Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cum se demonteaza panoul cu rotitele de caldura ?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum se demonteaza panoul cu rotitele de caldura ?

    Am si eu o problema, nu stiu cum se demonteaza panoul cu rotitele alea de se regleaza caldura, am un bec ars si vreau sa il schimb. Am cautat pe forum dar nu am gasit nimic
    MERCEDES-BENZ C180-W202

  • #2
    chiar nu stie nimeni ?
    MERCEDES-BENZ C180-W202

    Comment


    • #3
      La w210 rotiţele (ca cele din poză) pot fi scoase (cu surubelniţa), şi ai acces la bec.
      Attached Files
      ...

      Comment


      • #4
        Originally posted by MRM View Post
        . Am cautat pe forum dar nu am gasit nimic
        Alta data cauta mai atent te rog :

        " Eu am scimbat becurile de pe consola centrala, care lumineaza tot ce tine de clima, sunt becuri de 12V 2 W ,eu le am cumparat din carrefour Cluj, cu 3 lei 2 bucati, ceva marca Italiana, nu e greu de schimbat
        Dai jos casetofonul, cd player (ce ai), sub locul de cas sunt 2 suruburi care trebuie desfacute, in locasul de cas in partea de sus alte 2 suruburi, dupa ce desfaci astea 4 suruburi trebuie sa iasa toata placa aia centrala, in prealabil trebuie scoase butoanele de la intensitatea caldurii si celalalt, dupa ce se ia panoul ala jos e simplu, eu am scos becurile cu o penseta si tot cu penseta le am pus la loc, sunt 2 beculete mici din alea fara filet, gen beculete de pom dar mai mici, nush exact cum se numesc pt ca am aruncat ambalajul, alea originale au intradevar ceva plastic alb pe ele, ii normal sa iasa cu totul, "





        Dai un simplu search dupa " iluminare bord " si gasesti o "gashca" de posturi.

        Bafta !
        W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
        http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

        Comment


        • #5
          Scuze, data viitoare o sa fiu mai atent...

          Acum revin cu o alta intrebare legata tot de consola centrala. Am demontat consola, am scos modulul de comanda pentru caldura si a trebuit desfacut deoarece unul din soclurile becului era iesit din placuta electronica. L-am reparat si l-am montat la loc.

          Acum ma intereseaza un aspect, butonul pentru selectarea gurilor de aer se invarte decat jumate in partea dreapta ? Am vazut ca in interior butonul are un sant in forma de semicerc pe care culiseaza un bont din magnet. Asa am vazut ca daca scot butonul de plastic potentiometrul se invarte si in partea stanga.

          Va intreb pentru ca mie mi s-a miscat butonul in timpul demontarii si nu mai stiu sigur cum era pus.
          MERCEDES-BENZ C180-W202

          Comment


          • #6
            chiar nu stie nimeni ?
            MERCEDES-BENZ C180-W202

            Comment


            • #7
              Atentie la montare, respectivele tije cu sectiune patrata trebuie sa intre in suportii de sub consola, din cate stiu eu pe una din laturi, fiecare tija are cate o linie in relief, deci nu pot fi introduse gresit. Ca sa le pui, invarti de buton pana nimereasti pozitia tijelor (sa se potriveasca cu cele care sunt sub consola acolo)
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Originally posted by vali982 View Post
                Atentie la montare, respectivele tije cu sectiune patrata trebuie sa intre in suportii de sub consola, din cate stiu eu pe una din laturi, fiecare tija are cate o linie in relief, deci nu pot fi introduse gresit. Ca sa le pui, invarti de buton pana nimereasti pozitia tijelor (sa se potriveasca cu cele care sunt sub consola acolo)
                Dear Vali
                In foto atasat , apare ,, Heater control unit '' ... intre cele doua comutatoare ( st-ventilator cu mai multe trepte si dr. - directia in care dirijeaza curentul de aer ) se afla trei ( la al meu C180/95) 4 butoane cu functii diferite . Pe butoane sunt inscriptionate mici desene ce sunt iluminate ... probabil din spate ... la cel ce comuta de pe aer conditionat sau nu , in plus este si un mic bec sau led rosu care se aprinde doar in modul ,, fara aer conditionat '' Intrebare ... cum se ajunge la aceste beculete ????
                Cu multumiri ! easvi 57

                Comment


                • #9
                  Iti raspund aici ca pe privat nu pot pune poza.
                  Am incercuit cu rosu clemele ce trebuiesc presionate ca sa desfaci fata unitatii, al meu avea pe toate partile al tau nu stiu daca are si pe laterale ca am alt model.
                  Becurile sunt de soket plug adica fara filet gen http://www.rmeuropean.com/Part-Numbe..._BE0C4238.aspx

                  de 12 w 1.2w dar sar putea sa nu mai gasesti de 1,2 ci de 1,3 sau 1,5w

                  Ca sa nu ai dificultati la remontarea fetei cu centrarea tijelor pune ambele rotite cu indicatorul pe verticala respectiv 0 si celalalt cu indicadia pt parbriz.
                  Ledurile sunt de tensiune uzuala undeva la 3v.
                  spor la treaba.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc mult Dlui gmihai24.
                    L-am avut in mana, modulul dar mai departe nu am indraznit .
                    Modulu este identic cu cel de pe masinuta mea.
                    Beculete la 1,2 W am deja.
                    TKS

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF