Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

inchidere din telecomanda

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu-i bai!Nici nu ma indur sa pun sa ies din casa.
    La noi nu zapada prea multa, e viscolita.
    Sa ai spor, si vin fiert pe foc!
    Vand jante A class cu anvelope vara 600lei.
    https://diagnoza-auto-cta.blogspot.r...255517-ms.html

    Comment


    • #47
      Originally posted by flavyus1987 View Post
      Nu-i bai!Nici nu ma indur sa pun sa ies din casa.
      La noi nu zapada prea multa, e viscolita.
      Sa ai spor, si vin fiert pe foc!
      Atat am putut sa fac pe gerul asta.
      Din cate tin minte papucul cu galben, de la plus, l-au montat ei. In dreapta la picioarele pasagerului este partea de stabilire a sensibilitatii senzorului de soc.
      Parca tot acolo, pe interior au montat centrala sau in stanga au desfacut tubul acela.
      Sigur au desfacut ornamentul de la piciorele pasagerului dreapta, cel cu perforatii. Eu am crezut ca acolo este un difuzor, dar nu era nimic.
      Goarna si intrerupatorul de la capota in compartimentul motor.
      Attached Files

      Comment


      • #48
        buna tuturor!am si eu un a class 160 cdi si am probleme cu telecomanda oroginala

        Comment


        • #49
          ledul din telec. palpaie cand e actionat,dar sistemuul nu reactioneaza.
          Ati avut de-a face cu asa ceva?
          Imi poate spune cineva unde e situat sistemul receptor al telecomenzii?ca poate oi gasi eu ceva daca reusesc sa-l localizez
          se poate repara?
          pot deschide usile doar cu cheia
          orice idee e bine venita pentru un novice
          multumesc

          Comment


          • #50
            Salut, verifica bateriile de la telecomanda daca nu ai facut-o pana acum. Masina se deschide cu cheia de la una din incuietorile celor 2 portiere din fata.
            P.S. : Scrie cu litera mare si foloseste punctuatia corect ca sa nu ai probleme cu moderatorii.
            Numai bine.

            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
            Service romanesc de prima mana :
            - Cât mã costã reparația mașinii?
            - Ce problemã are?
            - N-am cea mai vagã idee.
            - 843 lei și 50 bani!

            Comment


            • #51
              trebuie sa faci o reinitializare a cheii

              Comment


              • #52
                Multumesc pentru atentie.Cu cheia pot deschide usile,iar bateria e buna.Unde as putea reinitializa cheia?

                Comment


                • #53
                  Mai am inca o intrebare:imi poate zice cineva cum functioneaza sirocoul la masina?

                  Comment


                  • #54
                    O zi pierduta si nu am reusit sa leg alarma la inchidere.
                    Are un singur fir de comanda.I-am dat minus direct de pe baterie pe firul de comanda si inchide/deschide usile.Dar nu inteleg cum trebuie sa leg alarma asta la un singur fir de comanda.
                    Attached Files
                    Last edited by flavyus1987; 02-15-2014, 20:33 PM.
                    Vand jante A class cu anvelope vara 600lei.
                    https://diagnoza-auto-cta.blogspot.r...255517-ms.html

                    Comment


                    • #55
                      Am ajuns la concluzia ca alarma mea este defecta.
                      Am descoperit cum se leaga firele de comanda taind firul subtire de pe pompa de vacuum.
                      Problema este ca firul care trebuie legat la centrala nu are tensiune pe el, iar cel care se legea la pompa da impulsul undeva la 1-2secunde atat pe inchis cat si deschis.
                      Sa fiu sincer alarma a fost pe vechiul passat care a suferit o lovitura urata pe partea stanga....
                      Una noua va rezolva problema.
                      Vand jante A class cu anvelope vara 600lei.
                      https://diagnoza-auto-cta.blogspot.r...255517-ms.html

                      Comment


                      • #56
                        Buna ziua, am citit tot topicul inainte de a cumpara si de a ma apuca de treaba , am achizitionat o inchidere centralizata PNI 288, verificat functionarea ei , microcontacte , folosit schema loc pt inchiderile pneumatice, am folosit firul subtine dIN MUZA CE ALIMENTEAZA POMPA din portbagaj, SI NU A FUNCTIONAT ce lipseste ? rog pe cei care au montat asa ceva pe A140 din 99 sa ma ajute, eventual sa-mi dea o schema electrica a contactelor ce se fac in portiera si pe pompa ca sa inteleg unde am gresit! MULTUMESC !
                        POZA CU POMPA DIN PORBAGAJ

                        NU AM REUSIT SA INCARC FISIERUL PDF CU SCHEMA ALARMEI

                        Comment


                        • #57
                          Inainte sa te apuci de a lega firele de usa verifica daca iala de la sofer trimite semnal pentru a inchide/deschide toate usile.Altfel nu ai succes.
                          Vand jante A class cu anvelope vara 600lei.
                          https://diagnoza-auto-cta.blogspot.r...255517-ms.html

                          Comment


                          • #58
                            trimite semnal , atentie ca si cu alarma legata cum zice ei ca se taie firul MAIN, functioneaza inchiderea masinii din usi si din buton, m-ar ajuta mult sa inteleg ce contacte se fac in portiera, e o smecherie acolo si eu nu am inteles-o , nu functioneaza butoanele inchiderea cand dau comanda din telecomenzi
                            am sa trec aici cum am legat firele :
                            -WHIAT-pe MAIN sper pompa
                            -ORANGE-legat cu WHIAT/BLACK
                            -YELOLOW-masa masinii
                            -Orange/black-MAIN spre portiera
                            -Yellow/black- +12v

                            Comment


                            • #59

                              schema 5 am folosit-o , POATE NU FOLOSESC EU SCHEMA CARE TREBUIE .

                              Comment


                              • #60

                                gasita pe net .......si de aici ideea ca de trebuie de fapt la close semnalul e dat la +12v si nu la minus cum e in schema lor, si lla OPEN se da semnal la masa nu la +12v cum da schema .......
                                PARERI!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF