Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Bord "tuning" W202

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bord "tuning" W202

    Salut.Nu stie nimeni ceva site cu ceasuri plasma pt W202 sau cva foaie de scos la imprimanta cu fundalul ceasurilor de bord pe culoare alba sau asa,ca pentru 190 erau....

  • #2
    Pe o culoare alba(gen alea de la AMG) mi-as lua si eu.Dar sa nu fie gen plasma..ca sunt extra urate.Alb curat+becurile normale.Ar fi super ok.
    Subscriu la intrebare..
    1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
    2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
    Si o panarama de scuter

    Comment


    • #3
      Dap,eu am vazut pasme pe o gramada de E36,dar nu sunt impresionat,par cam chiciuri.Si eu as dori tot pe alb (AMG),poate gasim un site unde sunt gata facute la dimensiuni doar sa le scoatem la imprimanta professionala si gata

      Comment


      • #4
        Ar fi o idee....Alea gen AMG imi dau si mie umezeli )))
        1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
        2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
        Si o panarama de scuter

        Comment


        • #5
          Si eu vreu sa mi le schimb. Am fost la un prieten care se ocupa cu asha ceva si mi-a spus ca este umpic mai greu pentru ca in bord sunt becuri nu leduri.Exita adaptor pentru a trece de la bec la led si de acolo nu mai e decat un pas. Zilele astea am sa ma duc sa imi faca o "consultatie" mai amanuntita si o sa va anuntz .

          Comment


          • #6
            Foarte bine,ai fii un mare domn daca ne-ai instiinta si pe noi.Mersi mult

            Comment


            • #8
              Sunt curios si a mai cumparat pana la urma cineva ? daca da sa posteze niste poze si sa si dea cu parerea daca se merita sau nu .Mie cel putin imi plac cele pe alb sunt mai elegante si pastreaza aspectul stock al masinii plus ca imi place efectul dat de ace pe fundal alb cum e in poza 2 (daca nu sunt modificate).multumesc
              Attached Files
              Last edited by Lucian A; 01-30-2009, 18:08 PM.
              http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...c-t5215p7.html

              Comment


              • #9
                Daca isi monteaza cineva ceasuri cu plasma pe w202 ,va rog sa-mi dati si mei de veste .Vreau sa montez si eu asa ceva.

                Comment


                • #10
                  Originally posted by maurice View Post
                  Daca isi monteaza cineva ceasuri cu plasma pe w202 ,va rog sa-mi dati si mei de veste .Vreau sa montez si eu asa ceva.
                  Eu mi-am pus leduri albe din magazin 8 lei toate si 2 ore de munca: merita... e beton!

                  Comment


                  • #11
                    Poti sa postezi si niste poze???
                    MB C180 (w202)11.1994 ELEGANCE 90KW 122CP benzina

                    Comment


                    • #12
                      Originally posted by Dan_c200 View Post
                      Eu mi-am pus leduri albe din magazin 8 lei toate si 2 ore de munca: merita... e beton!
                      Da....da tziai pus doua albe "mari" pe mijloc si pe laterale mai sunt doua care is mai mici acolo unde ii turometru si unde is acele de la ulei si rezervor.Alea mici leai gasit prin magazine?Mersi mult

                      Comment


                      • #13
                        Raspuns

                        Originally posted by Benone View Post
                        Da....da tziai pus doua albe "mari" pe mijloc si pe laterale mai sunt doua care is mai mici acolo unde ii turometru si unde is acele de la ulei si rezervor.Alea mici leai gasit prin magazine?Mersi mult
                        Deci:Am cumparat o lanterna cu 12 leduri albe, pret 7,6 lei . Am scos ceasurile din bord ( e foarte usor) si am pus cate 1 led la: afisajul cu temperatura, ceas, si 2leduri la KM. Apoi 6 leduri la indicatoare (4 in gaurile unde erau becuri) iar 2 oblic pe interior pt ca nu lumina egal liniutele de la Km.....ledurile mele nu lumineaza cu aceeasi intensitate in toate directiile ca un bec ,ci mai mult focalizeaza lumina dar sunt in magazin la "Vitacom" Timisoara leduri de putere mare ( cat vrei tu), ce culoare vrei doar ca sunt mai scumpe 3-8 lei bucata. Nu eram sigur ca va merge treaba si am pus leduri din care am avut acasa de proba si a mers chiar foarte bine. Nu am gaurit nimik, oricand se pot pune becurile in locul lor. Voi pune si poze . Sunt din TM deci cine e curios poate vedea masina..O zi buna sa aveti !

                        Comment


                        • #14
                          Originally posted by Dan_c200 View Post
                          Deci:Am cumparat o lanterna cu 12 leduri albe, pret 7,6 lei . Am scos ceasurile din bord ( e foarte usor) si am pus cate 1 led la: afisajul cu temperatura, ceas, si 2leduri la KM. Apoi 6 leduri la indicatoare (4 in gaurile unde erau becuri) iar 2 oblic pe interior pt ca nu lumina egal liniutele de la Km.....ledurile mele nu lumineaza cu aceeasi intensitate in toate directiile ca un bec ,ci mai mult focalizeaza lumina dar sunt in magazin la "Vitacom" Timisoara leduri de putere mare ( cat vrei tu), ce culoare vrei doar ca sunt mai scumpe 3-8 lei bucata. Nu eram sigur ca va merge treaba si am pus leduri din care am avut acasa de proba si a mers chiar foarte bine. Nu am gaurit nimik, oricand se pot pune becurile in locul lor. Voi pune si poze . Sunt din TM deci cine e curios poate vedea masina..O zi buna sa aveti !


                          Vreau sa imi pun si in celelalte zone din bord si schimbator de viteza , leduri. Nu stiu daca exista si leduri bi sau tricolore ( alb, albastru,) de putere mai mare.

                          Comment


                          • #15
                            Chiar si eu sunt curios , sa faci pozele cu aparat k lumea nu telefon.
                            http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...c-t5215p7.html

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF