Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

kit turbo A140

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kit turbo A140

    Salut,

    Caut kit turbo (cuzineti, biele, segmenti, pistoane, intercooler, turbo, etc) pentru A140 w168 1397cmc.

    Va rog, daca macar ocazional gasiti ceva, dati de stire.


    Cheers,

  • #2
    Salut!
    N-am cunostinte de asa ceva si sincer, nu cred ca exista.
    De ce vrei sa modifici un motor de 1397cmc, cand ai la dispozitie alte variante mult mai facile? Din motorul ala, SOHC mare branza nu scoti, poate doar dureri de cap. Poti incerca un A160 cu 75kw si 150Nm(cu consum mai mic decat A140) sau A190 cu 92kw si 180Nm.
    Altfel, daca vrei sa faci un proiect din asta, poti incerca piesele de pe A170 CDI, care , se potrivesc bine pe caroseria asta.
    Toate cele bune!
    Last edited by LauLaur; 01-20-2018, 12:01 PM.
    Ceea ce nu ma distruge ma face mai puternic!

    Comment


    • #3
      E o varianta in calcul momentan. Gasisem la un moment dat pe un site rusesc pe care nu m-a interesat la momentul respectiv sa il salvez, pe cineva care facuse asta dar nu avea kit, isi alesese el pistoanele, etc.

      Initial ma gandeam sa imi pun motorul de pe A210 cu toate calculatoarele si instalatie. Dar dupa aceea o sa vreau sa ridic si optiunile de pe masina pentru ca stie calculatoru. Alti bani alta distractie. Asa mai bine iau un A210 direct si gata, dar ce fac cu asta ?
      Parte cea mai nasoala e ca daca o sa ma apuc sa ii fac modificari, o sa trebuiasca sa mesteresc pe la el mereu, si stii ce inseamna asta la w168...
      Piesele de pe diesel m-ar coafa, dar nu sunt ceea ce vreau eu exact, ca indicat ar fi sa nu ii topesc pistoanele in prima mie de km.

      Apropo de proiect, am altceva. Vreau sa iau un BMW E36/E46 si sa ii pun un M120. Masina pe care voi scrie mare "Powered by Mercedes" sau poate iau un w124 si ii pun M120. Inca nu m-am hotarat exact...

      Cius,

      Comment


      • #4
        Salutare.
        Aici la noi in Bucovina este o vorba: "Sa faci din cacat biciusca si sa mai si pocneasca". La asta m-am gandit prima data cand am citit postarea ta...
        Originally posted by dang View Post
        Asa mai bine iau un A210 direct si gata, dar ce fac cu asta ?
        Vineri m-am uitat pe net la A Class-uri. Au aparut la vanzare ceva A210-uri in Germania insa nu sunt ingrijite. Niste mazaci nemtii astia... A210 ar fi cea mai buna varianta pentru un proiect daca dispui de finante, parerea mea. Cu "asta" poti s-o vinzi pe o mie de euro pe care sa-i bagi in cea noua. Bafta!
        W168 or nothing!

        Comment


        • #5
          Vreau sa iau un BMW E36/E46 si sa ii pun un M120. Masina pe care voi scrie mare "Powered by Mercedes"
          Asta da! Super! Sa te duci si la intalnirile lor cu el...
          Ceea ce nu ma distruge ma face mai puternic!

          Comment

          Working...
          X
          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF