Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate ... See more
See more
See less

Se încinge consola centrală la drum lung

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se încinge consola centrală la drum lung

    Salut,

    Am observat că la drum lung se încălzește destul de tare consola centrala și tot ce este pe ea:
    • pielea din jurul schimbătorului,
    • zona de sub scrumieră,
    • zona de sub cd player precum și cd playerul care s-a stricat din această cauză

    Destul de ciudată această problemă și destul de îngrijorătoare.
    Masina este un w203 C220 Avantgarde, din 2000, 6 trepte manuală.

    Aștept opiniile voastre cât mai repede.
    Last edited by Luxian; 05-03-2011, 09:22 AM. Reason: corectat și re-editat

  • #2
    Salut

    Originally posted by danyut View Post
    Salut,
    am observat ca la drum lung se incalzeste destul de tare consola centrala si tot ce este pe ea :
    de la pielea din jurul schimbatorului, zona de sub scrumiera, zona de sub cd player precum si cd playerul care sa stricat din aceasta problema .
    Destul de ciudata aceasta problema si destul de ingrijoratoare.
    Masina este un w203, 220, avantgarde,2000, 6 trepte manuala.
    Astept opiniile voastre cat mai repede.
    Si la mine se incalzeste in jurul cd-ului chiar si in zona dinspre pedalier. Dar nu tare. Am mai avut un w202_la fel. Cred ca e de la climatizare sau de la cd.

    Comment


    • #3
      Daca te consoleaza cu ceva, sa stii ca si la mine CD-urile frig de-a dreptu' cand sunt scoare sin player-ul original...

      Comment


      • #4
        Salut,
        nu m-ar deranja doar acest aspect, ingrijorator este faptul ca se incinde toata consola si tot ce este pe ea. La mine cd-playerul ce incinde si la suprafata + zonele aferente ielea din jurul schimbatorului, zona de sub scrumiera, zona de sub cd player.
        E destul de deranjant , evit sa ascult muzica din aceasta cauza.

        Comment


        • #5
          Salut.
          Eu am un W204 din 2008 si chiar si la mine se incalzeste f tare consola centrala, insa doar lateralele, nu afecteaza cd playerul sau schimbatorul de viteze. intr-adevar se incalzeste doar atunci cand climatizarea este pe cald, nu stiu daca este ceva normal, nu am intrebat pana acum. Mi se pare totusi ciudat sa se incalzeasca asa de tare si sa nu fie cumva izolata. Sa ne spui cum ai rezolvat problema, daca ai reusit.
          Bafta.

          Comment


          • #6
            Nu stiu cat de tare se incalzeste la tine consola, dar la majoritatea masinilor fabricate dupa 2000, l-i se incinge consola si asta se intampla datorita faptului ca acolo sunt prezente cele mai multe becuri, leduri, care lumineaza comenzile masini+casetofon care are un transformator+un panou de control climatronic++.oriunde este tensiune electrica este si caldura ,iar pe consola se gaseste mai mult ca in oricare parte a bordului.
            Last edited by Luxian; 05-03-2011, 09:25 AM.
            LEDFOTON - import si distributie corpuri de iluminat cu led.

            Comment

            Working...
            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF