.mbretrofit.ro

        Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

        Comment


        • #5
          Poti posta un cod pentru butonul care il montati voi?
          Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

          Comment


          • #6
            Da..va multumesc frumos si poate ne pui un cod produs pentru w212 ms mult!

            Comment


            • #7
              A 212 545 02 04 9107 250lei + TVA, montaj inclus, garantie 1 an.
              Attached Files
              Last edited by cl600; 09-08-2016, 18:38 PM.
              http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


              www.mbretrofit.ro

              Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

              Comment


              • #8
                Banuiesc ca mi pe poti trimite si prin curier daca am nevoie.O sa il examinez pe al meu daca mi se pare ca face figuri comand numaidecat!
                Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                Comment


                • #9
                  Daca il freci, lovesti sau ii cauti nod in papura, gasesti motiv sa il schimbi. Daca nu lasa pozitoo aprinse peste noapte si mai ales daca nu plange SAMF dupa el, lasa-l in pace.
                  http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


                  www.mbretrofit.ro

                  Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

                  Comment


                  • #10
                    Pe diagnoza nu apare nimic nici un fel de problema.Dar cum am vorbit si cand ne-am vazut personal imi place sa fac lucrurile din timp mai ales alea care imi pot pune probleme.Pentru ca cel putin din postura mea de unde stau s-a mai intamplat sa trebuiasca sa fac bagaj si intr-o ora sa plec la drum de 1600 de km pentru o urgenta familiara in Romania deci nu imi per it ca masina sa nu fie pusa la punct.Verific apoi te voi anunta cu un telefon sau pe pm daca va fi cazul oricum e bine de stiut ca le gasesc la tine!
                    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                    Comment


                    • #11
                      Va salut! Astazi am observat ca nu mi se mai aprinde lumina la comutator, e ca si cand ar fii tot timpul pe 0. Vreau sa intreb, e vreo siguranta, led ars sau e comutatorul pe duca?
                      Attached Files
                      Last edited by Florin_WES; 12-12-2017, 21:27 PM. Reason: Ți-am modificat să apară poza.

                      Comment


                      • #12
                        In poza apare ca ai farurile aprinse ce alta lumina mai trebuie, atat cat e pe auto se aprinde cand ai da comanda senzorul de lumini.

                        Comment


                        • #13
                          Colegul se refera cred , la comutatorul in sine ca nu e luminat.
                          Asta de obicei nu se aprinde la intuneric doar ?

                          Comment


                          • #14
                            Ce spunea colegul b97dmt ma refeream ( luminile de parcare , 0 , auto etc) , era intuneric afara , poza am facut-o intr-o parcare. De asta pare lumina. Normal stiu ca lumina parca ca si lumina de pe „butonul“ de care invarti.

                            Comment


                            • #15
                              Nici al meu nu se aprinde sus deloc , eu tocmai am luat de la colegul cl600 buton si il voi schimba , cred ca sambata fac treaba asta si daca vrei iti spun dupa daca exista vreo schimbare , daca se aprind si eventual am sa demontez si butonul vechi sa fac niste teste pe el si iti spun

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF