Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Semnal radio

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Semnal radio

    Dupa o usoara tamponare in spate (in caz ca locul conteaza ) nu mai am semnal bun la radio, vreo idee ceva ???!!!

  • #2
    Adica ai tam[ponat pe cineva in spate sau ai fost tamponat in spate? AI xenoane?
    Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

    Comment


    • #3
      In stalpul din stanga al lunetei, sub capitonaj, se afla antena radio si cea de la inchiderea centralizata. A fost cumva afectat acel stalp? Luneta s-a spart?
      Nu poti ingenunchia un popor deprins sa se tarasca.

      Comment


      • #4
        Am lovit cand am dat cu spatele , nu s-a indoit niciun stalp , a fost o tamponare relativ usoara.

        Comment


        • #5
          Nu am nici xenon.

          Comment


          • #6
            de la soc se poate sa fi iesit antena radio din player. incearca sa scoti cd playerul si sa bagi din nou cablurile in el. daca nici asa nu merge inseamna ca este de la antena care asa cum ai aflat deja se afla in stalpul din stanga al lunetei.

            Daca nu te pricepi sa demontezi radio casetofonul sau cd player ce ai da-mi un semn ca am schema pentru ca umblat si eu la el.

            Comment


            • #7
              Originally posted by claudiu84 View Post
              de la soc se poate sa fi iesit antena radio din player. incearca sa scoti cd playerul si sa bagi din nou cablurile in el. daca nici asa nu merge inseamna ca este de la antena care asa cum ai aflat deja se afla in stalpul din stanga al lunetei.

              Daca nu te pricepi sa demontezi radio casetofonul sau cd player ce ai da-mi un semn ca am schema pentru ca umblat si eu la el.
              Iti multumesc anticipat pentru schema radiocasetofonului , ca nu m-as pricepe altfel sa vad daca mi-a iesit antena.

              Comment


              • #8
                Iti spun in mod sigur ca antena NU este iesita din mufa player-ului, deoarece sistemul de mufare abia permite scoaterea antenei cu mana, daramite dintr-un soc relativ mic dupa cum spui. Nu cunosc insa sistemul antenei din stalp, stiu doar ca e acolo. Daca nu ma insel, ai in acea zon parca si un amplificator de semnal (ca o cutie electronica). Poate aia e mai fragila si s-a dus... O sa ma uit in WIS sa vad.
                Nu poti ingenunchia un popor deprins sa se tarasca.

                Comment


                • #9
                  Uite, m-am uitat si am gasit antena de amplificare cu codul A2038200989 (inlocuit ulterior cu codul A2038701389) si doua "instrumente de deparazitare" (situate unul pe stalpul stang si unul pe dreptul) cu codurile A2038200189 (stanga) si A2038209489 (dreapta). Acum ma gandesc asa: daca nu ai semnal deloc pe posturile de radio e posibil sa fie antena. Daca prinzi totusi posturile dar sunt "bruiate" ma gandesc ca e ceva in neregula cu vre-un parasitic stopper asa cum sunt trecute ele in WIS. Verifica si tu codurile si denumirile pe net, poate s-a mai lovit cineva de problema asta. Mai multe nu pot sa iti spun din pacate. Succes in rezolvare, ca-i rau fara Huidu si Gainusa dimineata...
                  Nu poti ingenunchia un popor deprins sa se tarasca.

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc pentru raspuns.

                    Comment


                    • #11
                      M-ar interesa pe mine o schema de genu,claudiu84,daca se poate.Mi-ar prinde bine, ca as vrea sa-mi demontez cd player-ul si nu prea am ideie cum s-o fac.Multumesc anticipat.
                      Last edited by dospi81; 11-03-2010, 22:25 PM.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Logan | Dacia Logan |Anulare DPF