Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

C200K 2003 pielea de la schimbatorul de viteze

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • C200K 2003 pielea de la schimbatorul de viteze

    Are cineva idee de unde as putea sa gasesc bucata de piele care imbraca schimbatorul de viteze, cu timpul schimband viteza s-a tocit si arata urat . Va multumesc anticipat!

  • #2
    Cautzi la sehash. Noua vine cu tot cu maneta si daca itzi zic cit e, dai in bilbiiala... Am intrebat acu doua luni pentru un coforumist si dabia acu o saptamina am inceput sa vorbesc normal...

    Comment


    • #3
      Originally posted by doktor4carz View Post
      Cautzi la sehash. Noua vine cu tot cu maneta si daca itzi zic cit e, dai in bilbiiala... Am intrebat acu doua luni pentru un coforumist si dabia acu o saptamina am inceput sa vorbesc normal...
      Caut cum o fi sa numai sa fie mai buna decat a mea am intrebat la autoklass cand mi-am facut ultima revizie si mi-au zis ca e tot asa cu tot cu maneta si costa 900 ron ).

      Comment


      • #4
        La w124 dupa 93 am luat cu 60 si costa 90 euro,pret de lista.La w201 tot pe acolo,tot in piele....la w203 sigur costa pina in suta.....euro......sau o cirpeshti pe cea veche.....la toate originale exista optziune plastic sau piele...

        Comment


        • #5
          Bil-bil...

          Originally posted by DMIHNEA View Post
          La w124 dupa 93 am luat cu 60 si costa 90 euro,pret de lista.La w201 tot pe acolo,tot in piele....la w203 sigur costa pina in suta.....euro......sau o cirpeshti pe cea veche.....la toate originale exista optziune plastic sau piele...
          La modele mai noi, la care vine maneta cu tot cu prezervativ, nu se gaseshte. Am cautat.

          Comment


          • #6
            io ma refer la originale,de comandat la MB......ALTFEL normal ca nu aduce nimeni,nu se justifica investitzia,prea putzini dau bani seriosi pe asa ceva

            Comment


            • #7
              Pe la totzi la care am intrebat, pentru okios si ce vine mai sus de el, numa piele se aduce. Plastic sau vinil ratat nici de ai dracu nu aduc ashtia, deshi unii fac sigur. Deci...

              Comment


              • #8
                dottore,foloseshte ce a mai ramas din cretzurile alea de pe cerebel dupa ultima criza de scleroza in placi,tu sa fii importator sigur ai aduce tot piele,ca la pretz de achizitzie mai mare e si adaos mai mare!!!!!Dvorba lui danny,mai bine ne mutam pe pm sau messenger...

                Comment


                • #9
                  Mi le folosesc al dracu de bine, nu-mi fac griji si nici altzii nu trebuie sa ishi faca. Nu sint importator, nici unul dintre noi nu e, ashadar situatziile ipotetice nu ishi au locul aici. Astea sint faptele, aici in Bucureshti nu e de gasit ceea ce cauta ruminu, deci daca ai o oferta mai buna decit cea existenta, bagare... Daca nu, discutzia devine superflua...
                  Off-topic: decit sa aduc piele la 3 sutici, pe care le cumpara pulea, mai bine aduc vinil sau alte pirnai la 50-60 de euro, care se vind in draci. Ruleaza cashcavalu...
                  Last edited by doktor4carz; 02-04-2008, 14:56 PM.

                  Comment


                  • #10
                    discutia o fi superflua dar mai strigator e ca e triviala....decit sa transformati topicul lui CLASSY ME in top de cunilingus,ca asta a devenit...mai dragut am evita exprimarile triviale,dat fiind ca avem si prezente feminine.......si ptr dosar,dottore w124 dupa 93 are maneta cu tot cu prezervativ,si w201 asemenea....on-topic-eu am indicat omului sa se duca sa ia originale,de la MB,dar cum preturile sunt mari,incerc sa vin curind cu o oferta rezonabila....si vinilul aftermarket ce se vinde cu 50-60 euri de care aminteai e cumparat afara cu 5-10 euro....

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Ogrish View Post
                      Caut cum o fi sa numai sa fie mai buna decat a mea am intrebat la autoklass cand mi-am facut ultima revizie si mi-au zis ca e tot asa cu tot cu maneta si costa 900 ron ).
                      La Casa Auto e mai putin, parca vreo 700 de lei.
                      Ca si a mea s-a f**t si tre' sa o schimb (e rupta de tot, pe maciulie). La sh n-am gasit nimica mai de Doamne-ajuta.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by DMIHNEA View Post
                        discutia o fi superflua dar mai strigator e ca e triviala....
                        Hai, Mihnea, mai scuteshte-ma cu trivialitatea, ca daca itzi scot citeva citate din propriile postari, ramii de carutza... Daca e sa atraga careva vreodata atentzia mie sau altui coleg de aici de faptul ca sint trivial in limbaj, s-o faca unul care nu s-a cacat in poteca niciodata. Nu-i bine sa dai cu pietroiu cind nu eshti usha de biserica... Si nu accept io sa-mi zica mie ca sint trivial unul care intreba lumea pe forum daca shi-a masurat lebaru... De exemplu... Deci, paiul si birna, ok ?
                        Dupa cum scria si mai inainte, ruminu s-a dus la Autoklass si a dat si el in bilba... Deci cauta obectu la un pretz mai pamintesc. Eu nu am cu ce il ajuta mai mult decit am facut-o, deci daca ai cum sa il rezolvi la un ban mai de Doamne-ajuta, pai rezolva-l. Ca de teoretizarea procesului de fabricatzie a chibritului n-avem nici unul nici timp, nici chef. Nu-i cazul sa aratam pe aici nici unu ca sintem mari teoreticieni de Mercedes si shmekerii sulii.
                        Si daca itzi pare ca sint prea trivial, da-mi report si gata. Sa il vad eu pe ala care imi da ban. Si sa revenim la scopul pentru care ne aflam aici. Adica sa ajutam si sa fim ajutatzi cind avem nevoie.

                        Comment


                        • #13
                          Pentru mine a cautat Dok (merci) , si are dreptate ! Mai jos de 900 ron nu gasesti si vine numai piele . Eu am imbracat schimbatorul in piele la un baiat care se ocupa cu pus piele pe masini!
                          BM E 220 CDI 2001

                          Comment


                          • #14
                            Da...si eu am imbracat schimbatorul in piele si am schimbat si burduful si sunt foarte multumit. Toata operatia a costat 25 euro. Pielea o aveam eu de la un magazin de pielarie pe care am dat 20 lei dar avea si el la atelier. Imi pare rau ca nu am timp sa pun poze. Pentru cine este interesat nr de tel al omului este: 0724.310.008, este in Bucuresti, il cheama Voicu Ionel. Nu mai stiu cum se numeste strada dar este pe langa 13 Septembrie. Omul se ocupa cu imbracatul in piele al manetei de viteze, volan, bord, scaune, etc. Inainte sa se apuce de treba am vazut cateva lucrari pe care le avea in desfasurare si care mi-au placut. Asa ca cine este interesat poate sa mearga si sa vada. Ce e drept eu m-am ocupat de demontat/montat dar chiar nu e greu.
                            W203 - 2002 - 116cp

                            Comment


                            • #15
                              Marfa... Problema rezolvata cu trei lei jumate, vorba aia...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF