Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Indicator combustibil w203

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Indicator combustibil w203

    Va salut domnilor.
    Am citit forumul dar nu am gasit o problema asemanatoare asa ca m'am gandit sa va intreb direct
    Am un mb w203/2000 si am avut probleme cu calculatorul sam spate -cel din portbagaj-
    Nu mergeau pozitiile, stopul pe frana semnale ma rog tot ce este pe spate
    L'am scos am curatat mufele dar degeaba. Calculatorul era mort -sau aproape mort- asa ca am cumparat unul nou.
    L'am montat pe cel nou toate bune si frumoase dar nu'mi mai indica nivelul combustibilului din rezervor si nici range-ul.
    De curiozitate l'am pus pe cel vechi la loc luminile pe spate nu functioneaza in schimb acul de motorina merge.
    Am uitat eu sa fac ceva cand l'am montat? Trebuie vreo setare ceva?
    Ce ma sfatuiti sa fac ? Va multumesc
    Last edited by Robert; 08-11-2008, 15:40 PM.

  • #2
    Daca cele doua piese nu au acelasi cod (nici macar o cifra sa nu difere) s-ar putea ca nici sa nu reusesti sa faci ceva cu ele. Verifica intai codurile celor doua piese si daca difera comanda sau cauta-l pe cel care l-ai avut initial.

    E posibil sa mai fie si o eroare aparuta in urma demontarii primului. Pe tester ai bagat-o? Poate iese ceva in urma unei testari...

    Comment


    • #3
      Robert probleme cu indicatorul la benzina am avut si eu dar la mine era cu totul o alta cauza, cand am fost adus masina din Germania am aduso pe platforma si s-a cam zapacit plutitorul in rezervor si nu mai vroia sa-mi indice combustibilul, a tb sa raman in pana prostului si sa ma zdrangane putin ca sa isi revina...iar acu merge...dar vad ca la tine e cu totul altceva, numai cu testerul ai sa ii dai de capat...bafta

      Comment


      • #4
        Astazi am verificat seriile asa cum m'a sfatuit florineasca. Sunt identice .
        Pe tester am puso de 2 ori .
        1 mi-a zis ceva ce nu pot sa reproduc pt k nici el nu intelegea ce zice :|
        Al doilea tester un baiat recomandat a pus masina pe laptop dar nu reusea sa incarce softul
        Nu stiu daca ma exprim corect se incarca ca la windows si la un moment dat se bloca si dadea eroare.
        Mi-a spus ca nu poate intra in softul masinii si mi'a dat si o solutie .
        Cica ar mai trebui ceva setat la sam-ul ala nu se monteaza asa pur si simplu masina trebuie sa'l recunoasca. Asa o fi ?
        Din cauza ca nu il poate seta pe masina mea a zis :"mai treci frate pe aici sa prind 1 C Class dasta si sa pun sam-ul pe ala si sa-l setez acolo apoi il montez la tine"
        Mai are rost sa zic cate drumuri am facut?
        Pana la urma trebuie sa fie o solutie dar care o fi aia???
        Last edited by Robert; 08-12-2008, 17:58 PM.

        Comment


        • #5
          fa vizita la o reprezentanta mercedes...

          Comment

          Working...
          X
          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF