Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

scaun pasager dreapta fata

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • scaun pasager dreapta fata

    Pentru C200 cdi w203, dec 2001. Se arde foarte repede siguranta, este de 30A si am incercat si cu una de 40A si la fel se arde. Stie cineva ceva?

    Multumesc!
    Last edited by Luxian; 05-21-2010, 16:26 PM.

  • #2
    Siguranta de la ce ? Nu poti sa te joci asa cu amperajele sigurantelor , pune cum trebuie , si verifica instalatia electrica , sa nu fie in scurt , etc.

    Comment


    • #3
      Cum sa verific instalatia?Scaunul este electric si are o siguranta de 30 am schimbat 2 de 30 si am pus si una de 40 si tot s-a ars.
      Last edited by mircea600sel; 05-21-2010, 17:33 PM.

      Comment


      • #4
        Ai un scurtcircuit in scaun undeva,sau la ceva fire pe acolo.Miros de ars nu se simte in masina? Nu te juca cu sigurante de amperaj mai mare,ca iti ia foc ceva pe acolo.Cand acea siguranta se arde,scaunul este ocupat sau nu?
        Last edited by zsolti1981; 05-21-2010, 17:32 PM.
        W202 elegance / 1.8 benzina,1993

        Comment


        • #5
          Nu,nici un miros. Mersi!

          Te rog frumos sa citesti regulamentul acestui forum! Foloseste litera mare la inceput de propozitie!
          Last edited by Luxian; 05-21-2010, 18:43 PM.

          Comment


          • #6
            Salut.Aceeasi problema o intalnesc si eu la scaunul dreapta fata pe un W203 2004, in sensul ca si la mine se arde foarte repede siguranta si presupun ca este un scurt ceva.As dori sa intreb daca stie cineva cum s-ar putea verifica sau mai bine rezolva aceasta problema,deoarece un consult la reprezentanta ar fi putin cam scump din cate am inteles.Multumesc.

            Comment


            • #7
              Ieri am rezolvat si eu aceasta problema enervanta. Era un scurt de la motorasul scaunului (era firu topit si facea scurt) . Acum am rezolvat problema e totul ok !
              Das Beste Oder Nichts ! MB

              Comment


              • #8
                Am uitat sa specific ... verificati cablajul ! In general acesta face probleme
                Das Beste Oder Nichts ! MB

                Comment


                • #9
                  Sunt convins ca nu se arde decat atunci cand este actionat scaunul si doar la atunci cand dai o comanda, verifica motorasul care este actiona in momentul cand se arde, adica cel de inainte/inapoi, sus/jos, spatar, tetiera. Cand se arde siguranta, imediat dupa ce o inlocuiesti fara sa actionezi nicio comanda din cele enumerate mai sus?

                  Comment


                  • #10
                    Aceeasi poveste a avut-o un coleg care satul sa incerce cu prietena bancheta din spate a incercat si scaunul pasagerului. Numai ca in timp ce se inghesuiau amandoi pe scaun a incercat sa il regleze si i s-a dus motorasul de la spatar. La fel ca si la voi, cand actiona motorasul ii pleznea siguranta. Asa ca... decat pe scaunul din fata mai bine pe bancheta, sau si mai bine pe capota. Dar beleaua e ca acolo e stema. Hmmm... cred ca de-aia a inventat neamtu` stema plata, nicidecum sa nu o mai fure. )
                    Nu poti ingenunchia un popor deprins sa se tarasca.

                    Comment


                    • #11
                      Salut! Am si eu aceeasi problema,imi arde non=stop siguranta scaun pasager.Cumbag,cumo arde.am desfacut masca din spate de la scaun si cand pusca siguranta,miroase a ars,dar toate firele sunt ok.Sa fie motorasul?

                      Comment


                      • #12
                        Mentionez ca dupa ce pun siguranta noua,cateodata merge scaunul cam 2 reglaje si se arde siguranta iar.M-am uitat la fire si nu vad nimic.Sfaturi?

                        Comment


                        • #13
                          Poate ai vreun motoraș pe ducã și iți face scurt încearcã sa le ei prin eliminare, sau poate fi și din panoul cu butoane pentru reglaj sa se atingã contactele intre ele,dacã greșesc cu ceva poate ma corecteazã un coleg
                          ____________________________
                          Instalatii sanitare, incalzire si irigare 0786442847

                          Comment


                          • #14
                            Siguranta pusca numai cand actionez scaunul.Motorasul arata ca nou si firele la fel.Nu stiu ce sa fac.

                            Comment


                            • #15
                              Apucate și tu de ele prin eliminare, scoate mufele de la motorașe, acționeazã scaunul și vezi dacã se mai arde, urmãrești traseul firelor mai atent, dacã se mai arde umbli la panou eu cam asa as face
                              ____________________________
                              Instalatii sanitare, incalzire si irigare 0786442847

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF