Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Navigatie w203

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Navigatie w203

    salut,m-ar interesa sa-i pun navigatie dar nu vreau sa fiu pacalit,deci cam care ar fi preturile modele ar fi indicate(modele nu modeluri,se conjuga in gen nr si caz cu subst detrminat la feminin navigatie)

  • #2
    Din punct de vedere economic, practic si eficent, cred ca mai bine ieshi cu un sistem GPS portabil.
    .. ________ ..
    o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
    (Oo\==/oO)
    ..U...............U.
    Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
    http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

    Comment


    • #3
      Cam asta e modelul pana la facelift. Si pe mine ma intereseaza. Am vorbit cu cineva care aduce si a zis 700 E. Stie cineva daca merge soft de Romania pe el si daca mai are si alte functii ? (TV, DVD, )
      Last edited by VLADD; 12-23-2009, 23:44 PM.

      Comment


      • #4
        Si eu am vrut sa iau insa avand in vedere ca circul cel mai mult in Romania nu este eficient, plus ca nu are hartile pentru romania. Cel mai bine este sa cumperi un sistem gps portabil
        DIESEL FAN

        Comment


        • #5
          Are functie de TV dar iti trebuie un modul suplimentar in portbagaj. Si pentru DVD la fel. Orice functie e insotita de un modul.
          Navigatia vine standard cu toate butoanele - dar pentru a beneficia de functii iti trebuie modulele aferente.
          http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

          Comment


          • #6
            Am gasit site-ul asta : http://www.mbdoctor.ro/index.html

            Aici sint manualele in format pdf : http://home.earthlink.net/~phdwebsite/comand_manual.htm


            Si ar mai fi o varianta mai ieftina, plus ca are navigatie si citeste dvd, are si tv tuner : http://car-audio.anunturi-auto.4tuni...th-140637.html

            Comment


            • #7
              Se numeste Comand 2.0, si am eu unu de vinzare la 500 eur.Toate cele bune

              Comment


              • #8
                Sal
                Eu am acest model de "navi" pe c180 sportcoupe 2002!
                E mistho ca, completeaza bordul.... ai radio si cd (eu am si magazie de cd-uri in torpedo') sau poate ca asha au toate!
                Deci NAVI....m-am interesat peste tot...DECI CHIAR PESTE TOT: rezultatul= nu se gaseste CD cu harta RO!!! Toata lumea mi-a spus ca firma care facea acele CD-uir cu harti nu a inclus Romania in perioada aceea.

                TV= trebuie sa-ti pui tv-tuner care te va costa intre 500-750Ron
                DVD= exista un dvd player care se pune in torpedo chiar langa magazia de cd-uri (deci vine chiar marfa) costa vre-o 600-700ron (e chiar bun) dar mai trebuie un adaptor care il leaga la acest command sau "NAVI" ca sa folosesti acest monitor si sa poti folosi si butoanele de pe volan. Precizez ca acest adaptor costa vre-0 1300Ron si mai trebuie inca un adaptor ca sa poate rula in timpul mersului, pt ca aceste commanduri la toate masinile merg pe DVD sau TV doart cand masin a sta pe loc, (EXOLICATIA FIIND CA: RISC DE ACCIDENT, IN TIMPUL MERSULUI DISTRAGE ATENTIA!)
                deci te costa vre-o 2500Ron ca sa ai DVD si ink 700Ron TV=3200ron=900euro
                Si plus cat mai dai pe acest Command (500euro-600euro)= Total= 1500euro

                Eu mi-as lua unu JVC sau Pioneer care le are pe toate incluse plus touchscreen+ un mare monitor+scoate mai bine in boxe+ tehnologie 2006-2008! Si asta te duce pana in 900euro!
                Am uitat, sunt modele care au si GPS inclus!

                Comment


                • #9
                  Uite aici poze, cum arata la mine:


                  Iar aici gasesti o poza cu un aftermarket sa vezi cum ar da in bord!
                  In a 10-a poza!

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Logan | Dacia Logan |Anulare DPF