Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

"Pleoape"-w124

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Pleoape"-w124

    Salut,stie cineva daca se gasesc pe la noi "peoape" pentru w124 ca cele din poza?
    W124.E200D
    Intek-M120 plus+Sirio Performer 5000.

  • #2
    Originally posted by mirel View Post
    Salut,stie cineva daca se gasesc pe la noi "peoape" pentru w124 ca cele din poza?
    Sper ca acm apare poza.
    Attached Files
    W124.E200D
    Intek-M120 plus+Sirio Performer 5000.

    Comment


    • #3
      daca vrei sa gasesti piese mercedes la noi e destul de greu...dar un lucru foarte bun e ca la turci sunt piese la greu si is si foarte ieftine problema e ca pe site-urile d eacolo nu prea apare si limba engleza...dar na bafta

      Comment


      • #4
        IN FOTO pare un 300 sau 320 ........sau e36 amg,cu faruri clare si pleoape,dar acestea nu sunt OEM.Faruri iti gasesc cred ca si pleoape daca forez adinc,dar sincer nu cred ca se justifica cheltuiala...Cu riscul sa ma repet,depinde ce vrei-daca vrei sa umbli la aspect-baga la greu pleoape si faruri clare(dar nu vei cistiga in lumina)..eu am plecat de la nevoia de lumina mai multa(merg mult noaptea)am vrut xenon,nu ma satisfacea nimic din ce am gasit(+ riscul ca daca ma opreste Garcea aici unde sunt ma costa scump)pina la urma am pus oglinzi noi(180 euro)si becuri mai deosebite si sunt multumit.Varianta de turci e valabila,dar trebuie sa stii sa cumperi si preturi,alttfel spus la turci daca nu stii dif intre piesa locala si piesa DE,iei tepe...

        Comment


        • #5
          Originally posted by DMIHNEA View Post
          IN FOTO pare un 300 sau 320 ........sau e36 amg,cu faruri clare si pleoape,dar acestea nu sunt OEM.Faruri iti gasesc cred ca si pleoape daca forez adinc,dar sincer nu cred ca se justifica cheltuiala...Cu riscul sa ma repet,depinde ce vrei-daca vrei sa umbli la aspect-baga la greu pleoape si faruri clare(dar nu vei cistiga in lumina)..eu am plecat de la nevoia de lumina mai multa(merg mult noaptea)am vrut xenon,nu ma satisfacea nimic din ce am gasit(+ riscul ca daca ma opreste Garcea aici unde sunt ma costa scump)pina la urma am pus oglinzi noi(180 euro)si becuri mai deosebite si sunt multumit.Varianta de turci e valabila,dar trebuie sa stii sa cumperi si preturi,alttfel spus la turci daca nu stii dif intre piesa locala si piesa DE,iei tepe...
          eu mi-am pus xenoane ,si sa stii ca sunt forte multumit de ele(am si faruri noi)
          iar cu garcea , nu are ce sa iti faca.M-am interesat la rar, si ai nevoie doar de un deviz de montare de la un service autorizat RAR.

          Comment


          • #6
            Multam pt.raspunsuri,va trebui sa imi strang ceva bani pt. a-mi schimba farurile,la unu am sticla fisurata si oglinda distrusa iar celalalt ii matuit rau.Dar daca tot imi trbiuie altele as opta pentru modelul cu sticla clara.
            W124.E200D
            Intek-M120 plus+Sirio Performer 5000.

            Comment


            • #7
              incearca pe www.accesoriiauto.ro acolo am vazut ceva pleoape sau intr-adevar ramine varianta internet si Turcia.
              Last edited by Danny_bb; 10-26-2007, 19:36 PM.

              Comment


              • #8
                pleoapele sunt kamei sau rieger, si nu se prea gasesc la noi... incearca, masoara inainte sa cumperi kamei-uri pentru seria 3, "pisicuta". ar trebui sa mearga fara modificari.
                oasis - it's good to be free!!!

                Comment


                • #9
                  salutare,
                  Poate va ajut cu cateva informatii. Eu am luat ploape (din fibra), pt MB 190, le puteti vedea in pozele cu masina mea si s-au potrivit f bine pe faruri si am luat si pt o pisicuta (bmw) si au fost exact pe faruri la 42 lei si 6 lei taxele postale (preturi acum 6 luni). Nu sunt ca cele din poza, dar mie imi plac mai mult, ca se prelungesc pe semnale, dar cred ca puteti cere si ca cele din poze

                  contact:Andrei Rosu
                  0723-974466 intre orele 18-21
                  email: andrei@prostreet-tuning.ro
                  web: www.prostreet-tuning.ro
                  Nu mai stiu sigur prin ce localitate era baiatul, dar trimitetii un mail

                  Faruri clare cu lupa am luat de la cineva din Bucuresti, care nu stiu de unde le ia si are si pentru w124 la 350 euroi (ca de.... trebuie sa manance si el ceva la ele, cred ca nu au costat mai mult de 250) si clare fara lupa la 300 e, iar pentru w124 avea si stopuri, la vreo 200 parca, dar nu sunt sigur. Nu mai amnr. lui de telefon, dar pot sa-l aflu daca sunteti interesati, ca stiu unde sta.

                  PS: cum s-a mai spus aceste faruri nu sunt etansate f bine si mie deja unul a facut condens, deci trebuie sa le desfac, sa le sterg si sa le pun silicon de jur-imprejur

                  Comment


                  • #10
                    Multam pt. raspunsuri,cred ca o sa strang bani pentru alte faruri (eventual cu lupa) ,poate intre timp apar si la noi.
                    W124.E200D
                    Intek-M120 plus+Sirio Performer 5000.

                    Comment


                    • #11
                      Deocamdata mi-am pus halogene albastre de 100-90,se vede fain,dar stie cineva daca este necesar sa montez relee de protectie?
                      W124.E200D
                      Intek-M120 plus+Sirio Performer 5000.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by mirel View Post
                        Deocamdata mi-am pus halogene albastre de 100-90,se vede fain,dar stie cineva daca este necesar sa montez relee de protectie?
                        Pai daca ai pus doar becurile halogen... in locul lor(la faruri) nu trebuie, pentru ca are masina releu pentru ele, dar daca ai adaugat ceva sub bara va trebui , desi nu prea cred ca ai facut asa ceva.

                        Comment


                        • #13
                          Am pus doar becuri halugen de 100-90w ,in locul celor de 60-55w,vroiam sa stiu daca nu este suprasolicitata instalatia din cauza ca becurile sunt de putere mai mare,dar daca are relee din fabrica nu cred ca trebuie sa-mi fac griji.
                          W124.E200D
                          Intek-M120 plus+Sirio Performer 5000.

                          Comment


                          • #14
                            la folosire indelungata este posibil sa se topeasca siguranta, ca astea noi sunt de plastic, daca ai de ceramica nu se intampla nimic. La mine s-a topit cam la 12 ore de mers continuu, la 4-5 ore nu am avut probleme

                            Comment


                            • #15
                              Am numai becuri de suta, ca n-am faruri bune si sint extrem de kiorelia, si numai sigurantze ceramice. N-am avut treaba cu ele never.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF