Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Probleme Cod Radio

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Cod Radio

    Buna ziua,

    Am probleme cu activarea unui cod la radio.
    Am urmat instructiunile din cartea tehnica de la radio unde imi da si codul, dar nu am reusit nimic.
    Ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi?

  • #2
    Inseamna ca e codul gresit.
    Vand jante A class cu anvelope vara 600lei.
    https://diagnoza-auto-cta.blogspot.r...255517-ms.html

    Comment


    • #3
      Cum se poate sa fie codul gresit? din cartea tehnica l-am luat si radiocasetofonul este cel original(presupun).
      Am incercat sa-l iau jos ca sa aflu VIN-ul, si n-am reusit. Imi poate explica cineva cum pot lua radiocasetofonul jos?....sau poate am gresit eu pasii de introducere a codului.

      Comment


      • #4
        1. Erau deja o gramada de topicuri deschise pe tema asta . Pe viitor foloseste functia search .
        2. VIN-ul este al masinii si nu al radiocasetofonului .
        3. E posibil ca radiocasetofonul sa nu fie cel original cu care a venit masina de la mama ei si sa nu ai cartonasul corespunzator .
        4. Ca sa scoti radiocasetofonul bagi 2 pile de unghii mai inguste in cele 2 gauri din partea de jos a aparatului (stg-dr) .
        Toate ni se întâmplă tuturor , mai devreme sau mai târziu , dacă există timp suficient

        Comment


        • #5
          Originally posted by Sashatm View Post
          1. Erau deja o gramada de topicuri deschise pe tema asta . Pe viitor foloseste functia search .
          2. VIN-ul este al masinii si nu al radiocasetofonului .
          3. E posibil ca radiocasetofonul sa nu fie cel original cu care a venit masina de la mama ei si sa nu ai cartonasul corespunzator .
          4. Ca sa scoti radiocasetofonul bagi 2 pile de unghii mai inguste in cele 2 gauri din partea de jos a aparatului (stg-dr) .
          1.Am folosit functia "Cauta", dar eu am crezut ca am gresit ceva in modul de activare al radiocasetofonului de aceea am deschis un topic nou(imi cer scuze daca metoda de a deschide un topic nou nu a fost cea mai buna)
          2.Multumesc frumos pentru informatie, nu sunt foarte bine documentat in aceste privinte.
          3.M-am gandit si eu la posibilitatea aceasta.
          4.Multumesc si pentru acest sfat.

          Comment


          • #6
            Salut,
            Am o problema asemenetoare.
            S-a descarcat bateria; am scos afara bateria sa o incarc si dupa montarea inapoi pe masina mi-a cerut codul de acces la radio-castofon.
            Mercedes A140 - 1999
            WDB1680311J262630

            Comment


            • #7
              Ma poate ajuta cineva ?????

              Multumesc anticipat.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Kata66lin View Post
                Ma poate ajuta cineva ?????

                Multumesc anticipat.
                Incearca 31112
                http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


                www.mbretrofit.ro

                Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

                Comment


                • #9
                  Iti multumesc frumos.
                  A intrat imediat ce am introdus codul pe care l-ai trimis.

                  SARBATORI FERICITE !!!!!

                  Comment


                  • #10
                    @ VLAD BOTIS , codul se genereaza dupa un cod care apare pe casetofon, cauta pe youtube si o sa gasesti cum desfaci casetofonul , VIN nu are nici o treaba, VIN este seria de inregistrare unica a masinii! bafta

                    Comment


                    • #11
                      Poate nu ai observat, dar am rezolvat problema.
                      cl600 mi-a trimis codul corect si a functionat.
                      Nu stiu daca a avut relevanta ca am postat VIN;
                      cert este ca multumita lui am rezolvat problema.

                      Comment


                      • #12
                        Cod radio

                        Originally posted by cl600 View Post
                        Incearca 31112
                        Salut! Daca tot veni vorba de codul de la radio ma puteti ajuta si pe mine cu codul pentru un 124 ca cel de la care am luat masina nu mi-a dat codul la radio.
                        Seria masinii este: wdb1240881F307935.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Vlpre View Post
                          Salut! Daca tot veni vorba de codul de la radio ma puteti ajuta si pe mine cu codul pentru un 124 ca cel de la care am luat masina nu mi-a dat codul la radio.
                          Seria masinii este: wdb1240881F307935.
                          Incearca 22614 daca e din 5 cifre, daca e doar din 4, incearca 2614
                          http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


                          www.mbretrofit.ro

                          Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by cl600 View Post
                            Incearca 22614 daca e din 5 cifre, daca e doar din 4, incearca 2614
                            Iti multumesc mult pentru ajutor merge cel de 5 cifre.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF